Menu

Układ elektryczny

Testowanie i/lub wymiana akumulatora w samochodzie – MotoFocus TV

Awaria akumulatora to najczęstszy powód interwencji pomocy drogowej. Co zrobić, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego typu problemu? Między innymi na to pytanie odpowiada ekspert techniczny marki VARTA (Clarios), Adam Potępa.

Nowe czujniki tlenków azotu trafiły do oferty Delphi

Delphi wprowadza na rynek nową gamę czujników tlenków azotu obejmującą 70 milionów pojazdów w Europie. 36 nowych produktów ma zastosowanie w 70 milionach pojazdów osobowych i użytkowych w Europie. 

Generatory prądu w samochodach osobowych

Na początku historii przemysłu motoryzacyjnego można było sobie wyobrazić, że napędzany silnikiem samochód, traktor lub motocykl może działać bez choćby jednego ampera prądu. Współcześnie samochodu – czy to elektrycznego, czy spalinowego – nie da się nawet uruchomić bez prądu. Akumulatory pojazdów zapewniają energię elektryczną potrzebną do rozruchu, ale wyczerpują się podczas podróży. Aby przezwyciężyć to […]

Całkowicie automatyczna diagnostyka pojazdów? Producent twierdzi, że to możliwe.

Podczas międzynarodowej konferencji INNOVISION 2023 poznaliśmy nowe rozwiązania z zakresu diagnostyki pojazdowej, które mają odpowiedzieć na współczesne i przyszłe wyzwania stojące przed niezależnymi warsztatami samochodowymi. Wśród nich znalazło się rozwiązanie, które ma w pełni zautomatyzować diagnostykę, a także uprościć sposób zamawiania części zamiennych.

Relacja z INNOVISION 2023 – globalnego wydarzenia HELLA

INNOVISION to międzynarodowe wydarzenie branżowe, zorganizowane przez spółkę FORVIA, właściciela marek HELLA i HELLA Gutmann. Siódmy największy producent motoryzacyjny na świecie przedstawił tu swoje nowe produkty, koncepcje oraz strategię na przyszłość. Nowości zaproponowano niemal w każdym sektorze działalności firmy – od oświetlenia po diagnostykę. Pokuszono się także o prognozy dotyczące rozwoju rynku.

Rozwiązania febi: problemy z rozrządem w niektórych silnikach TFSI

Problemy z rozrządem w niektórych silnikach TFSI mogą powodować utrudnienia w uruchamianiu jednostki. Poprawiony wspornik wałka rozrządu febi zapewnia większą powierzchnię dociskową. Dzięki temu rozwiązuje kwestię nadmiernego „luzu końcowego” dolotowego wałka rozrządu.

Przyszłość polskiego sektora elektroniki to elektromobilność i półprzewodniki

Według rynkowych analiz polski sektor elektroniczny rośnie w tempie 4 proc. rocznie, czemu sprzyja dynamiczna transformacja cyfrowa wielu gałęzi przemysłu czy korzystne zmiany legislacyjne. Obszarami szczególnie perspektywicznymi dla dalszych wzrostów branży elektronicznej w Polsce jest elektromobilność oraz produkcja półprzewodników.

To jeden z układów w pojeździe, który najczęściej sprawia problemy kierowcom i mechanikom. Od układu elektrycznego w pojeździe zależy prawidłowa praca szeregu istotnych elementów takich jak oświetlenie, akumulator, system bezpieczeństwa ABS, a nawet zasilanie radia. W nowoczesnych samochodach elektrycznych, układ ten pełni szczególnie ważną rolę. W tej kategorii znajdziesz schematy układów elektrycznych pojazdów, informacje o częściach zamiennych czy nowościach rynkowych.