Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Siemens

Automotive najbardziej zdigitalizowanym sektorem w Polsce

Najnowsza edycja raportu Siemensa – DIGI INDEX wskazuje, że branża Automotive osiągnęła najwyższy wskaźnik cyfryzacji w Polsce. Wynik 2,6 pkt. świadczy o tym, że większość badanych firm przeszła już z etapu przygotowań do tworzenia podstaw cyfryzacji. W przypadku wybranych obszarów można nawet mówić o stosowaniu digitalizacji w praktyce. Co istotne, niepewność rynkowa związana m.in. z […]

Valeo przejmuje 100% udziałów w Valeo Siemens eAutomotive

Na mocy podpisanej umowy, koncern Valeo zostanie właścicielem 100% udziałów spółki Valeo Siemens eAutomotive. Zakupiona spółka, po 1 lipca 2022 r., stanie się częścią działu „Valeo Powertrain Systems”, odpowiedzialnego za opracowywanie i wdrażanie technologii związanych z napędami elektrycznymi.

Bosch inwestuje w produkcję półprzewodników

W obliczu globalnego kryzysu półprzewodników Bosch kontynuuje inwestycje w tym obszarze. Kilka tygodni po otwarciu nowej fabryki w Dreźnie, firma ogłasza, że w 2022 roku zainwestuje ponad 400 milionów euro w rozbudowę swoich zakładów w Niemczech (Drezno i Reutlingen) i Malezji (Penang) specjalizujących się w produkcji półprzewodników.

Setna rocznica uruchomienia fabryki żarówek w Pabianicach

W 2021 roku mija setna rocznica od rozpoczęcia produkcji żarówek w Pabianicach. Obchody jubileuszu są dla fabryki nie tylko pretekstem do przypomnienia zawiłej historii, ale i ogłoszenia planów, których realizację już rozpoczęto.

Polski przemysł motoryzacyjny może zyskać 800 mln $

Jak szacują eksperci Siemens Finance, cyfrowa rewolucja może przynieść polskiemu przemysłowi motoryzacyjnemu 800 mln dolarów. Warunkiem jest wdrożenie i sfinansowanie konkretnych rozwiązań, opartych na czwartej rewolucji przemysłowej.

Stabilny wzrost wyników Valeo

O 16% wzrosła wartość sprzedaży Grupy Valeo w pierwszej połowie 2017 roku, w ujęciu rok do roku. Przychód ze sprzedaży wyniósł 9,5 mld euro.

Valeo Siemens eAutomotive już działa

Powołana do życia spółka joint venture pomiędzy Valeo i Siemens zajmuje się wysokonapięciowymi układami elektrycznymi do samochodów.

Znany producent części wejdzie w spółkę z Siemensem?

Opracowanie i produkcja samochodowych systemów napędowych zasilanych wysokim napięciem ma być celem spółki joint venture, której założenie planują firmy Valeo i Siemens. Spółka ma stać się graczem numer jeden na światowym rynku elektryfikacji w motoryzacji. Dzięki połączeniu sił, Valeo i Siemens będą mogły zbudować kompletną i innowacyjną ofertę komponentów układu napędowego, zasilanych wysokim napięciem (powyżej […]

Nowe referencje Dr. MOTOR Automotive

Firma Dr. MOTOR wprowadziła do oferty kilka nowych referencji. W ofercie pojawiły się dwa rodzaje zaworów Venturiego oraz króćce do pomp wtryskowych. Gamę przewodów przelewowych zasiliły referencje do wtrysków systemu Delphi oraz do wtrysków piezoelektrycznych Siemens. Zobacz nowości w ofercie Dr. MOTOR* *Wszystkie nowości zaznaczone są na czerwono.