Menu

Arnott

Zawieszenie pneumatyczne. Nie taki diabeł straszny jak go malują.

Dla dużej grupy profesjonalistów zajmujących się naprawą samochodów zawieszenie pneumatyczne to temat tabu. Tymczasem, jeśli zrozumiemy zasadę działania zawieszenia w samochodzie okazuje się, że odsyłając klienta z niesprawnym zawieszeniem pneumatycznym do konkurencji tracimy nie tylko zarobek na jego naprawie, ale także szansę serwisowania innych usterek i części eksploatacyjnych.

Bartosz Sieradzki odchodzi z Sogefi i zaczyna pracę w nowej firmie

Wiele osób pracujących w naszej branży kojarzy firmę Sogefi – globalnego producenta filtrów dla motoryzacji – głównie z Bartoszem Sieradzkim, który był jej polskim przedstawicielem od 19 lat. Nadszedł jednak czas na zmiany.

Arnott jest firmą specjalizującą się w produkcji części zamiennych do zawieszenia pneumatycznego samochodów osobowych i dostawczych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1989 r. przez Adama Arnotta, na Florydzie (USA). Na początku specjalizowało się w naprawach zawieszeń pneumatycznych, z czasem wprowadzając do oferty podzespoły własnej produkcji. Dziś Arnott jest producentem działającym globalnie, posiadającym swoje fabryki oraz magazyny w USA i Europie. Firma jest uważana za najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego wytwórcę podzespołów układów zawieszenia pneumatycznego na świecie. Większość produktów marki Arnott jest dostępna na niezależnym rynku części samochodowych, jednak firma współpracuje także z producentami pojazdów. Więcej informacji dotyczących firmy Arnott można znaleźć w powyższych artykułach.