Menu

Żarówki

Konkurs Osram – wyniki

Dziękujemy za udział w konkursie organizowanym przez MotoFocus we współpracy z firmą Osram.

Czym jest temperatura barwowa światła?

Zimne, ciepłe, wyraźne, ostre, delikatne, nastrojowe – istnieje wiele sposobów określania światła. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy kupić żarówki lub LED-y i nie wiemy jak w sposób fachowy wyrazić to na czym nam zależy. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku pojęcie temperatury barwowej światła, które wyjaśniają specjaliści firmy Philips.

Żarówka halogenowa roku 2023

Żarówki Philips RacingVision GT200 zdobyły prestiżowy tytuł „Żarówki Halogenowej Roku” przyznawany przez czasopismo Auto Express w ramach corocznej edycji konkursu Product Awards. W tegorocznym plebiscycie Auto Express żarówka Philips RacingVision GT200 miała najdłuższą wiązkę światła i uzyskała najwyższy wynik FOM (Figure of Merit), który łączy w sobie wszystkie kryteria pomiarowe. Po raz pierwszy w historii […]

Podróbki części zamiennych – czym są i jak je rozpoznać?

Podróbki części stanowią problem, na którym z jednej strony tracą producenci, a z drugiej klienci. Nabywca nieświadomie kupujący podrobione części otrzyma prawdopodobnie element niskiej jakości. Właściciel marki, której logo pojawi się na podrobionej części oraz na opakowaniu, również jest w takiej sytuacji stratny. Jakie kroki podejmują producenci, aby zwalczać próby podrabiania ich produktów?

Rozwiązanie na migające LED-y lub błędną sygnalizację przepalonych żarówek

W niektórych samochodach po zamontowaniu oświetlenia LED występują pewne anomalie w jego działaniu. Na desce rozdzielczej mogą pojawiać się błędy – najczęściej jest to sygnalizacja przepalenia żarówki albo oświetlenie może po prostu mrugać. Marka Philips przygotowała rozwiązania mające zlikwidować te przypadłości.

Philips wprowadza nową generację samochodowych żarówek LED – Ultinon Pro3100

Nowa generacja LEDowych żarówek Philips Ultinon Pro3100 pasuje do wielu modeli samochodów. Wśród zalet nowych żarówek producent wymienia szybkość włączania się światła, łatwy montaż oraz poprawioną jasność względem poprzedniej generacji.

H4 czy H7? To jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczące żarówek samochodowych. Są one niezbędnym elementem systemu oświetlenia pojazdu, od którego pracy zależy bezpieczeństwo jazdy samochodem. Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się żarówki LED, czyli tzw. retrofity. Chcesz dowiedzieć się jak dopasować i wymienić żarówkę w samochodzie? A może zależy Ci na znalezieniu żarówek o odpowiedniej mocy, trwałości lub konkretnym typie barwy emitowanego światła? Przeczytaj powyższe artykuły.