Menu

UFI

UFI Filters produkuje wymienniki ciepła do elektryków Renault i Nissan

Firma UFI Filters została wybrana na producenta wymiennika ciepła do nowego, przedniego silnika elektrycznego ePT-160 o mocy 160kW, montowanego w samochodach Renault Megane E-Tech i Nissan Ariya. Silnik ten znajdzie się również w innych pojazdach segmentu C, które zostaną wprowadzone na rynek do 2024 roku przez francusko-japoński sojusz motoryzacyjny, dzięki czemu w najbliższych latach może […]

Nowy dyrektor COO UFI Filters w regionie EMEA i Ameryce

UFI Filters ogłasza zmiany na stanowiskach Chief Operating Officer (COO) w regionie EMEA i w Ameryce. Onofrio Defina przejmuje stanowisko Stefana Gavy jako COO Americas, a Stefano Gava obejmuje stanowisko COO EMEA.

UFI Filters powołuje nową menedżer sprzedaży ds. rynku aftermarket w Europie Wschodniej

UFI Filters wzmacnia zespół sprzedaży w Europie Wschodniej, powołując nową menedżer ds. rynku aftermarket.

Moduły filtracji oleju i oleju napędowego UFI Filters do nowej generacji Fiata Ducato

Długoletnia współpraca UFI Filters z marką FIAT wchodzi w kolejny etap, dzięki partnerstwu z koncernem Stellantis. Pierwszy silnik opracowany w całości przez Stellantis do nowego FIATA DUCATO, będzie wyposażony w moduły filtracji oleju i oleju napędowego UFI Filters.

UFI Filters walczy z podróbkami

UFI Filters kontynuuje walkę ze zjawiskiem podrabiania części zamiennych. Firma zaostrza środki kontroli i rozszerza działalność w dziedzinie Internet Business Intelligence na poziomie globalnym we współpracy z Convey, dostawcą usług z zakresu kontroli w Internecie i ochrony marek.

UFI Filters podpisuje umowę z Parkiem JiaXing

UFI Filters Group podpisało 31 grudnia 2021 r. umowę z Komitetem Zarządzającym Przemysłowo-Technologicznym Parkiem JiaXing w prowincji Zhejiang.

UFI MULTITUBE do samochodu klasy premium

Oferta produktów na pierwszy montaż firmy UFI Filters została rozszerzona o projekt dla koncernu Mercedes-Benz AG. Technologia filtracji powietrza UFI MULTITUBE, zaprojektowana i produkowana przez UFI Filters, znajdzie się na wyposażeniu samochodu Mercedes-Maybach Klasy S z podwójnym airboxem.

UFI Filters dołącza do sieci AD International

UFI Filters, rozszerza działalność poprzez wprowadzenie marek UFI i SOFIMA na listę dostawców Autodistribution International.

UFI Filters otwiera nową siedzibę w Australii

UFI Filters otwiera biuro handlowe w Australii. To ważne osiągnięcie dla Grupy, która w tym roku świętuje pięćdziesięciolecie działalności.

UFI Filters z marką FormulaUFI

Firma UFI Filters powołała do życia markę FormulaUFI dla wybranych materiałów opracowanych w swoim centrum innowacji. Wśród nich znajdują się rozwiązania stworzone przez UFI, które spełniają wymagania największych producentów z branży motoryzacyjnej.

UFI Filters to globalny producent układów filtracji i zarządzania temperaturą, powołany do istnienia w 1971 r. we Włoszech. Specjalizuje się w rynku motoryzacyjnym, a także lotniczym i morskim. Produkuje również filtry do zastosowań przemysłowych. Firma słynie ze współpracy z producentami samochodów w zakresie innowacji związanych z filtracją, wdrażanych do masowej produkcji. UFI ma na swoim koncie ponad 250 zgłoszonych patentów. Aktywnie działa jednak także na rynku wtórnym części (aftermarket), gdzie dostępna jest pełna gama filtrów oleju, powietrza, paliwa, kabiny UFI, a także gama układów chłodzenia i elementów układu zarządzania temperaturą. Oferta UFI i należącej do niego marki Sofima pokrywa ok. 96% europejskiego parku samochodowego w segmencie filtracji. Firma zatrudnia ok. 4 tys. osób w 21 krajach. Więcej informacji na temat marki UFI FIlters i jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.