Naprawy układu kierowniczego i zawieszenia ze schematami 3D

28 listopada 2023, 15:30

Schematy 3D MOOG układów kierowniczych i zawieszeń dostępne są teraz także za pomocą wyszukiwarki części MOOG, Driv e-cat i katalogu TecDoc. Baza jest stale aktualizowana i poszerza się o kolejne modele samochodów oraz o nowe referencje.

Schematy 3D ułatwiają nie tylko pracę, ale także wyszukiwanie potrzebnych części.
Zawieszenia to zazwyczaj konstrukcje złożone, co utrudnia diagnostykę, naprawy i dobór części zamiennych. MOOG ułatwia pracę mechanikom udostępniając – za pomocą wyszukiwarki części MOOG, Driv e-cat i katalogu TecDoc – schematy 3D zawieszeń samochodów osobowych. Czytelne i bardzo realistyczne grafiki ułatwiają i przyspieszają znalezienie właściwej części do danej naprawy, zapewniając jednocześnie wizualne potwierdzenie właściwego położenia i parametrów montażowych. Eliminuje to np. wszelkie dwuznaczności przy określaniu numerów części montowanych po lewej i prawej stronie samochodu.

Schematy 3D MOOG przedstawiają widok przedniego i tylnego układu zawieszenia. Części zamienne są oznaczone graficznie i jednoznacznie opisane numerami katalogowymi. Ułatwia to ich identyfikację oraz eliminuje ryzyko nieprawidłowego montażu z powodu niezrozumienia, w jaki sposób pasują one do układu.

Na schematach 3D bardzo łatwo można zlokalizować nie tylko tę część, którą należy wymienić, ale także części, które z nią współpracują. Dzięki temu mechanik może również je łatwo zamówić i wymienić w ramach jednej usługi, co oszczędza koszty napraw i przyczynia się do poprawy ich jakości.

Dodatkowo, MOOG zapewnia ogólne i szczegółowe instrukcje montażu, co ogranicza ryzyko popełnienia błędów. Specyficzne instrukcje montażu są dostosowane do konkretnej części, podczas gdy ogólne instrukcje obejmują standardowe praktyki, które mają zastosowanie do wszystkich części MOOG.

Jak ​zobaczyć schematy 3D? Procedurę przedstawiamy na przykładzie katalogu TecDoc:

1. Wybierz ​markę i model samochodu

2. Wybierz ​dostawcę części – MOOG

3. Wybierz typ części

4. Kliknij na numer części

5. Z menu pod zdjęciem wybierz schemat 3D. Menu obejmuje czasem także wideo-wskazówki lub inne informacje dodatkowe.

6. Tak wygląda przykładowy schemat 3D MOOG

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!