Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Bilsteingroup

Rozwiązania febi: hałas i kontrolka ciśnienia oleju w BMW serii 1, 3 i 5

Podczas uruchamiania silnik jest bardzo głośny i generuje klekoczący hałas, a na desce rozdzielczej zapala się kontrolka ostrzegająca o niskim ciśnieniu oleju. Silnik przechodzi w tryb awaryjny i ma ograniczoną moc. W pamięci sterownika silnika może zostać zapamiętany kod usterki 30C1 – statyczna regulacja ciśnienia oleju silnikowego. Ta usterka występuje w niektórych modelach BMW. Jakie […]

Rozwiązania febi: Diagnostyka poduszki mocowania silnika

Poduszka silnika jest częścią, która ma za zadanie utrzymać układ napędowy w ustalonym miejscu, spełnia jeszcze jedno ważne zadanie. Jest ona odpowiedzialna za ograniczenie przenoszenia drgań silnika na karoserię samochodu, które mogłyby powodować dyskomfort kierowcy i pasażerów. Poniżej zamieszczamy porady specjalistów marki febi w obszarze diagnostyki zużytej poduszki silnika.

Rozwiązania Blue Print: Wymiana sprzęgła w Fiacie 500

Od momentu wprowadzenia do sprzedaż kolejnej odsłony w roku 2007 Fiat 500 stał się niezmiernie popularnym modelem na rynku. Z jednej strony zawdzięczał to swojemu atrakcyjnemu wyglądowi w stylu retro, a z drugiej oszczędnym silnikom oraz niskim kosztom eksploatacji. Dzięki designowi nawiązującemu do swojego pierwowzoru, czyli produkowanej w latach 1957 do 1975 i napędzanej silnikiem […]

Rozwiązania Blue Print: filtr powietrza w samochodach z silnikami 1.4 HDI i 1.6 HDI

Silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 w samochodach takich marek jak Citroën, DS, Fiat, Mitsubishi, Peugeot i Toyota znane są pod następującymi oznaczeniami HDI, D4d, JTD oraz DiD. Filtry powietrza do samochodów z powyższymi silnikami charakteryzują się nietypową budową. Specjaliści Blue Print radzą jak prawidłowo zainstalować ten filtr.

Konkurs febi – WYNIKI

Dziękujemy za udział w konkursie, którego patronem została marka febi. Aby zagrać, należało wykazać się kreatywnością na temat jednego z produktów febi. Zobacz czy wygrałeś.

Rozwiązania febi: wymiana pompy wody z uszczelką

Specjaliści marki febi radzą jak poprawnie wymienić pompę wody w samochodach z silnikami diesla 2.0 oraz 2.2 takich marek jak: Citroen, DS, Fiat, Ford, Jaguar, Lancia, Land Rover, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Toyota i Vauxhall.

Rozwiązania Blue Print: jak rozpoznać uszkodzenie tylnego zacisku hamulcowego?

Fiat Talento 2, Nissan NV300 i Primastar 1, Vauxhall Opel Vivaro A & Vivaro B, Renault Trafic 2 i Trafic 3 to małe samochody dostawcze, korzystające z takich samych tylnych zacisków hamulcowych. Zdarza się, że te zaciski ulegają awariom. Specjaliści z firmy Blue Print wyjaśniają jakie objawy świadczą o uszkodzeniu tylnego zacisku hamulcowego.

Bilsteingroup to grupa motoryzacyjna, zrzeszająca kilka marek, działających na niezależnym rynku części samochodowych. Do Grupy bilstein należą marki febi, SWAG oraz Blue Print, oferujące szeroki asortyment części zamiennych do wielu układów pojazdu. Bilsteingroup jest firmą rodzinną, której początki sięgają roku 1844 i są związane z działalnością Ferdinanda Bilsteina. Od 1921 r. działalność firmy jest skoncentrowana na motoryzacji. Do dziś przedsiębiorstwem zarządzają kolejne pokolenia rodu Bilsteinów. Szeroka oferta marek febi, SWAG i Blue Print to efekt łączenia własnej produkcji oraz współpracy z innymi producentami części na całym świecie. Części dostarczane od firm zewnętrznych są testowane w laboratoriach Bilsteingroup przed dopuszczeniem do sprzedaży. Więcej informacji na temat działalności Bilsteingroup oraz marek grupy można znaleźć w powyższych artykułach.