Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki 23.05 Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman 23.05 W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski. 22.05 Jak się “robi” downsizing? Wyjaśnia Dr.Motor Automotive.

Philips

Nowe żarówki LED od Philips już dostępne na rynku

Firma Lumileds opracowała nowy model żarówek sygnalizacyjnych LED. Czym wyróżniają się najnowsze źródła światła od marki Philips?

Retrofity LED – legalne czy nie, vademecum wiedzy – MotoFocus TV

Retrofity LED, czyli zamienniki standardowych żarówek halogenowych w zewnętrznych reflektorach pojazdów to popularny segment rynku oświetlenia. Czy dziś retrofity można stosować legalnie? Dlaczego przepisy są tak skomplikowane? Jak wyglądała ewolucja retrofitów przez ostatnich 8 lat? 

Rodzina lamp warsztatowych Philips Xperion powiększa się

Do szerokiej gamy oświetlenia dla warsztatów samochodowych dołącza nowy model Philips z serii Xperion. Najnowsza lampa wyposażona jest w praktyczne funkcje.

Samochodowy dyfuzor zapachów – nowość w ofercie Philips

Philips wprowadza na rynek nowy produkt – OlfaPure 7200. Jest to dyfuzor zapachów – urządzenie współpracujące z aplikacją w smartfonie. Nowy produkt, zdaniem producenta, ma wiele przewag wobec tradycyjnych zawieszek lub odświeżaczy powietrza w kabinie.

Dobre i złe retrofity LED – czym się od siebie różnią?

Od jakości wykonania retrofitów LED zależeć może to, czy będą one we właściwy sposób oświetlać drogę i nie oślepiać innych kierowców. Jakie są różnice pomiędzy najlepszymi retrofitami, które w niektórych krajach otrzymały dopuszczenie do stosowania w ruchu drogowym, a ich niskiej klasy odpowiednikami?

Philips to holenderski producent oświetlenia oraz elektroniki użytkowej. W branży motoryzacyjnej firma znana jest przede wszystkim z produkcji żarówek samochodowych, żarników ksenonowych oraz oświetlenia LED, w tym retrofitów. Philips jest także producentem lamp warsztatowych. Firma istnieje od 1891 r., a jej siedziba mieści się w Amsterdamie. Na polskim rynku Philips działa od roku 1922. Obecnie na terenie naszego kraju działa kilka fabryk Philipsa. Najbardziej rozpoznawalne produkty marki na polskim rynku to żarówki H4 i H7 (np. serie X-tremeVision), retrofity LED Ultinon oraz lampy warsztatowe. Więcej informacji na temat firmy Philips oraz jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.