Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta 17.07 Tesla model Y: woda w kabinie w okolicach nóg pasażera. Co jest przyczyną?

Żarówki

Na rynek trafiły retrofilty LED zaprojektowane z myślą o samochodach klasycznych

Na rynku pojawiły się nowe modele retrofitów LED, które znajdują zastosowanie w wielu klasycznych modelach samochodów. Dzięki konwersji, kierowcy tych pojazdów mogą poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze oraz zadbać o kondycję układu elektrycznego.

Wymiana żarówki – elektryczny Volkswagen e-up

W niektórych samochodach elektrycznych Volkswagen e-up mogą występować problemy z żarówkami. Eksperci marki HELLA radzą, co robić w takich sytuacjach.

Nowe żarówki LED od Philips już dostępne na rynku

Firma Lumileds opracowała nowy model żarówek sygnalizacyjnych LED. Czym wyróżniają się najnowsze źródła światła od marki Philips?

Retrofity LED – legalne czy nie, vademecum wiedzy – MotoFocus TV

Retrofity LED, czyli zamienniki standardowych żarówek halogenowych w zewnętrznych reflektorach pojazdów to popularny segment rynku oświetlenia. Czy dziś retrofity można stosować legalnie? Dlaczego przepisy są tak skomplikowane? Jak wyglądała ewolucja retrofitów przez ostatnich 8 lat? 

Retrofity LED OSRAM legalne w coraz większej liczbie krajów

Firma OSRAM poszerza portfolio rozwiązań LED, a początek roku przyniósł zmiany w ofercie retrofitów. Wprowadzono nową generację produktów, z parametrami świetlnymi. Dodatkowo w styczniu do dotychczasowych 22 państw, w których retrofity tego producenta zostały dopuszczone do ruchu, dołączyły kolejne.

LSPRO – nowa gama retrofitów LED w ofercie producenta

Po dobrze przyjętej przez rynek serii retrofitów LED LSPRONG, firma M-TECH wprowadza zupełnie nową gamę produktów o nazwie LED set LSPRO, z serii SMART.  W pierwszej kolejności do oferty trafią LEDowe zamienniki tradycyjnych żarówek halogenowych typu H1, H4, H7, H8, H11, HB3, HB4, HIR2 i H15.

Dobre i złe retrofity LED – czym się od siebie różnią?

Od jakości wykonania retrofitów LED zależeć może to, czy będą one we właściwy sposób oświetlać drogę i nie oślepiać innych kierowców. Jakie są różnice pomiędzy najlepszymi retrofitami, które w niektórych krajach otrzymały dopuszczenie do stosowania w ruchu drogowym, a ich niskiej klasy odpowiednikami?

Do oferty NEOLUX dołączyły retrofity LED H7/H18 i H4

Retrofity LED na tradycyjnym trzonku cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Możliwość montażu 1:1, bez adapterów czy dodatkowych elementów czyni je niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem do większości klasycznych, halogenowych reflektorów.

H4 czy H7? To jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczące żarówek samochodowych. Są one niezbędnym elementem systemu oświetlenia pojazdu, od którego pracy zależy bezpieczeństwo jazdy samochodem. Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się żarówki LED, czyli tzw. retrofity. Chcesz dowiedzieć się jak dopasować i wymienić żarówkę w samochodzie? A może zależy Ci na znalezieniu żarówek o odpowiedniej mocy, trwałości lub konkretnym typie barwy emitowanego światła? Przeczytaj powyższe artykuły.