Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:01 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 10:48 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Johnson Controls

Dział Power Solutions firmy Johnson Controls to teraz Clarios

Clarios, poprzednio Johnson Controls Power Solutions, 1 maja rozpoczął działalność jako nowy podmiot. Dział został nabyty przez Brookfield Business Partners i działa jako globalna spółka specjalizująca się w magazynowaniu energii, generująca ponad 8 mld dol. przychodów.

Johnson Controls Akumulatory z Diamentem Forbesa

W kwietniu tego roku w Katowicach odbyła się gala wręczenia nagród przyznawanych na podstawie zestawienia opracowanego przez firmę Bisnode Polska i miesięcznika „Forbes”.

Johnson Controls sprzeda biznes akumulatorowy

Johnson Controls, właściciel marki VARTA, poinformował o planach sprzedaży działu rozwiązań energetycznych. Akumulatorowy gigant trafi zatem pod nowe skrzydła.

Johnson Controls na targach Automechanika 2018

Na targach Automechanika we Frankfurcie, firma Johnson Controls zaprezentował nową ofertę usług i szkoleń dla warsztatów.

Akcja „TYPUJ – KIBICUJ – WYGRYWAJ”

VARTA organizuje specjalną akcję promocyjną w dniach 14.06.2018-15.07.2018r. Aby wziąć w niej udział wystarczy zarejestrować się na stronie www.TypujKibicujWygrywaj.pl oraz typować wyniki.

Czy można montować akumulator o większej pojemności niż zaleca producent samochodu?

Pytanie z tytułu bardzo często przewija się na różnego typu forach motoryzacyjnych. Jaka jest odpowiedź? Zapytaliśmy eksperta – Adama Potępę, Key Account Managera w firmie Johnson Controls.

VARTA (Johnson Controls) na targach Automechanika 2016

Podczas targów Automechanika 2016 firma Johnson Controls zaprezentowała pierwsze wyniki programu bezpłatnego testowania akumulatorów europejskich kierowców. Trwająca od roku akcja ma na celu wsparcie warsztatów w wykrywaniu usterek akumulatorów, zanim jeszcze staną się przyczyną awarii samochodu. Uśredniając wyniki do całej Europy z ponad 33 tysięcy sprawdzonych pojazdów prawie 25% miało akumulator wymagający natychmiastowej wymiany. Jak […]

Nagroda Rising Stars dla Manager producenta akumulatorów

Florence Bailleul jest Vice Prezydentem oraz Generalnym Managerem na aftermarket firmy Johnson Controls w regionie EMEA. Managerka została uhonorowana nagrodą “Rising Stars Award” w kategorii Aftersales and Service. Nagroda została ustanowiona przez magazyn „Automotive News Europe”, jest przyznawana jako wyraz uznania dla najbardziej obiecujących i odnoszących największe sukcesy managerów z branży motoryzacyjnej. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się […]

Motoryzacyjna inwestycja warta 80 mln zł w Żorach

Johnson Controls uruchomił drugą linię produkcyjną elementów piankowych w Żorach. Rozbudowa zakładu działającego na terenie Jastrzębsko-Żorskiej Podstrefy Ekonomicznej jest częścią nowego, pięcioletniego planu inwestycyjnego. Do 2019 roku Johnson Controls zainwestuje w Żorach 80 milionów złotych oraz zwiększy zatrudnienie. Po zakończeniu inwestycji zakład ma być jednym z największych producentów pianki poliuretanowej w ramach koncernu Johnson Controls. […]

Johnson Controls i Varta ruszają z ciekawą promocją

Konkurs trwa w dniach 27.06.2016 – 31.08.2016, a jego celem jest przeprowadzenie jak największej liczby bezpłatnych testów akumulatorów w samochodach odwiedzających zarejestrowane w Programie warsztaty samochodowe. Poprawnie wypełnione raporty testów, wraz z wydrukami z testerów, serwisy mogą przesyłać do siedziby Johnson Controls ul. Ceglana 4, 40-514 Katowice, do dnia 16 września 2016 roku. W ramach konkursu, firma […]

Johnson Controls jest amerykańskim koncernem posiadającym swoją siedzibę w Irlandii. Główny aspekt jego działalności stanowi sprzęt przeciwpożarowy oraz inne urządzenia, zapewniające bezpieczeństwo budynków. Do niedawna w strukturach Johnson Controls znajdowała się firma VARTA – niemiecki producent akumulatorów (obecnie należący do koncernu Clarios). Johnson Controls zatrudnia ponad 100 tys. ludzi w swoich ok. 2 tys. lokalizacji na sześciu kontynentach. Mimo czasowego braku zaangażowania firmy w branżę motoryzacyjną, można spodziewać się kolejnych przejęć i akwizycji na tym polu, postępujących wraz z rozwojem koncernu. Więcej informacji na temat koncernu Johnson Controls oraz należących do niego firm, można znaleźć w artykułach z tej kategorii.