Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Schaeffler Polska

Profesjonalna regeneracja skrzyni biegów DQ200 grupy VW – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie będzie dotyczyć profesjonalnej regeneracji skrzyni biegów za pomocą zestawu LuK GearBox. Poprowadzi je Marek Matejkowski specjalista techniczny Schaeffler.

Problem głośnej pracy przy gaszeniu [FILM]

Głośna praca silnika podczas gaszenia pojazdu, to dość powszechny problem. Z czego to wynika? Firma Schaeffler zaprasza na film, w którym to wyjaśnia. Więcej informacji technicznych można znaleźć na portalu technicznym REPXPERT.

Problem głośnej pracy w układzie przeniesienia napędu [FILM]

Jakie są przyczyny objawów głośnej pracy podczas eksploatacji zespołów sprzęgła zamontowanego na dwumasowym kole zamachowym? Firma Schaeffler prezentuje w swoim filmie, jak temu zapobiec i co za to odpowiada.

Nowy typ łożyska zespolonego RIU w Scanii [FILM]

Nowe łożyska zespolone do samochodów marki Scania są już dostępne na rynku. Jakie są główne różnice pomiędzy starą a nową generacją? Firma Schaeffler prezentuje w swoim filmie, w jaki sposób zamontować odpowiednio łożysko nowej generacji.

Nowość w ofercie Schaeffler: FAG Łożysko koła do pojazdów Tesla

Firma Schaeffler poszerzyła gamę produktów o łożysko koła FAG 713 6980 10. Produkt znajdzie zastosowanie w dwóch najpopularniejszych modelach pojazdów Tesla, w Modelu S i Modelu X, dzięki czemu obejmie swoim zasięgiem znaczną część globalnego parku samochodowego. Dane pojazdu Segment: Samochód osobowy Producent: Tesla Model*: Model S, Model X ViO (ww)*: > 200,000 pojazdów Średnia […]

Nowy prezes CLEPA

Europejskie Stowarzyszenie Dostawców Motoryzacyjnych (CLEPA) wybrało nowego prezesa. Został nim Matthias Zink. Kadencja przewodniczącego będzie obowiązywała przez 2 lata od stycznia 2024 roku.

Moduł suchego sprzęgła podwójnego 2CT dla skrzyń DSG/S-TRONIC – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie będzie dotyczyć modułu suchego sprzęgła podwójnego 2CT, a poprowadzi je Marek Matejkowski specjalista techniczny Schaeffler.

Odgłosy przy rozruchu, uszkodzenie dolnej prowadnicy, brak uszczelki do napinacza… [FILM]

Po wymianie łańcucha rozrządu w silnikach 1.6 CDTi może wystąpić głośna praca przy rozruchu jednostki. Winna jest utrata ciśnienia w napinaczu łańcucha, która prowadzi do uszkodzenia dolnej prowadnicy. Firma Schaeffler prezentuje w swoim filmie dodatkową podkładkę do zamontowania wraz z napinaczem przy wymianie łańcucha rozrządu, która pozwoli uniknąć opisanych objawów.

Tarcza sprzęgłowa z wahadłowym tłumikiem typu odśrodkowego CPA [FILM]

W zestawach sprzęgła do silników 1.6 CRDi stosowanych w autach Hyundai oraz KIA, firma Luk zmieniła tarcze na typ z wahadełkami. Po jednej stronie tarczy umieszczono tłumiki wahadłowe, a po drugiej stronie zastosowano tłumiki klasyczne ze sprężynkami cylindrycznymi. Firma Schaeffler przygotowała film przedstawiający właściwy kierunek montażu tarczy.

Możliwe przecieki, budowa pompy – zasobnik i otwór przelewowy [FILM]

Uszczelnienie pomp cieczy chłodzącej odbywa się przy użyciu uszczelniacza mechanicznego zamontowanego na osi pompy, pod wirnikiem. Pomiędzy pierścieniami uszczelniacza znajduje się płyn chłodzący. Niewielka ilość płynu może wyciekać przez otwór technologiczny, przez co mogą pojawiać się ślady wycieku. Film przygotowany przez firmę Schaeffler wyjaśnia jak rozpoznać, czy ilość wydostającego się płynu nie świadczy o powstaniu […]

Schaeffler to jeden z największych europejskich dostawców części samochodowych, działających na rynkach OE oraz aftermarket. Jest właścicielem marek LuK, INA oraz FAG, pod którymi oferowane są m.in. części takie jak sprzęgła, pompy wspomagania kierownicy, przekładnie, mechanizmy różnicowe, elementy skrzyń biegów, łożyska czy różnego rodzaju zestawy naprawcze. Obszerny katalog części Schaeffler jest systematycznie poszerzany o kolejne referencje części do samochodów osobowych i ciężarowych. Schaeffler jest jednym ze światowych specjalistów w dziedzinie rozrządów, skrzyń biegów oraz technologii związanych z kołami jezdnymi. Jest autorem nowoczesnych platform jezdnych, przeznaczonych do samochodów nowej generacji – elektrycznych i autonomicznych. Więcej o innowacjach Schaeffler oraz bieżącej ofercie firmy można przeczytać w artykułach z tej kategorii.