W Olsztynie wystartuje akcja charytatywna “Kilometry Pomocy Michelin 2023”

22 sierpnia 2023, 15:08

W sobotę 9 września na Plaży Miejskiej w Olsztynie startują „Kilometry Pomocy Michelin” – charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów i chodziarzy, którzy będą wspólnie pokonywać kilometry, by wyposażyć Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie w nowoczesny mobilny ultrasonograf.

“Kilometry pomocy Michelin 2023” na pomoc Szpitala Dziecięcego

Za każdy kilometr pokonany przez uczestników imprezy firma Michelin przekaże Szpitalowi Dziecięcemu pieniądze na zakup specjalistycznego ultrasonografu.

Zapisy na imprezę ruszyły 21 sierpnia na stronie https://kilometrypomocy.michelin.pl.

Tegoroczny cel „Kilometrów Pomocy Michelin” to dofinansowanie zakupu nowoczesnego mobilnego ultrasonografu na potrzeby Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.

– Badania USG w oddziale noworodkowym powinny być badaniami przyłóżkowymi, gdyż w przypadku noworodków, a szczególnie wcześniaków, należy unikać transportowania ich do pracowni USG – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Ultrasonografię mózgu i jamy brzusznej wykonuje się u każdego noworodka diagnozowanego w kierunku wad, infekcji, krwawień śródczaszkowych, po niedotlenieniu okołoporodowym. W Oddziale Klinicznym Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt diagnozowane są też wady serca – stąd duża konieczność częstych badań USG. Posiadanie mobilnego aparatu USG pozwoli wykonać badanie w każdej chwili, a szczególnie w czasie dyżuru, bez konieczności przywoływania lekarza radiologa. Nowy ultrasonograf umożliwi pełną diagnostykę noworodkową, ułatwi dostęp do naczyń krwionośnych przy zakładaniu wkłuć.

Na wszystkich, którzy 9 września odwiedzą Plażę Miejską, poza emocjami sportowymi czekają dodatkowe atrakcje. Najmłodsi goście poznają zasady bezpieczeństwa drogowego oraz będą mogli wziąć udział w warsztatach z rękodzieła i własnoręcznie stworzyć bransoletki i eko-torby. Czeka też na nich foto-budka z Ludzikiem Michelin, koło fortuny, duże bańki i malowanie twarzy.

Na stanowisku przygotowanym przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy będzie można bezpłatnie skontrolować ciśnienie, zmierzyć poziom saturacji krwi oraz porozmawiać ze specjalistami rehabilitacji i dietetykami.

Dla rodziców dostępne będą warsztaty z fizjoterapeutą o zasadach prawidłowej opieki nad małym dzieckiem oraz porady konsultantki laktacyjnej i higienistki stomatologicznej. Zaplanowano też pokazy udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Podczas poprzednich edycji imprezy udało się zebrać kilkaset tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego dla olsztyńskich szpitali.

Sobotnie „Kilometry Pomocy Michelin” potrwają od godziny 10 do 15. Rejestracja uczestników będzie otwarta już od godziny 8:30. Podczas oficjalnego finału na głównej scenie zostanie podana suma, którą Michelin przekaże Szpitalowi Dziecięcemu za kilometry pokonane przez rowerzystów, biegaczy i chodziarzy.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin startów poszczególnych aktywności uczestnicy znajdą po zarejestrowaniu się na stronie https://kilometrypomocy.michelin.pl/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!