Menu

UFI

CTPark w Opolu się rozbudowuje. UFI Filters Poland będzie miało większą przestrzeń najmu.

Ruszyła budowa piątego budynku w ramach parku przemysłowo-logistycznego CTPark Opole. Rozbudowa kompleksu związana jest z ekspansją marki UFI Filters Poland, która dotychczas zajmowała powierzchnię 6 000 mkw. Włoski producent systemów filtracyjnych dla branży motoryzacyjnej podwoi przestrzeń najmu, wprowadzając się w III kwartale 2024 roku do budynku OPO 2B.

Nowe systemy zarządzania termicznego przekładni do Audi i Porsche od UFI Filters

UFI Filters, firma specjalizująca w dziedzinie technologii filtracji, zarządzania termicznego i filtracji wodoru, robi kolejny krok na obszarze elektrycznej mobilności, wprowadzając układ chłodzenia oleju przekładniowego do platformy PPE w Audi i Porsche.

Rada dyrektorów UFI Filters wybrała nowego CEO. Kto zastąpi Rinaldo Facchiniego?

UFI Filters wybrało Stefano Gavę na nowego Chief Executive Officer (CEO), zastąpił on na tym stanowisku Rinaldo Facchiniego. Rada Dyrektorów UFI Filters, międzynarodowej grupy specjalizującej się w filtracji, zarządzaniu termicznym i w technologiach do rozwoju mobilności opartej na wodorze, podjęła tę decyzję w dniu 16 stycznia.

UFI Filters i SOFIMA Filter uzyskują kategorię „TecDoc Premier Data Supplier”

UFI i SOFIMA, marki Grupy UFI Filters obsługujące rynek wtórny, dołączają do grona „TecDoc Premier Data Supplier”. TecDoc to należąca do Grupy TecAlliance jedna z wiodących baz danych rynku aftermarket, z której korzystają podmioty zaangażowane w łańcuch dostaw na całym świecie.

Ta firma dostarczy części do pierwszego seryjnego auta wodorowego z Chin

Firma UFI Filters została wybrana na dostawcę modułu katodowej filtracji powietrza do samochodu Changan Deep Blue SL03. To pierwszy pojazd napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który trafił w Chinach do seryjnej produkcji.

UFI Filters wkracza w produkcję podzespołów do samochodów elektrycznych

Układy obecne w samochodach elektrycznych, mimo że w pewnym stopniu podobne, to jednak odmienne od układów w samochodach spalinowych. Marka UFI Filters podjęła współpracę z producentem samochodów elektrycznych, dla którego będzie produkować chłodnice e-osi.

Filtry UFI trafią na pierwszy montaż do najpopularniejszego SUVa

Według danych opublikowanych przez JATO Dynamics, firmę specjalizującą się w badaniach biznesowych sektora motoryzacyjnego, w ubiegłym roku na starym kontynencie zarejestrowano 150 803 egzemplarzy tego SUVa. Jego producent nawiązał współpracę z firmą UFI.

Nowe filtry kabinowe włoskiego producenta UFI Filters

UFI Filters zaprezentowało nowości w wiosennej ofercie filtrów pyłkowych. Wiosna jest dobrą porą, aby wymienić kabinowy filtr powietrza w samochodzie.

UFI Filters produkuje wymienniki ciepła do elektryków Renault i Nissan

Firma UFI Filters została wybrana na producenta wymiennika ciepła do nowego, przedniego silnika elektrycznego ePT-160 o mocy 160kW, montowanego w samochodach Renault Megane E-Tech i Nissan Ariya. Silnik ten znajdzie się również w innych pojazdach segmentu C, które zostaną wprowadzone na rynek do 2024 roku przez francusko-japoński sojusz motoryzacyjny, dzięki czemu w najbliższych latach może […]

Nowy dyrektor COO UFI Filters w regionie EMEA i Ameryce

UFI Filters ogłasza zmiany na stanowiskach Chief Operating Officer (COO) w regionie EMEA i w Ameryce. Onofrio Defina przejmuje stanowisko Stefana Gavy jako COO Americas, a Stefano Gava obejmuje stanowisko COO EMEA.

UFI Filters to globalny producent układów filtracji i zarządzania temperaturą, powołany do istnienia w 1971 r. we Włoszech. Specjalizuje się w rynku motoryzacyjnym, a także lotniczym i morskim. Produkuje również filtry do zastosowań przemysłowych. Firma słynie ze współpracy z producentami samochodów w zakresie innowacji związanych z filtracją, wdrażanych do masowej produkcji. UFI ma na swoim koncie ponad 250 zgłoszonych patentów. Aktywnie działa jednak także na rynku wtórnym części (aftermarket), gdzie dostępna jest pełna gama filtrów oleju, powietrza, paliwa, kabiny UFI, a także gama układów chłodzenia i elementów układu zarządzania temperaturą. Oferta UFI i należącej do niego marki Sofima pokrywa ok. 96% europejskiego parku samochodowego w segmencie filtracji. Firma zatrudnia ok. 4 tys. osób w 21 krajach. Więcej informacji na temat marki UFI FIlters i jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.