Menu

Moog

Naprawy układu kierowniczego i zawieszenia ze schematami 3D

Schematy 3D MOOG układów kierowniczych i zawieszeń dostępne są teraz także za pomocą wyszukiwarki części MOOG, Driv e-cat i katalogu TecDoc. Baza jest stale aktualizowana i poszerza się o kolejne modele samochodów oraz o nowe referencje.

Do oferty MOOG trafiły części do najnowszego Forda Focusa

Producent części zawieszenia i układu kierowniczego firma Moog regularnie poszerza swój asortyment. Obecnie wprowadzają do oferty części do najnowszej generacji Fordów Focus.

Moog wprowadza do oferty nowe części przeznaczone do kolejnego modelu Tesli

Producent części zawieszenia i układu kierowniczego firma Moog regularnie poszerza swój asortyment. Obecnie regularnie wprowadzają do oferty części do wielu modeli samochodów elektrycznych marki Tesla. Oto nowości przeznaczone do Tesli Model S.

Kolejne części zamienne do samochodów Tesli dostępne na rynku

W ofercie MOOG pojawiły się łączniki stabilizatora, wahacze oraz drążki kierownicze do Tesli Model 3. Najnowsze części do elektrycznych samochodów amerykańskiego producenta są już dostępne u dystrybutorów.

Nowa technologia pierścieni zabezpieczających oraz osłon przeciwpyłowych zaprezentowana przez MOOG®

Producenci części samochodowych przeganiają się w nowych technologiach służących poprawie ich działania, czy wydłużeniu czasu eksploatacji. Inżynierowie MOOG opracowali nowy materiał, z którego produkowane są obecnie osłony przeciwpyłowe MOOG.

MOOG wypuścił na rynek wahacze do BMW serii 3 & 4

Wahacze do samochodów osobowych BMW serii 3 oraz 4 to nowe produkty marki MOOG, która specjalizuje się w produkcji części zawieszenia.

Udoskonalone elementy zawieszenia MOOG

MOOG udoskonala swoje produkty i efektem takiego postępowania są modyfikacje konstrukcyjne, które sprawiają, że części te mogą być lepsze niż montowane w fabrykach samochodów. 

Skuteczne sposoby Moog na poprawę właściwości jezdnych

W zasadzie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że właściwości jezdne samochodu i komfort jazdy zależą od konstrukcji zawieszenia. Ale nie każdy potrafi choćby w przybliżeniu wskazać co tak naprawdę wpływa na podsterowność i nadsterowność, zwrotność, sposób tłumienia nierówności i stabilność w zakręcie. Firma Moog elementów zawieszenia wskazuje na kluczowe cechy konstrukcyjne oraz na […]

Nowości w ofercie DRiV

DRiV wprowadza na rynek ok. 200 nowych referencji w obrębie swoich marek. Tym razem najbardziej poszerzą się katalogi Monroe, Ferodo i MOOG.

Wpadki przy wymianie zawieszenia

Naprawy zawieszenia, zwłaszcza w wersjach czysto mechanicznych wydają się najprostsze i z tego powodu są wykonywane rutynowo. Firma Moog przestrzega przed takim postępowaniem. Oto konkretne przykłady poważnych błędów montażowych wynikających z niewiedzy lub lekceważącego podejścia do tematu.

Marka MOOG oferuje części zamienne do układu kierowniczego i zawieszenia w samochodach. W jej ofercie znajdziemy przede wszystkim przeguby kulowe, drążki osiowe czy też końcówki drążków kierowniczych. Firma została założona w USA, w 1917 r. rozpoczynając działalność od produkcji resorów piórowych do pierwszego seryjnie wytwarzanego samochodu – Forda T oraz do pojazdów ciężarowych. Na przestrzeni lat MOOG rozwijał się, systematycznie wprowadzając na rynek innowacje, np. technologie obniżające tarcie w przegubach kulowych. Od 1990 r. marka MOOG należy do koncernu Federal Mogul, wraz z którym wprowadziła swoją ofertę do Europy. Od 2018 r, po przejęciu przez firmę Tenneco firmy Federal-Mogul, MOOG wraz z innymi markami należy do grupy DRiV. Więcej informacji na temat marki MOOG i jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.