Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:45 Wymieniasz rozrząd? Odbierz nagrodę! 12:16 Nowość w ofercie Ferodo 11:35 Słaba rentowność, azjatycka konkurencja – czy europejska motoryzacja stoi na krawędzi? 11:08 Na rynek trafiły retrofilty LED zaprojektowane z myślą o samochodach klasycznych 08:44 Nowe adaptery w ofercie Ravenol

Czujniki

Znamy nowe wytyczne przeciwpożarowe dla obiektów, w których parkują e-pojazdy

Poznaliśmy wytyczne ppoż. dla obiektów, w których są miejsca parkingowe dla pojazdów elektrycznych. Jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz jak zachować się w sytuacji pożaru?

Problem z odpaleniem silnika w samochodzie Opel Astra K

W niektórych samochodach Opel Astra K często pojawiają się problemy z uruchomieniem silnika. Odpalenie motoru jest możliwe dopiero po kilku próbach rozruchu lub wcale. Dodatkowo podczas jazdy może pojawić się nierówna praca silnika, a nawet zatrzymanie go. Eksperci marki HELLA radzą co robić w takich sytuacjach.

Nowości w ofercie marki SKV

W ofercie marki SKV dostępnych jest blisko 300 modeli przewodów klimatyzacji, co zapewnia możliwość dopasowania do wszystkich samochodów osobowych i dostawczych. Pośród nich można znaleźć przewody wysokiego i niskiego ciśnienia w klimatyzacji SKV (grupa 43SKV) oraz linie wysokiego ciśnienia układu klimatyzacji (grupa 54SKV).

Uwaga na DTV! Jak temu zapobiec i uniknąć problemów z układem hamulcowym?

Jednymi z najczęstszych problemów z układem hamulcowym są drgania, wibracje oraz hałas podczas jazdy.  Często jest to spowodowane nieprawidłową wymianą hamulców. Niestety może to doprowadzić do DTV, czyli odchylenia w grubości tarczy hamulcowej. Jeśli usterka nie zostanie naprawiona, z czasem może przerodzić się w kolejne problemy, które mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność hamowania.

Uszkodzony czujnik NOx w samochodzie – diagnostyka i wymiana. MotoFocus TV.

Tlenek azotu to jeden z głównych winowajców wdrożenia polityki unijnej, dążącej do wycofania z dróg samochodów z silnikami spalinowymi. We współczesnych samochodach za kontrolę emisji tego związku chemicznego odpowiada specjalny czujnik NOx. Niestety zdarza się, że ulega on usterkom, które są trudne do zdiagnozowania.

Valeo wprowadza nową gamę czujników temperatury spalin (EGT)

Valeo dąży do dywersyfikacji swojego szerokiego portfolio produktów. Realizując ten cel, tym razem firma prezentuje szeroką gamę nowych czujników EGT dla rynku części zamiennych.

TPMS przy wymianie opon – programowanie (adaptacja) czy klonowanie? Ekspert wyjaśnia.

Wielkimi krokami zbliża się czas sezonowej wymiany opon z zimowych na letnie. Coraz więcej samochodów, poruszających się po naszych drogach ma na wyposażeniu system TPMS. Jakie czynności powinien wykonać wulkanizator, jeśli do jego warsztatu trafi auto z systemem TMPS, tzw. bezpośrednim (czyli z nadajnikami w wentylach)? Wszystko wyjaśnia ekspert Piotr Konarski – Stanaszek z Akademii […]

Wszystko, co warto wiedzieć o wentylach – wywiad z ekspertem. Przydatne informacje dla wulkanizatorów.

Wentyle to wyjątkowo ważna część każdego koła samochodu, która jest odpowiedzialna za utrzymanie w niej odpowiedniego ciśnienia, a także za możliwość dopompowania. Awaria wentyla i związany z nią wyciek powietrza (często bardzo gwałtowny) może przydarzyć się każdemu kierowcy. Jakie są typy wentyli? Kiedy wymieniać te elementy? Jak rozpoznać dobre i złe wentyle? Rozmawiamy z Piotrem […]

Ta grupa podzespołów jest jedną z najważniejszych w rozwoju współczesnej motoryzacji. Samochody starszej generacji nie korzystały z czujników, z czasem w nowoczesnych modelach pojawiało się ich kilka, obecnie w przypadku pojazdów segmentu premium mówimy już o kilkuset czujnikach, zamontowanych na pokładzie. Czujniki ciśnienia, temperatury, położenia wału czy parkowania są najczęściej poszukiwane przez mechaników i kierowców. W tej kategorii znajdziesz informacje techniczne na temat czujników, instrukcje ich demontażu i montażu, poznasz ich aktualną ofertę rynkową.