Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 18.07 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Nissens

Przed nami finał konkursu AUTOFACHMAN 2024

Już za kilka dni odbędzie się finał konkursu edukacyjnego dla uczniów, absolwentów szkół technicznych oraz mechaników – AUTOFACHMAN. Zmagania finalistów to niejedyny punkt wydarzenia, które odbędzie się w Pszczynie. Nie zabraknie ciekawych wystaw i pokazów oraz osób dobrze znanych z Internetu czy telewizji.

Plakaty techniczne dla kilkuset szkół – firmy z branży włączyły się w akcję edukacyjną

438 szkół o profilu motoryzacyjnym otrzymało przesyłki, zawierające edukacyjne plakaty techniczne, przygotowane przez firmy zajmujące się produkcją części samochodowych. Akcja zorganizowana z inicjatywy platformy Xpertis, spotkała się z szerokim odzewem i będzie kontynuowana w najbliższych miesiącach.

Uszkodzony czujnik ciśnienia układu klimatyzacji. Jak zdiagnozować i usunąć usterkę?

Nieprawidłowo działający czujnik ciśnienia/włącznik ciśnieniowy może doprowadzić do zakłamania parametrów roboczych układu, tym samym powodując obniżenie wydajności albo całkowitą awarię układu. Zadaniem czujnika jest też ochrona głównych podzespołów układu. Uszkodzenie czujnika/włącznika może wpłynąć na pracę oraz trwałość sprężarki klimatyzacji lub wentylatora. Specjaliści marki Nissens przygotowali poradnik, który umożliwi skuteczną diagnostykę i naprawę.

Nissens to jeden z największych na świecie producentów chłodnic i innych komponentów układu chłodzenia silników oraz układów klimatyzacji. Obecnie duńska firma poszerza swoją ofertę także o inne grupy produktowe – m.in. intercoolery, turbosprężarki, zawory EGR czy przewody olejowe. Jej wyroby zbierają dobre opinie użytkowników oraz mechaników. Nissens posiada ponad stuletnie doświadczenie w produkcji układów termicznych, dostarcza części na pierwszy montaż (OE) oraz rynek wtórny (aftermarket). Obecnie gama części związanych z układem chłodzenia obejmuje 97% europejskiego parku samochodowego. Nissens nie poprzestaje na tym i stale poszerza swój katalog części. Więcej informacji na temat firmy Nissens i jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.