Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Michelin

Gigant oponiarski rezygnuje z produkcji w Polsce

Francuski lider branży oponiarskiej, który prowadzi fabrykę w Olsztynie, zdecydował się na przeniesienie produkcji jednego z segmentów opon. Jest to trzecia tego typu decyzja w naszym regionie. Dlaczego wycofuje produkcję z Polski?

Targi Futurmotive 2023 – jaka przyszłość czeka motoryzację? Fotorelacja.

W Bolonii odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive. Celem wydarzenia było zaprezentowanie technologii przyszłości zarówno w obszarze części samochodowych, jak i wyposażenia warsztatów. Ogromny nacisk położono na zrównoważony rozwój i ekologiczne technologie w służbie aftermarketu.

Nowa platforma wchodzi na rynek opon

Jedna z największych platform marketplace w Europie – ERLI – powiększyła podkategorię „opony i felgi” o niemal 58 tys. nowych ofert produktów. Platforma nawiązała współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze.

W Olsztynie wystartuje akcja charytatywna “Kilometry Pomocy Michelin 2023”

W sobotę 9 września na Plaży Miejskiej w Olsztynie startują „Kilometry Pomocy Michelin” – charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów i chodziarzy, którzy będą wspólnie pokonywać kilometry, by wyposażyć Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie w nowoczesny mobilny ultrasonograf.

Innowacyjna proekologiczna technologia w fabryce Michelin w Olsztynie

Zaawansowany technicznie zakład produkcji pyłów gumowych rusza przy olsztyńskiej fabryce Grupy Michelin. Otwarcie nowego zakładu nastąpiło 30 maja. Do produkcji pyłów służą opony poddane recyklingowi. Za proces przetwarzania odpowiada amerykańska firma Lehigh Technologies, która należy do Grupy Michelin. 

Czy większa opona jest lepsza? – na to pytanie odpowie Porsche

Międzynarodowy koncern oponiarski Michelin produkuje opony Pilot Sport 4S NAO do Porsche 911 Carrera generacji 992. Porsche 911 Carrera 992 oryginalnie jest wyposażone w 19-calowe opony z przodu i 20-calowe z tyłu. Porównując różne osiągi techniczne, specjaliści z portalu Tyre Reviews starają się odpowiedzieć na pytanie, czy opona większa o 1 cal na obu osiach […]

Czy opony o niskim oporze toczenia faktycznie zużywają mniej paliwa?

Serwis internetowy Tyre Reviews zbadał zależność między zużyciem paliwa a typami opon. Wyniki można obejrzeć w poniższym nagraniu YouTube autorstwa Jonathana Bensona.

Czy opona o niskim oporze toczenia może mieć dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni?

Na całym świecie ceny paliwa nieco spadły, ale tankowanie nadal jest bardzo drogie. Obniżanie zużycie paliwa jest stałym tematem. Jonathan Benson z Type Reviews zaprezentował niedawno bardzo ciekawe, a zarazem nieco niepokojące spostrzeżenie dotyczące opon.

Michelin wycofuje produkcję z Rosji

Grupa Michelin informuje, że wznowienie działalności produkcyjnej w Rosji, po jej wcześniejszym zawieszeniu 15 marca tego roku, jest technicznie niemożliwe z powodu niepewności sytuacji oraz problemów z zaopatrzeniem.

Michelin planuje przekazanie swojej działalności w Rosji pod zarządzanie lokalne

Grupa Michelin informuje, że wznowienie działalności produkcyjnej w Rosji, po jej wcześniejszym zawieszeniu 15 marca tego roku, jest technicznie niemożliwe z powodu niepewności sytuacji oraz problemów z zaopatrzeniem.

Michelin to znany francuski producent opon, jedna z najstarszych firm, wytwarzających ogumienie na świecie. Popularny ludzik Michelin, reklamujący produkty firmy jest jedną z najbardziej charakterystycznych ikon popkultury. Podobnie jak gwiazdki Michelin, przyznawane najlepszym restauracjom na świecie. Michelin jest jednak przede wszystkim producentem ogumienia klasy premium, którego modele takie jak Pilot Sport 4, Primacy 4, Alpine 4 czy letnie opony z homologacją zimową Crossclimate, zbierają wysokie opinie użytkowników. Opony Michelin są stosowane na pierwszy montaż w wielu nowych samochodach. Są także popularne na rynku wtórnym. Więcej na ich temat można przeczytać w artykułach z tej kategorii.