Nagroda Rising Stars dla Manager producenta akumulatorów

, 26 lipca 2016, 11:22

Florence Bailleul jest Vice Prezydentem oraz Generalnym Managerem na aftermarket firmy Johnson Controls w regionie EMEA. Managerka została uhonorowana nagrodą „Rising Stars Award” w kategorii Aftersales and Service.

Nagroda została ustanowiona przez magazyn „Automotive News Europe”, jest przyznawana jako wyraz uznania dla najbardziej obiecujących i odnoszących największe sukcesy managerów z branży motoryzacyjnej. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w siedzibie BMW w Monachium.

Florence Bailleul została nagrodzona za swoje osiągnięcia zawodowe. Kariera laureatki rozpoczęła się w 1994 r. w firmie Valeo. Od 2013 r. Florence Bailleul pracuje na stanowisku Vice President and General Manager Aftermarket EMEA w koncernie Johnson Controls, który jest największym na świecie producentem akumulatorów samochodowych.

– „Jesteśmy świadkami istotnych przemian na rynku motoryzacyjnym, a szczególnie w produkcji i technologii akumulatorów w Europie. Moim zadaniem jest przygotowanie klientów na nadchodzące zmiany” – wyjaśnia Florence Bailleul.

Wraz z zespołem laureatka opracowuje rozwiązania, które przygotowują klientów na zmiany technologiczne związane z upowszechnieniem systemów start-stop.

– „Za cztery lata prawie co trzeci samochód  przyjeżdzający do warsztatu będzie wyposażony w system start-stop. Sercem systemu start-stop jest akumulator, dlatego wiedza w tym zakresie jest niezbędna do prowadzenia warsztatu, który przynosi zyski." – wyjaśnia Florence Bailleul.

Florence Bailleul nadzorowała także uruchomienie Programu Testowania Akumulatorów VARTA, realizowanego we współpracy z tysiącami warsztatów i hurtowniami motoryzacyjnymi na terenie Europy. Program przyczynił się do zwiększenia ilości wizyt kierowców w serwisach. Innym źródłem wartości dodanej według Florence Bailleul jest cyfryzacja. Telematyka umożliwia ustanowienie nowego modelu biznesowego.

– „Rynek sprzedaży części zamiennych online rośnie w bardzo szybkim tempie, a my analizujemy wpływ cyfryzacji na naszą branżę, tak aby móc zaproponować klientom innowacyjne rozwiązania.” – dodaje.

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016: VARTA
Targi ProfiAuto Show 2016: VARTA

Producent akumulatorów, poza ekspozycją swoich produktów, skupił się na promowaniu trwającej od jesieni kampanii. Akcja VARTY – Test akumulatora w warsztacie – spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mechaników. – "Program Darmowego Testowania Akumulatorów rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Na przełomie lutego i marca zakończyła się część związana z premiowaniem testów, natomiast sama […]

VARTA (Johnson Controls) na targach Automechanika 2016
VARTA (Johnson Controls) na targach Automechanika 2016

Podczas targów Automechanika 2016 firma Johnson Controls zaprezentowała pierwsze wyniki programu bezpłatnego testowania akumulatorów europejskich kierowców. Trwająca od roku akcja ma na celu wsparcie warsztatów w wykrywaniu usterek akumulatorów, zanim jeszcze staną się przyczyną awarii samochodu. Uśredniając wyniki do całej Europy z ponad 33 tysięcy sprawdzonych pojazdów prawie 25% miało akumulator wymagający natychmiastowej wymiany. Jak […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Robert, 28 lipca 2016, 13:00 0 0

Firma Johnson Controls wprowadziła na rynek urządzenia do wymiany akumulatorów Start Stop. Cena i jakość urządzenia pozostawiają wiele do życzenia, mimo że kampania reklamowa produktu miała miejsce parę lat temu.

Odpowiedz