Menu

Alternatory

HC-CARGO podsumowuje 2023. Co nowego pojawiło się w ofercie w zeszłym roku?

Na dworze siarczysty mróz. Te części w samochodach, których użytkowanie dobiegało już końca, poddają się teraz temperaturze, psują się i wymagają wymiany. Praca w warsztatach i u dostawców części wre. A HC-CARGO podsumowuje rok 2023.

Rozruszniki i alternatory DENSO – 17 nowych numerów części

DENSO rozszerzyło ofertę rozruszników i alternatorów dostępnych na niezależnym rynku części zamiennych o 17 nowych numerów katalogowych.

Polski tester układu elektrycznego GIT1 – wywiad ze współtwórcą, Robertem Mazurkiem

GIT1 to urządzenie do diagnostyki akumulatora oraz układu ładowania i układu rozruchowego, które zdobywa popularność w Polsce, a ostatnio zostało także zauważone poza granicami naszego kraju. W rozmowie z Robertem Mazurkiem, który jest pomysłodawcą GIT-a, zapytaliśmy o możliwości tego urządzenia i dowiedzieliśmy się, jak wyglądał proces jego powstawania. Czy GIT1 to urządzenie, które powinno znajdować […]

Regeneracja alternatora – najważniejsze informacje

Alternator to podstawowy podzespół układu elektrycznego auta, bez którego korzystanie z samochodu jest niemożliwe. W przypadku awarii możliwa jest regeneracja alternatora. Ile kosztuje i ile trwa?

Jak nie rozładować akumulatora na postoju? Montaż dodatkowego akumulatora z separatorem.

Energia elektryczna na postoju przydaje się w wielu sytuacjach. Podczas gdy korzystanie z prądu zgromadzonego w akumulatorze rozruchowym może skutkować problemami z odpaleniem silnika, wielu kierowcom przydałaby się alternatywa. Wożenie ze sobą dodatkowego akumulatora w bagażniku jest jakimś wyjściem, jednak wiąże się z pewnymi komplikacjami. Rynek akcesoriów samochodowych oferuje rozwiązanie takiego problemu.

Regenerowane części samochodowe coraz bardziej popularne?

Według raportu SDCM[1], w państwach Unii Europejskiej regeneracji na rynku wtórnym pojazdów poddawane jest ok. 10% części zamiennych. Dane Persistence Market Research[2] wskazują, że do 2026 r. światowy rynek regeneracji części samochodowych osiągnie szacunkową wartość CAGR na poziomie 7,1%, co odpowiada kwocie niemal 91 mld USD[3]. Oznacza to, że popyt na regenerowane części stale się […]

Nowa siedziba AS-PL UK Ltd. w Liverpoolu

Wkrótce po otwarciu nowego magazynu w hiszpańskiej Walencji, firma AS-PL ogłosiła otwarcie nowoczesnego magazynu w Liverpoolu. To kolejna po Turynie i Walencji siedziba nowego zagranicznego oddziału firmy. AS-PL UK Ltd., który od 2017 roku miał swoją siedzibę w Londynie, przenosi się do całkowicie nowej hali o powierzchni 1000 m2.

Nowości w ofercie HC-CARGO

W nowym roku do oferty HC-CARGO trafiło sporo nowości. W tym alternator do Land Rovera czy regulator prędkości nawiewu do Mercedesa. Poniżej lista wszystkich nowości.

Jakie alternatory i rozruszniki stosuje się w hybrydach?

Samochody z hybrydowymi układami napędowymi po raz pierwszy pojawiły się jako eksperymentalne egzemplarze już na początku XX wieku. Obecnie oferta pojazdów hybrydowych z różnymi jednostkami napędowymi jest bardzo duża. Ich silniki różnią się w aspekcie posiadania i roli alternatorów i rozruszników.

AS-PL na targach AutoTrade Expo i Equip Auto

Firma AS-PL wzięła udział w kolejnych dwóch imprezach targowych AutoTrade Expo i Equip Auto.

W parze z rozrusznikiem są najważniejszymi elementami układu rozruchowego pojazdu. Alternator to prądnica, zamieniająca energię mechaniczną w prąd elektryczny. Awarie alternatora dają zwykle specyficzne objawy, nierzadko prowadząc do unieruchomienia samochodu. Poznaj metody naprawy i regeneracji alternatorów, schematy ich budowy, a także aftermarketową ofertę dostosowaną do potrzeb polskiego rynku pojazdów.