Menu

Bilsteingroup

Zmiany w asortymencie świec żarowych bilstein group

Zmiany wprowadzone w asortymencie świec żarowych febi, SWAG oraz Blue Print zapewnią ujednoliconą ofertę w zakresie produktów, opakowania oraz ilości sprzedażowych.

Rozwiązania febi bilstein: wymiana silnika napędu wycieraczki tylnej w Audi A4 Avant [FILM]

W samochodzie Audi A4 Avant (model 8K), produkowanym w latach 2007 – 2015, spotykaną usterką jest brak powrotu wycieraczki tylnej szyby do pozycji wyjściowej. W filmie instruktażowym febi bilstein zaprezentowano wymianę silniczka napędu, które rozwiązuje ten problem.

Hyundai ix35 – wymiana sprzęgła

Popularny model Hyundaia został wprowadzony na rynek w roku 2004 i dzięki modzie na SUVy jest sprzedawany na całym świecie w dużych ilościach. Model opisywany w artykule to druga generacja ix35, oferowana na niektórych rynkach pod nazwą “Tucson” w latach 2009 – 2015. Ten egzemplarz wyposażony jest w przedni napęd i silnik wysokoprężny o pojemności […]

Powraca kalendarz warsztatowy febi – tym razem zdjęcia wykonano w Kolumbii

W roku 2023 ponownie będziemy mogli korzystać z kalendarza warsztatowego febi. Zdjęcia do najnowszego wydania powstały w Kolumbii wczesnym latem roku 2022. W poprzednich latach pandemia uniemożliwiła przygotowanie pracochłonnego materiału.

Wymiana sprzęgła w samochodzie Toyota Hilux

Toyota Hilux pick-up to jeden z filarów japońskiej marki. Od roku 1968 wyprodukowano ponad 18 milionów egzemplarzy i to nie tylko jako model Hilux, ponieważ w Ameryce Północnej pomiędzy rokiem 1972 a 1995 stosowano nazwę ‘Toyota Pickup’. Pomijając różnice w nazwie, w tym czasie wprowadzono na rynek osiem generacji, a aktualny model oferowany od roku […]

Dlaczego należy wymieniać oleje w samochodzie?

Obsługa olejowa współczesnych silników spalinowych w znacznym stopniu ukierunkowana jest na aspekt proekologiczny. Dlatego, podczas jej przeprowadzania, istotnymi czynnikami, które muszą być spełnione są interwał określony przebiegiem samochodu w km oraz specyfikacja oleju.

Bilsteingroup to grupa motoryzacyjna, zrzeszająca kilka marek, działających na niezależnym rynku części samochodowych. Do Grupy bilstein należą marki febi, SWAG oraz Blue Print, oferujące szeroki asortyment części zamiennych do wielu układów pojazdu. Bilsteingroup jest firmą rodzinną, której początki sięgają roku 1844 i są związane z działalnością Ferdinanda Bilsteina. Od 1921 r. działalność firmy jest skoncentrowana na motoryzacji. Do dziś przedsiębiorstwem zarządzają kolejne pokolenia rodu Bilsteinów. Szeroka oferta marek febi, SWAG i Blue Print to efekt łączenia własnej produkcji oraz współpracy z innymi producentami części na całym świecie. Części dostarczane od firm zewnętrznych są testowane w laboratoriach Bilsteingroup przed dopuszczeniem do sprzedaży. Więcej informacji na temat działalności Bilsteingroup oraz marek grupy można znaleźć w powyższych artykułach.