Menu

Philips

Czym jest temperatura barwowa światła?

Zimne, ciepłe, wyraźne, ostre, delikatne, nastrojowe – istnieje wiele sposobów określania światła. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy kupić żarówki lub LED-y i nie wiemy jak w sposób fachowy wyrazić to na czym nam zależy. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku pojęcie temperatury barwowej światła, które wyjaśniają specjaliści firmy Philips.

Żarówka halogenowa roku 2023

Żarówki Philips RacingVision GT200 zdobyły prestiżowy tytuł „Żarówki Halogenowej Roku” przyznawany przez czasopismo Auto Express w ramach corocznej edycji konkursu Product Awards. W tegorocznym plebiscycie Auto Express żarówka Philips RacingVision GT200 miała najdłuższą wiązkę światła i uzyskała najwyższy wynik FOM (Figure of Merit), który łączy w sobie wszystkie kryteria pomiarowe. Po raz pierwszy w historii […]

Lampy LED retrofit do motocykli legalne w pierwszych europejskich państwach

Model lamp LED retrofit z homologacją drogową do motocykl pojawił się w Niemczech i Hiszpanii. Retrofity Philips Ultinon Pro6000 LED mogą być używane w tych krajach w ponad 70. modelach motocykli. Jakie wymagania należało spełnić, aby uzyskać homologację?

Nowości, które poprawią widoczność i ułatwią pracę w warsztacie

Philips rozbudowuje swoją gamę produktów z serii Xperion. Nowe bezprzewodowe lampy warsztatowe, to nie tylko klasyczne urządzenia do trzymania w ręce. Producent postawił również na bardziej niekonwencjonalne rozwiązania, które pozwalają oświetlić całe stanowisko pracy, lub jakiś jego fragment. Nowe lampy Xperion Philips mają również kilka dodatkowych funkcji, które mogą być użyteczne podczas pracy.

Rozwiązanie na migające LED-y lub błędną sygnalizację przepalonych żarówek

W niektórych samochodach po zamontowaniu oświetlenia LED występują pewne anomalie w jego działaniu. Na desce rozdzielczej mogą pojawiać się błędy – najczęściej jest to sygnalizacja przepalenia żarówki albo oświetlenie może po prostu mrugać. Marka Philips przygotowała rozwiązania mające zlikwidować te przypadłości.

Philips wprowadza nową generację samochodowych żarówek LED – Ultinon Pro3100

Nowa generacja LEDowych żarówek Philips Ultinon Pro3100 pasuje do wielu modeli samochodów. Wśród zalet nowych żarówek producent wymienia szybkość włączania się światła, łatwy montaż oraz poprawioną jasność względem poprzedniej generacji.

Philips to holenderski producent oświetlenia oraz elektroniki użytkowej. W branży motoryzacyjnej firma znana jest przede wszystkim z produkcji żarówek samochodowych, żarników ksenonowych oraz oświetlenia LED, w tym retrofitów. Philips jest także producentem lamp warsztatowych. Firma istnieje od 1891 r., a jej siedziba mieści się w Amsterdamie. Na polskim rynku Philips działa od roku 1922. Obecnie na terenie naszego kraju działa kilka fabryk Philipsa. Najbardziej rozpoznawalne produkty marki na polskim rynku to żarówki H4 i H7 (np. serie X-tremeVision), retrofity LED Ultinon oraz lampy warsztatowe. Więcej informacji na temat firmy Philips oraz jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.