Menu

Hankook

Nowe opony do przyczep przeznaczone na trasy regionalne

Firma Hankook rozszerza istniejącą gamę swojej marki Laufenn o model LF95. Nowe całoroczne opony do przyczep zostały zaprojektowane do użytku w transporcie regionalnym w zmiennych warunkach drogowych. Ich zaletą ma być wyjątkowo długi okres eksploatacji. Opony Laufenn LF95 są już dostępne na rynku europejskim.

Hankook zainwestuje w rozbudowę zakładu w Tennessee

Hankook ogłosił dziś zatwierdzenie przez zarząd inwestycji o wartości 1,6 mld USD w celu rozbudowy zakładu w Clarksville w stanie Tennessee. Inwestycja obejmuje wcześniej zaplanowaną fazę 2 rozbudowy, która podwoi zdolność produkcyjną opon Hankook do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek (PCR/LT) oraz dodaje fazę 3 rozbudowy, po której firma po raz pierwszy w USA będzie […]

Hankook Tire ogłasza wyniki finansowe za II kwartał 2022 r. ­ ­ ­

Producent opon Hankook Tire ogłosił wyniki finansowe firmy za II kwartał 2022 r. ze skonsolidowaną globalną sprzedażą na poziomie 2 039,9 mld KRW (1 520,3 mln EUR) i zyskiem operacyjnym w wysokości 175,2 mld KRW (130,5 mln EUR).

Hankook otwiera ośrodek testowy Technoring

Producent opon Hankook oficjalnie otworzył Hankook Technoring. Nowy ośrodek testowy w Taean w Korei Południowej o powierzchni 1,26 mln metrów kwadratowych jest największym tego typu obiektem w Azji. Będzie on służył jako najnowocześniejszy ośrodek badawczo-rozwojowy dla pionierskich produktów firmy Hankook.

Hankook na targach CES 2022 prezentuje futurystyczną koncepcyjną bezpowietrzną oponę

Na targach Consumer Electronics Show (CES) firma Hankook prezentuje najnowszą wersję bezpowietrznej opony koncepcyjnej i-Flex, która powstała we współpracy z Hyundai Motor Company. Biomimetyczna budowa zapewnia amortyzację wstrząsów i nośność, a bezpowietrzna konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo i obniża koszty utrzymania – to ważne zalety dla koncepcji autonomicznej mobilności.

Hankook otwiera warsztat testowy na torze Nürburgring

­Centrum Techniczne Hankook Europe (ETC) ma nowy oddział, który w przyszłości zapewni pracownikom optymalne warunki, w zakresie testowania nowych produktów w warunkach rzeczywistych. Na pobliskim torze wyścigowym Nürburgring, firma testuje nie tylko opony wyścigowe, ale także opony na oryginalne wyposażenie producentów samochodów.

Premiera nowej opony terenowej Hankook Dynapro MT2 na europejskim rynku

Hankook rozszerza swoją ofertę opon terenowych do SUV-ów o model Dynapro MT2. Dzięki oznaczeniu POR (Profesjonalne opony terenowe, z angielskiego: Professional Off-Road) na ścianie bocznej, najnowszy członek rodziny Dynapro został opracowany z myślą o ekstremalnych możliwościach terenowych.

Hankook Tire ogłasza wyniki finansowe za 1 kwartał 2021 r.

Firma Hankook podała swój wynik finansowy za II kwartał 2021 informując, że skonsolidowana globalna sprzedaż wyniosła 1806 miliardy KRW (1336 milionów EUR), a zysk operacyjny: 187 miliardy KRW (ok. 138 mln EUR).

Hankook & Company podpisuje umowę z Korea Advanced Institute of Science and Technology

Firma Hankook & Company i Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) rozszerzają współpracę, tworząc platformę opartą na otwartych danych (open data). Programy pilotażowe są planowane przez spółki zależne Hankook & Company, które będą korzystać z platformy wymiany danych, gdy zostanie już stworzona.

Hankook dostarczy opony na oryginalne wyposażenie do modeli Porsche 718

Producent opon Hankook rozpocznie kolejną współpracę w zakresie oryginalnego wyposażenia z Porsche jeszcze w tym roku. Letnie opony UHP Ventus S1 evo 3 firmy Hankook będą montowane w ramach pierwszego wyposażenia samochodów sportowych 718 Boxster od wiosny 2021 roku.

Hankook to producent opon, wywodzący się z Korei Południowej, który powstał w 1941 r. Wytwarza opony do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Mimo stosunkowo późno rozpoczętej ekspansji na rynki poza azjatyckie, Hankook zdobył ugruntowaną pozycję na rynku opon, czego dowodem są dostawy ogumienia na pierwszy montaż dla wielu producentów samochodów. Firma działa aktywnie także na rynku wtórnym. Popularne modele opon Hankook takie jak Ventus Prime 3 czy Ventus S1 Evo2 zbierają dobre opinie użytkowników. Hankook reprezentuje oponiarski segment premium, posiada w portfolio także markę budżetową Laufenn, której produkty są dostępne w Europie. Więcej informacji na temat marki i opon Hankook można znaleźć w artykułach z tej kategorii.