Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji wystartowała!

18 grudnia 2023, 12:23

Ikony Motoryzacji to największa moto-wystawa w Polsce. Jej 3. edycję tworzy 100 pojazdów o wartości ponad 100 milionów złotych. W czasie wydarzenia spotkać będzie można także gwiazdy motorsportu i ikony popkultury.

Od 15 grudnia do 25 lutego PGE Narodowy wypełnią unikalne auta i emocje. Takich pojazdów nie spotkasz na drodze. Wszystkie wystawione egzemplarze można obejrzeć z bliska, zrobić zdjęcie i dowiedzieć się więcej ciekawych informacji na ich temat.

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji jest interaktywna i zapewnia atrakcje dla całej rodziny. Na odwiedzających czekają symulatory i strefa aut zdalnie sterowanych.

Ekspozycję podzielono na strefy tematyczne, które tworzą niepowtarzalny klimat. Z pewnością docenią to nie tylko fani motoryzacji. Trzecia edycja, oprócz rekordowej liczby i wartości aut, wypełni także rekordową przestrzeń 3200 m2.

– Jestem dumny z tego, co udało się wypracować przez ten intensywny dla nas czas. Łatwo nie było, ale zarówno my, jak i nasi partnerzy lubimy wyzwania, więc postaraliśmy się dopracować Wystawę Inter Cars Ikony Motoryzacji w każdym możliwym szczególe. Szczególnie cieszą nas Aleja Gwiazd Motorsportu i wspólna akcja charytatywna, w której wraz z Wielką Wyprawą Maluchów, Fundacją Inter Cars oraz właścicielami ikonicznych aut zbieramy środki na rozwój i podnoszenie kompetencji młodych, którzy zasługują na swoją szansę. Warto śledzić social media wystawy, które są naturalną platformą do dzielenia się z Wami informacjami o nadchodzących spotkaniach na żywo z gwiazdami lub nowych premierach na wystawie. U naszych partnerów natomiast cyklicznie pojawiają się konkursy, w których można wygrać wejściówki, więc tym bardziej zachęcam, bo na tych kanałach dzieje się dużo dobrego – mówi Michał Gawior, Organizator Wystawy.

100 pojazdów, 100 milionów złotych!

Ikony Motoryzacji to szerokie pojęcie, a lista aut jest bardzo różnorodna. Większość, z zawrotnej sumy 100 milionów złotych budują superauta marzeń, w tym bardzo egzotyczne hypercary. Najszybsze, najdroższe i najbardziej egzotyczne auta w Polsce zamienią ciepłe garaże kolekcjonerów na blaski fleszy podczas wystawy. W strefie superaut marzeń zobaczycie m.in. Ferrari F40, Hennessey Venom czy Mercedes McLaren SLR.

– Inter Cars Ikony Motoryzacji to fascynująca wystawa, w której zwiedzający mogą zanurzyć się w poszczególne historie danych modeli w królestwie zdominowanym przez różnorodne pojazdy. Dobór wystawianych aut jest na najwyższym światowym poziomie, dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem tytularnym wystawy i razem z naszymi partnerami strategicznymi, firmami Bosch, Castrol, Hankook, Inter Cars Tuning, Motointegrator, Inter Motors oraz Q Service Castrol stworzyliśmy bardzo ciekawą przestrzeń, którą z pewnością warto odwiedzić. Zadaniem niektórych eksponatów jest wykręcać jak najlepsze czasy na torach wyścigowych, z kolei innych przyciągać uwagę widzów na dużym ekranie i to wszystko znajdziecie w jednym miejscu – mówi Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars SA.

W Alei Gwiazd Motorsportu nie zabraknie polskich akcentów, w końcu wydarzenie odbywa się na PGE Narodowym. Swoje pojazdy wystawią Krzysztof Hołowczyc, Inter Europol Competition (polscy zwycięzcy 24h Le Mans), Rafał Sonik, Eryk Goczał i wielu innych utytułowanych zawodników.

Udział motoryzacji w popkulturze pokaże Aleja Gwiazd Filmu, pełna ikonicznych pojazdów z polskich i zagranicznych produkcji. By zadowolić najbardziej wybrednych, główną strefę Wystawy wypełnią Ikony zasłużone dla historii motoryzacji, a nawet memów.

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji potrwa do 25 lutego 2024 r. Portal MotoFocus.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Bilety na wystawę można nabyć tutaj: https://goingapp.pl/kup-bilety/ikony-motoryzacji/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!