Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
28.05 EV Experience – nowy rekord na zlocie aut elektrycznych 28.05 Innowacja, która rewolucjonizuje silniki turbo – sprawdź, jak działa wtrysk wody! 28.05 Producent akumulatorów podejmuje współpracę z firmą Altris 28.05 Plastikowe łożysko oporowe [FILM] 28.05 Transakcja na polskim rynku akumulatorowym. Producent kupuje znaną markę.

Układ elektryczny

Producent akumulatorów podejmuje współpracę z firmą Altris

Popularna firma produkująca akumulatory do pojazdów ogłosiła rozpoczęcie współpracy z przedsiębiorstwem Altris. To szwedzki podmiot odpowiedzialny za produkcję akumulatorów sodowo-jonowych.

Transakcja na polskim rynku akumulatorowym. Producent kupuje znaną markę.

AUTOPART, polski producent akumulatorów z siedzibą w Mielcu, kupił od Spółki Five Star Polska Sp. z o.o. markę akumulatorów obecną na naszym rynku od 30 lat oraz przejął jej sieć dystrybucji w Polsce.

Wymiana żarówki – elektryczny Volkswagen e-up

W niektórych samochodach elektrycznych Volkswagen e-up mogą występować problemy z żarówkami. Eksperci marki HELLA radzą, co robić w takich sytuacjach.

Pożary samochodów elektrycznych – odpowiedzi na często zadawane pytania

Kwestia parkowania elektryków w garażach podziemnych budzi duże emocje, ze względu na specyficzny charakter ich pożarów. Wiele obiektów wymaga inwestycji w dostosowanie do nowych zaleceń. W poniższym tekście eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące sytuacji zagrożenia pożarowego z udziałem pojazdów elektrycznych.

Znamy nowe wytyczne przeciwpożarowe dla obiektów, w których parkują e-pojazdy

Poznaliśmy wytyczne ppoż. dla obiektów, w których są miejsca parkingowe dla pojazdów elektrycznych. Jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz jak zachować się w sytuacji pożaru?

Nowe żarówki LED od Philips już dostępne na rynku

Firma Lumileds opracowała nowy model żarówek sygnalizacyjnych LED. Czym wyróżniają się najnowsze źródła światła od marki Philips?

Problem z odpaleniem silnika w samochodzie Opel Astra K

W niektórych samochodach Opel Astra K często pojawiają się problemy z uruchomieniem silnika. Odpalenie motoru jest możliwe dopiero po kilku próbach rozruchu lub wcale. Dodatkowo podczas jazdy może pojawić się nierówna praca silnika, a nawet zatrzymanie go. Eksperci marki HELLA radzą co robić w takich sytuacjach.

Samochody elektryczne coraz częściej w ogniu. Jak zachować się podczas pożaru lub kolizji z udziałem elektryków?

Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie z udziałem elektrycznego samochodu Lucid Air poruszyły społeczność motoryzacyjną. Strażacy musieli uporać się z gaszeniem baterii, która miała ponad 6000 cylindrycznych ogniw litowo-jonowych. Jak się zachować i czego unikać w tego typu sytuacjach?

To jeden z układów w pojeździe, który najczęściej sprawia problemy kierowcom i mechanikom. Od układu elektrycznego w pojeździe zależy prawidłowa praca szeregu istotnych elementów takich jak oświetlenie, akumulator, system bezpieczeństwa ABS, a nawet zasilanie radia. W nowoczesnych samochodach elektrycznych, układ ten pełni szczególnie ważną rolę. W tej kategorii znajdziesz schematy układów elektrycznych pojazdów, informacje o częściach zamiennych czy nowościach rynkowych.