Nowe żarówki LED od Philips już dostępne na rynku

8 maja 2024, 11:48

Firma Lumileds opracowała nowy model żarówek sygnalizacyjnych LED. Czym wyróżniają się najnowsze źródła światła od marki Philips?

Podobnie jak wszystkie inne lampy LED tworzone pod marką Philips Automotive, retrofity pasują do większości samochodów osobowych i ciężarowych. Nie inaczej jest z żarówkami LED Philips Ultinon Pro7000

Charakterystyka nowych żarówek

Sygnalizacja zamierzonego manewru pojazdów jest kluczowa dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Aby uniknąć kolizji, każdy kierowca musi wiedzieć, co robią inni. A gdy zła pogoda ogranicza widoczność, potrzeba jasnej i żywej sygnalizacji staje się jeszcze większa.

Gama LED Philips Ultinon Pro7000 obejmuje 27 żarówek LED do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych w samochodach osobowych i ciężarówkach.

W przypadku kierunkowskazów, świateł cofania, tylnych świateł przeciwmgielnych i świateł stop LEDy Philips Ultinon Pro7000 LED zapewniają równomierny rozsył światła; kąt 360° zapewnia emisję światła tam, gdzie jest to potrzebne.

Temperatura barwowa

Fesotoony żarówek sygnalizacyjnych LED Philips Ultinon Pro7000 mają temperaturę barwową 4000 i 6000 K. Większość białych żarówek również jest dostępna w chłodnym kolorze (6000 K) i ciepłym (4000 K). Popularna żarówka sygnalizacyjna W5W jest dostępna nawet w chłodnej bieli o temperaturze barwowej 8000 K.

Dodatkowe możliwości

Wszystkie diody LED wytwarzają ciepło podczas pracy, co z czasem zmniejsza ich żywotność i jasność. Lampy LED Philips Ultinon Pro7000 są wyposażone w aluminiowy radiator, który odprowadza ciepło znacznie szybciej.

Kierowcy mogą teraz korzystać z instalacji typu plug-and-play w światłach sygnalizacyjnych. W żarówkach LED Philips Ultinon Pro7000 zastosowano te same standardowe trzonki, co w przypadku konwencjonalnych żarówek stosowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, co umożliwia kierowcom modernizację bez modyfikacji, dzięki czemu wymiana jest szybka i łatwa. Żarówki LED retrofit i konwencjonalne różnią się od siebie mocą i poborem prądu. Wymiana tradycyjnych żarówek na inne diody LED może okazać się zatem problematyczna.

Dzięki wbudowanemu stałemu sterownikowi IC, żarówki Philips Ultinon Pro7000 zostały zaprojektowane do współpracy z systemami samochodowymi o napięciu 9–32 V i są kompatybilne elektrycznie z większością samochodów osobowych i ciężarowych.

UWAGA!
Retrofity LED Philips oferowane są w większości krajów na całym świecie. Przed montażem należy zawsze upewnić się, użytkowanie lamp LED typu retrofit jest zgodne z obowiązującymi lokalnymi wymogami prawnymi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!