Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
18.06 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 18.06 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Hankook

Jeden z czołowych producentów opon prezentuje nową linię ogumienia do samochodów elektrycznych

Najnowsza opona letnia do kompaktowych samochodów elektrycznych opracowana została zgodnie z wytycznymi certyfikatu ISCC PLUS, który świadczy o jej zminimalizowanym wpływie na środowisko.

Pierwsza taka opona do elektrycznych pojazdów

Hankook – producent opon zaprezentował pierwszą oponę z certyfikatem ISCC PLUS do pojazdów elektrycznych. Czym się wyróżnia nowy produkt?

Hankook zaprezentował wyniki finansowe za 2023 rok

Producent opon, firma Hankook, na podstawie skonsolidowanych wyników finansowych ogłosiła sprzedaż za rok 2023 w wysokości 8 939,6 mld KRW (ok. 6 329,5 mln EUR) oraz zysk operacyjny w wysokości 1 327,9 mld KRW (ok. 940,1 mln EUR).

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji wystartowała!

Ikony Motoryzacji to największa moto-wystawa w Polsce. Jej 3. edycję tworzy 100 pojazdów o wartości ponad 100 milionów złotych. W czasie wydarzenia spotkać będzie można także gwiazdy motorsportu i ikony popkultury.

Ikony Motoryzacji wracają na salony – startuje wyjątkowa wystawa. Jej partnerem został Inter Cars.

Pod dachem PGE Narodowego ponownie zebrane zostaną kultowe pojazdy z różnych epok w ramach wystawy Ikony Motoryzacji. W tym roku partnerem tytularnym ekspozycji została firma Inter Cars.

Nowe opony do przyczep przeznaczone na trasy regionalne

Firma Hankook rozszerza istniejącą gamę swojej marki Laufenn o model LF95. Nowe całoroczne opony do przyczep zostały zaprojektowane do użytku w transporcie regionalnym w zmiennych warunkach drogowych. Ich zaletą ma być wyjątkowo długi okres eksploatacji. Opony Laufenn LF95 są już dostępne na rynku europejskim.

Hankook zainwestuje w rozbudowę zakładu w Tennessee

Hankook ogłosił dziś zatwierdzenie przez zarząd inwestycji o wartości 1,6 mld USD w celu rozbudowy zakładu w Clarksville w stanie Tennessee. Inwestycja obejmuje wcześniej zaplanowaną fazę 2 rozbudowy, która podwoi zdolność produkcyjną opon Hankook do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek (PCR/LT) oraz dodaje fazę 3 rozbudowy, po której firma po raz pierwszy w USA będzie […]

Hankook Tire ogłasza wyniki finansowe za II kwartał 2022 r. ­ ­ ­

Producent opon Hankook Tire ogłosił wyniki finansowe firmy za II kwartał 2022 r. ze skonsolidowaną globalną sprzedażą na poziomie 2 039,9 mld KRW (1 520,3 mln EUR) i zyskiem operacyjnym w wysokości 175,2 mld KRW (130,5 mln EUR).

Hankook otwiera ośrodek testowy Technoring

Producent opon Hankook oficjalnie otworzył Hankook Technoring. Nowy ośrodek testowy w Taean w Korei Południowej o powierzchni 1,26 mln metrów kwadratowych jest największym tego typu obiektem w Azji. Będzie on służył jako najnowocześniejszy ośrodek badawczo-rozwojowy dla pionierskich produktów firmy Hankook.

Hankook na targach CES 2022 prezentuje futurystyczną koncepcyjną bezpowietrzną oponę

Na targach Consumer Electronics Show (CES) firma Hankook prezentuje najnowszą wersję bezpowietrznej opony koncepcyjnej i-Flex, która powstała we współpracy z Hyundai Motor Company. Biomimetyczna budowa zapewnia amortyzację wstrząsów i nośność, a bezpowietrzna konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo i obniża koszty utrzymania – to ważne zalety dla koncepcji autonomicznej mobilności.

Hankook to producent opon, wywodzący się z Korei Południowej, który powstał w 1941 r. Wytwarza opony do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Mimo stosunkowo późno rozpoczętej ekspansji na rynki poza azjatyckie, Hankook zdobył ugruntowaną pozycję na rynku opon, czego dowodem są dostawy ogumienia na pierwszy montaż dla wielu producentów samochodów. Firma działa aktywnie także na rynku wtórnym. Popularne modele opon Hankook takie jak Ventus Prime 3 czy Ventus S1 Evo2 zbierają dobre opinie użytkowników. Hankook reprezentuje oponiarski segment premium, posiada w portfolio także markę budżetową Laufenn, której produkty są dostępne w Europie. Więcej informacji na temat marki i opon Hankook można znaleźć w artykułach z tej kategorii.