Menu

Akumulatory

Pierwsza elektryczna zadyszka? UE wyprodukuje mniej elektryków niż zakładano.

W 2024 r. kraje UE mają zamiar wyprodukować łącznie 2,6 mln pojazdów elektrycznych, co oznacza wzrost o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jest on jednak niższy od wcześniejszych szacunków. Wstępne prognozy z 2021 r. przewidywały, że UE wyprodukuje ponad trzy miliony pojazdów elektrycznych.

Najczęstsze usterki po zimie, z którymi kierowcy trafiają do warsztatów

Zima to zdecydowanie, najtrudniejsza pora roku dla samochodu. W jej trakcie brutalnie weryfikowany jest stan techniczny auta, a także wszystkie błędy serwisowe i zaniechania w temacie konserwacji. Z jakimi usterkami kierowcy trafiają do warsztatów po zimie? Jakie podzespoły ulegają najczęstszym awariom w trakcie zimy? Odpowiedzą nam specjaliści z sieci warsztatów.

Niecodzienna przyczyna głębokiego rozładowania akumulatora w samochodzie

Do głębokiego rozładowania akumulatora najczęściej dochodzi w trakcie zimy, na skutek niskich temperatur. Głębokie rozładowanie może też przydarzyć się z powodu upału, zbyt dużego poboru prądu po wyłączeniu silnika, nieostrożności kierowcy, albo awarii instalacji elektrycznej. W przypadku, który dziś opisujemy, przyczyna głębokiego rozładowania akumulatora w samochodzie była jednak naprawdę oryginalna. Nim ją znaleziono, trzy akumulatory […]

Opel Ampera – rozładowany akumulator 12V – przyczyna

Opel Ampera to samochód wykorzystujący dość specyficzny, hybrydowy układ napędowy. Silnik spalinowy pełni w nim rolę generatora prądu, magazynowanego w baterii i zasilającego silnik elektryczny, odpowiedzialny za napęd. Użytkownicy tego pojazdu często zgłaszają występowanie usterki, jaką jest rozładowywanie się standardowego, kwasowo-ołowiowego akumulatora 12 V. Niekiedy objawem usterki jest także samoczynne, sporadyczne uruchamianie się auto-alarmu.

Awarie elektroniki samochodowej – kilka nietypowych przypadków

Działanie wielu współczesnych aut w dużej mierze opiera się na zaawansowanych systemach elektronicznych, które zdaniem mechaników najczęściej ulegają awariom. Właściciel warsztatu należącego do Q Service Castrol przedstawia kilka najbardziej nietypowych przypadków, z którymi właściciele samochodów kierowali się do serwisów.

Nowość w ofercie Schaeffler: FAG Łożysko koła do pojazdów Tesla

Firma Schaeffler poszerzyła gamę produktów o łożysko koła FAG 713 6980 10. Produkt znajdzie zastosowanie w dwóch najpopularniejszych modelach pojazdów Tesla, w Modelu S i Modelu X, dzięki czemu obejmie swoim zasięgiem znaczną część globalnego parku samochodowego. Dane pojazdu Segment: Samochód osobowy Producent: Tesla Model*: Model S, Model X ViO (ww)*: > 200,000 pojazdów Średnia […]

Podgrzewana odzież dla mechaników samochodowych

Praca w niskich temperaturach bywa wyzwaniem dla mechaników podczas wykonywania wstępnej diagnostyki lub drobnych napraw na zewnątrz. Podgrzewana odzież robocza wyposażona w technologie grzewcze to rozwiązanie zapewniające komfort cieplny w zmiennych warunkach. Odzież z własnym źródłem ciepła nie jest uniwersalnym rozwiązaniem problemów wszystkich branż, jednak w niektórych sektorach sprawdza się wyjątkowo dobrze.

Mróz doskwiera. Czy warto zaopatrzyć warsztat w booster do akumulatora?

Fala kilkunastostopniowych mrozów skutecznie przerzedziła parkingi pod sklepami, szkołami czy innymi miejscami publicznymi. Problemy z uruchomieniem silnika z powodu rozładowania akumulatora to najczęściej występująca przypadłość w pojazdach Polaków. Warsztaty, aby móc świadczyć doraźną pomoc klientom w takich sytuacjach, mogą wyposażyć się w tzw. boostery, służące do awaryjnego uruchamiania pojazdu. Czy jednak takie urządzenie na pewno […]

Akumulator samochodowy to podstawowy element układu elektrycznego pojazdu. Na rynku wciąż pojawiają się nowe, bardziej wydajne modele akumulatorów, gotowe na wyzwania technologiczne takie jak np. zastosowanie systemu Start-Stop. W tej kategorii znajdziesz informacje na temat technologii produkcji akumulatorów, poznasz ich schematy techniczne, dowiesz się także o nowościach produktowych i trendach w rozwoju rynku akumulatorów.