Nowe opony do przyczep przeznaczone na trasy regionalne

29 czerwca 2023, 9:37

Firma Hankook rozszerza istniejącą gamę swojej marki Laufenn o model LF95. Nowe całoroczne opony do przyczep zostały zaprojektowane do użytku w transporcie regionalnym w zmiennych warunkach drogowych. Ich zaletą ma być wyjątkowo długi okres eksploatacji. Opony Laufenn LF95 są już dostępne na rynku europejskim.

Laufenn

Główną cechą opon LF95 jest szeroki bieżnik i głębokie rowki bieżnika. Zwarty wzór bieżnika ma zapewniać doskonałą trakcję i skuteczne odprowadzanie wody w odmiennych warunkach drogowych. Szerokie i solidnie zaprojektowane barki mają przyczyniać się do długiego okresu eksploatacji.

Ponadto konstrukcja barków ma zapewnić lepszą przyczepność i stabilność oraz ograniczać nierównomierne zużycie bieżnika. Technologia wyrzucania kamieni zastosowana w rowkach bieżnika odpowiada za usuwanie z bieżnika ostrych przedmiotów, co z kolei zmniejsza ryzyko przebicia i maksymalizuje żywotność opony. Dzięki niskim oporom toczenia opony charakteryzują się również wysoką efektywnością paliwową.

– Dzięki oponom LF95 odpowiadamy na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, oferując im opony o doskonałym stosunku jakości do ceny, wysokiej efektywności paliwowej i długiej trwałości. W ten sposób nasi klienci korzystają z wieloletniego doświadczenia marki i otrzymują produkt spełniający najwyższe standardy jakości – mówi Guy Heywood, Vice President Marketing Strategy Truck and Bus w firmie Hankook Tire Europe.

Opony LF95, jako opony całoroczne, otrzymały oznaczenia M+S i 3PMSF (symbol płatka śniegu), co potwierdza ich skuteczność w zimowych warunkach pogodowych. Opony dostępne są w rozmiarze 385/65R22.5. Bieżnik można pogłębiać. Po raz pierwszy opony Laufenn LF95 publicznie zaprezentowane zostaną podczas Road Transport Expo w NAEC w Stoneleigh w Anglii pod koniec czerwca.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!