Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta 17.07 Tesla model Y: woda w kabinie w okolicach nóg pasażera. Co jest przyczyną? 17.07 Aftermarket znów się jednoczy. Pojawił się wspólny cel!

Rozruszniki

Znany dostawca części finalizuje przejęcie. Nowa nazwa na rynku.

SBS Automotive będzie działać pod nową nazwą. Ma to związek z niedawnym przejęciem spółki przez innego dostawcę części, a mianowicie BORG Automotive Group. Nowa nazwa SBS to BORG Automotive Newman.

Rozrusznik nie przestaje się obracać – co może być przyczyną?

Rozruszniki elektryczne są zdecydowanie najczęściej stosowanymi rozrusznikami w pojazdach z silnikiem spalinowym. Można je inaczej nazwać silnikami prądu stałego, które obracają wałem korbowym silnika i nadają mu odpowiednią prędkość obrotową, która pozwala mu rozpocząć samodzielną pracę. Najwięcej energii elektrycznej z akumulatora rozrusznik pobiera podczas uruchamiania silnika.

Nadeszła “moda” na regenerację – relacja z fabryki Valeo w Czechowicach-Dziedzicach

Regeneracja części zamiennych to jedna z najbardziej oczywistych, ale i najskuteczniejszych metod zmniejszania wpływu branży motoryzacyjnej na środowisko oraz redukcji śladu węglowego. Problemem rynku jest jednak, wciąż pokutujący, negatywny wizerunek części regenerowanych, kojarzący się kierowcom czy mechanikom z chałupniczo dokonywanymi naprawami zużytych elementów. Współczesna, fabryczna regeneracja części, czyli remanufacturing, to jednak coś zupełnie innego. Zaświadcza […]

W jaki sposób uszkodzeniu ulegają rozruszniki?

Niepoprawne korzystanie z rozruszników może doprowadzić do poważnej awarii. W jaki sposób urządzenie to uszkadza się na skutek błędnego wykorzystania?

NexusAuto ma już 250 oszyldowanych warsztatów w Polsce

Organizatorem sieci NexusAuto w Polsce jest Nexus Automotive Central Europe. To istotny element Nexus Automotive International SA. z centralą w Szwajcarii. Globalnie Nexus to 164 dystrybutorów w 139 krajach na całym świecie. Partnerami Nexus jest też 90 dostawców i producentów części motoryzacyjnych, narzędzi, olejów. Obecnie w samej Polsce jest już ponad 290 warsztatów w tzw. […]

HC-CARGO podsumowuje 2023. Co nowego pojawiło się w ofercie w zeszłym roku?

Na dworze siarczysty mróz. Te części w samochodach, których użytkowanie dobiegało już końca, poddają się teraz temperaturze, psują się i wymagają wymiany. Praca w warsztatach i u dostawców części wre. A HC-CARGO podsumowuje rok 2023.

Rola koła zamachowego w silniku spalinowym

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, czemu służy koło zamachowe, ani w jakim celu jest montowane na wale silników spalinowych. W dzisiejszym artykule poznamy zastosowanie i zasadę działania koła zamachowego oraz pokażemy, że koła zamachowe dwumasowe również mają swoje wady.

To od tego prostego w budowie urządzenia elektrycznego zależy bezpośrednio proces uruchamiania silnika pojazdu. We współczesnej motoryzacji stosowane są rozruszniki będące silnikami elektrycznymi wyposażonymi w mechanizm sprzęgający, popularnie zwany bendiksem. W tej kategorii dowiesz się, jakie są najczęstsze objawy awarii rozrusznika, jaki jest jego schemat oraz kiedy możliwa jest jego regeneracja? Poznasz także ofertę niezależnego rynku części zamiennych w sektorze rozruszników.