Menu

Żarówki

O motoryzacji bez cenzury – dziesiąty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Retrofity LED i dotyczące ich przepisy są głównym tematem najnowszego odcinka podcastu, przygotowywanego przez redaktorów portalu Warsztatowiec.info. Redaktorzy rozprawiają się z mitami narosłymi wokół retrofitów, wykorzystywanych w branży automotive.

Reflektory samochodowe – historia, rozwój, przyszłość

Wiele elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów postrzegamy jako oczywiste, nie myśląc o tym, jak długą ewolucję przeszły na przestrzeni lat. Jednym z takich elementów jest technologia oświetlenia pojazdów. W tym artykule przedstawiamy pełną historię tej ewolucji oraz przewidywane kierunki ich dalszego rozwoju.

Poszerzenie oferty retrofitów LED M-TECH o niestandardowe referencje

Firma M-TECH od kilkunastu lat oferuje szeroki asortyment oświetlenia samochodowego. Bardzo ważnym elementem w ofercie są żarówki LED będące zamiennikami tradycyjnych żarówek pomocniczych takich jak W5W, P21W czy W21W. Wsłuchując się w głos rynku, firma postanowiła wprowadzić dwie nowe serie retrofitów i zamienniki najbardziej popularnych modeli z diodami typu FLUX, które zamieniono na SMD.

Czechy legalizują retrofity marki OSRAM

Retrofity OSRAM Night Breaker LED H7 zostały właśnie zatwierdzone do użytku na czeskich drogach publicznych. To kolejny kraj, w którym produkty OSRAM zostają zalegalizowane jako pierwsze tego typu źródła światła, co potwierdza ich najwyższą jakość i pozycję producenta jako lidera rynku oświetlenia motoryzacyjnego.

Coraz szersza oferta retrofitów OSRAM

Firma OSRAM postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i poszerzyła ofertę zamienników reflektorowych żarówek halogenowych. Obok produktów linii Night Breaker LED, które można legalnie stosować w niektórych pojazdach m.in. w Niemczech, Austrii, Chorwacji producent oferuje także lampy LED do świateł mijania i drogowych pod nazwą LEDriving HL. Portfolio tych drugich zostało właśnie znacznie poszerzone.

Innowacje firmy OSRAM na targach Automechanika

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się największe europejskie targi techniki motoryzacyjnej – Automechanika 2022. To dla firm z branży świetna okazja do przedstawienia swoich najnowszych osiągnięć i rozwiązań. Oczywiście we Frankfurcie nie może zabraknąć firmy OSRAM, która na swoim stoisku pokaże najnowsze technologie i produkty.

H4 czy H7? To jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczące żarówek samochodowych. Są one niezbędnym elementem systemu oświetlenia pojazdu, od którego pracy zależy bezpieczeństwo jazdy samochodem. Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się żarówki LED, czyli tzw. retrofity. Chcesz dowiedzieć się jak dopasować i wymienić żarówkę w samochodzie? A może zależy Ci na znalezieniu żarówek o odpowiedniej mocy, trwałości lub konkretnym typie barwy emitowanego światła? Przeczytaj powyższe artykuły.