Nowa platforma wchodzi na rynek opon

26 października 2023, 12:19

Jedna z największych platform marketplace w Europie – ERLI – powiększyła podkategorię „opony i felgi” o niemal 58 tys. nowych ofert produktów. Platforma nawiązała współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze.

Tegoroczne rekordy inflacji, dynamiczne zmiany cen paliwa oraz problemy z jego dostępnością, to tylko część problemów z jakimi mierzyli się polscy kierowcy, co widać po wynikach branży motoryzacyjnej. Dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA) wykazały, że sprzedaż opon do samochodów osobowych w Polsce spadła aż o 20 proc. r/r, podczas gdy w Europie średni spadek wyniósł 12 proc. To także efekt zmian preferencji kierujących, którzy poszukując oszczędności coraz chętniej sięgają po opony całoroczne – jak pokazują dane Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego ten rodzaj opon stanowił 18 proc. sprzedanych kompletów w zeszłym roku. Z kolei jak wskazuje niedawno publikowany raport e-Izby, ze względu na odczuwalne skutki inflacji i zbliżający się kryzys gospodarczy co drugi konsument częściej kieruje się na zakupy do Internetu[1].

W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze. Opony wysyłane są bezpośrednio do klientów ERLI z najnowocześniejszych magazynów w Europie zapewniających stałą temperaturę i wilgotność, co gwarantuje, że jakość opon nie zmienia się podczas magazynowania – mówi Rafał Pawlak, dyrektor ds. rozwoju w ERLIOferta ERLI wzbogaciła się o ponad 58 tysięcy ofert opon w niezwykle atrakcyjnych cenach. Nasze wewnętrzne analizy pokazują, że dla większości ofert opon posiadamy najniższe ceny na rynku, warto więc już teraz zapoznać się z ofertą.

Do marek opon dostępnych na ERLI należą m.in.:

  • klasa ekonomiczna: Barum, Windforce, Paxaro;
  • klasa średnia: Nexen, Kleber, Fulda;
  • klasa premium: Bridgestone, Continental, Michelin.

Platforma zapewnia darmową dostawę opon zakupionych za jej pośrednictwem.

[1] Raport e-Izby: (E)mergency Commerce, wrzesień 2023

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!