Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta 17.07 Tesla model Y: woda w kabinie w okolicach nóg pasażera. Co jest przyczyną?

Alternatory

Znany dostawca części finalizuje przejęcie. Nowa nazwa na rynku.

SBS Automotive będzie działać pod nową nazwą. Ma to związek z niedawnym przejęciem spółki przez innego dostawcę części, a mianowicie BORG Automotive Group. Nowa nazwa SBS to BORG Automotive Newman.

Nadeszła “moda” na regenerację – relacja z fabryki Valeo w Czechowicach-Dziedzicach

Regeneracja części zamiennych to jedna z najbardziej oczywistych, ale i najskuteczniejszych metod zmniejszania wpływu branży motoryzacyjnej na środowisko oraz redukcji śladu węglowego. Problemem rynku jest jednak, wciąż pokutujący, negatywny wizerunek części regenerowanych, kojarzący się kierowcom czy mechanikom z chałupniczo dokonywanymi naprawami zużytych elementów. Współczesna, fabryczna regeneracja części, czyli remanufacturing, to jednak coś zupełnie innego. Zaświadcza […]

HC-CARGO podsumowuje 2023. Co nowego pojawiło się w ofercie w zeszłym roku?

Na dworze siarczysty mróz. Te części w samochodach, których użytkowanie dobiegało już końca, poddają się teraz temperaturze, psują się i wymagają wymiany. Praca w warsztatach i u dostawców części wre. A HC-CARGO podsumowuje rok 2023.

Rozruszniki i alternatory DENSO – 17 nowych numerów części

DENSO rozszerzyło ofertę rozruszników i alternatorów dostępnych na niezależnym rynku części zamiennych o 17 nowych numerów katalogowych.

Polski tester układu elektrycznego GIT1 – wywiad ze współtwórcą, Robertem Mazurkiem

GIT1 to urządzenie do diagnostyki akumulatora oraz układu ładowania i układu rozruchowego, które zdobywa popularność w Polsce, a ostatnio zostało także zauważone poza granicami naszego kraju. W rozmowie z Robertem Mazurkiem, który jest pomysłodawcą GIT-a, zapytaliśmy o możliwości tego urządzenia i dowiedzieliśmy się, jak wyglądał proces jego powstawania. Czy GIT1 to urządzenie, które powinno znajdować […]

Regeneracja alternatora – najważniejsze informacje

Alternator to podstawowy podzespół układu elektrycznego auta, bez którego korzystanie z samochodu jest niemożliwe. W przypadku awarii możliwa jest regeneracja alternatora. Ile kosztuje i ile trwa?

Jak nie rozładować akumulatora na postoju? Montaż dodatkowego akumulatora z separatorem.

Energia elektryczna na postoju przydaje się w wielu sytuacjach. Podczas gdy korzystanie z prądu zgromadzonego w akumulatorze rozruchowym może skutkować problemami z odpaleniem silnika, wielu kierowcom przydałaby się alternatywa. Wożenie ze sobą dodatkowego akumulatora w bagażniku jest jakimś wyjściem, jednak wiąże się z pewnymi komplikacjami. Rynek akcesoriów samochodowych oferuje rozwiązanie takiego problemu.

Regenerowane części samochodowe coraz bardziej popularne?

Według raportu SDCM[1], w państwach Unii Europejskiej regeneracji na rynku wtórnym pojazdów poddawane jest ok. 10% części zamiennych. Dane Persistence Market Research[2] wskazują, że do 2026 r. światowy rynek regeneracji części samochodowych osiągnie szacunkową wartość CAGR na poziomie 7,1%, co odpowiada kwocie niemal 91 mld USD[3]. Oznacza to, że popyt na regenerowane części stale się […]

W parze z rozrusznikiem są najważniejszymi elementami układu rozruchowego pojazdu. Alternator to prądnica, zamieniająca energię mechaniczną w prąd elektryczny. Awarie alternatora dają zwykle specyficzne objawy, nierzadko prowadząc do unieruchomienia samochodu. Poznaj metody naprawy i regeneracji alternatorów, schematy ich budowy, a także aftermarketową ofertę dostosowaną do potrzeb polskiego rynku pojazdów.