Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.07 Odkażanie pojazdów ozonem w świetle nowych regulacji 24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna 24.07 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus

Arnott

Zawieszenie pneumatyczne w samochodzie elektrycznym. Czym się różni od standardowego?

Pneumatyczne zawieszenie stosowane jest zarówno w pojazdach elektrycznych jak i tradycyjnych samochodach spalinowych. Jakie różnice występują pomiędzy układami zawieszenia w tych pojazdach?

Nowe produkty od Arnott już dostępne na rynku!

Firma Arnott wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. W poniższym artykule prezentujemy przegląd dostępnych nowości na aftermarket.

Nowe produkty w ofercie Arnott już dostępne!

Firma Arnott wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. W poniższym artykule prezentujemy przegląd dostępnych nowości na aftermarket.

Konwersja zawieszenia z pneumatycznego na tradycyjne. Dlaczego niektórzy kierowcy się na to decydują?

Liczba pojazdów wyposażonych w zawieszenie pneumatyczne stale rośnie głównie ze względu na jego bezsprzeczne zalety jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa, stabilności i komfortu prowadzenia. Niektórzy kierowcy wolą jednak zamienić zawieszenie powietrzne na standardowe oparte o sprężyny stalowe. Dlaczego tak się dzieje? W poniższym artykule przedstawiono argumenty za i przeciw takiemu rozwiązaniu.

Do oferty Arnott Europe dołączyły kolumny pneumatyczne i czujniki poziomu

Arnott Europe poszerza ofertę części zamiennych do zawieszeń pneumatycznych o dwanaście nowych referencji. Nowości w programie to kolumny pneumatyczne do samochodów Mercedes klasy C z lat 2015-2022 oraz dziesięć czujników poziomu do różnych modeli pojazdów.

Producent części zawieszenia został wyróżniony w systemie TecDoc®

Firmy, które spełniają najwyższe standardy ustanowione w systemie TecDoc®, wyróżniane są specjalnym statusem w katalogu. Do grona wyróżnionych producentów części zamiennych dołączył Arnott Suspension Products, uzyskując status TecDoc® Premier Data Supplier.

Lipcowe poszerzenie oferty Arnott

Arnott Europe, producent zwieszeń pneumatycznych, wprowadza na rynek osiem kolejnych nowości produktowych: przednie kolumny ze sprężynami do BMW X5/X6 (F15/F16) z VDC, zestaw do konwersji zawieszenia pneumatycznego na tradycyjne do samochodów Lincoln MKZ (CD533) z CCD z lat 2013-2016 oraz czujniki poziomu, czyli tak zwane poziomice do różnych modeli samochodów.

Arnott jest firmą specjalizującą się w produkcji części zamiennych do zawieszenia pneumatycznego samochodów osobowych i dostawczych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1989 r. przez Adama Arnotta, na Florydzie (USA). Na początku specjalizowało się w naprawach zawieszeń pneumatycznych, z czasem wprowadzając do oferty podzespoły własnej produkcji. Dziś Arnott jest producentem działającym globalnie, posiadającym swoje fabryki oraz magazyny w USA i Europie. Firma jest uważana za najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego wytwórcę podzespołów układów zawieszenia pneumatycznego na świecie. Większość produktów marki Arnott jest dostępna na niezależnym rynku części samochodowych, jednak firma współpracuje także z producentami pojazdów. Więcej informacji dotyczących firmy Arnott można znaleźć w powyższych artykułach.