Menu

Hankook

Opony zimowe Hankook w testach redakcyjnych

Producent opon Hankook w swoim asortymencie opon zimowych oferuje dwa  produkty – model i*cept RS 2 oraz nową oponę Winter i*cept evo 3, z których obie są szczególnie dobrym wyborem na bieżący sezon zimowy. Te modele Hankook zajęły wysokie miejsca w kilku testach opon przeprowadzonych przez europejskie magazyny i organizacje branżowe.

Hankook wprowadza nową generację opon Laufenn

Hankook poszerza swoją ofertę opon Laufenn i zamierza zaprezentować modele o lepszej wydajności. Od wiosny Laufenn S FIT EQ+ dla segmentu samochodów sportowych oraz Laufenn G FIT EQ+ dla segmentu turystycznego zastąpią odpowiednie istniejące modele.

Wyniki finansowe Hankook za 2019 rok

Firma Hankook Tire podaje sprzedaż w wysokości 6,89 bln KRW i zysk operacyjny w wysokości 542,9 mld KRW za rok obrotowy 2019. Sprzedaż dużych opon (ponad 17 cali) wyniosła 55,4%, co stanowi wzrost o 3,1% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wynik ten został spowodowany zwiększoną konkurencyjnością opon SUV z dodatkowym oryginalnym wyposażeniem dostarczanym do modeli […]

Hankook Tire i DTM przedłużają partnerstwo do 2023 roku

Firma Hankook Tire konsekwentnie umacnia swoją pozycję w światowych sportach motorowych. Firma ITR, będąca organizatorem wyścigów DTM, przedłużyła przedterminowo umowę z Hankook Tire aż do 2023 roku na wyłączną dostawę opon w wyścigach.

Wyniki finansowe Hankook Tire w pierwszym kwartale 2019 r.

Firma Hankook Tire opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku W raporcie za pierwszy kwartał 2019 roku firma Hankook Tire odnotowała sprzedaż na poziomie 1,64 bln KRW oraz zysk operacyjny rzędu 140,1 mld KRW.

Wyniki finansowe Hankook

Firma Hankook przedstawiła swój wynik finansowy za rok obrotowy 2018. W okresie sprawozdawczym przedsiębiorstwo osiągnęło globalny obrót rzędu 6,79 biliona KRW (w przeliczeniu ok. 5,23 mld euro) oraz wyniki operacyjne na poziomie 703,7 mld KRW (w przeliczeniu ok. 541,9 mln euro).

Hankook dostarczy opony do nowego Focusa

Hankook poszerza współpracę z Fordem w zakresie oryginalnego wyposażenia. Nowy Ford Focus Active jest fabrycznie wyposażany w opony Hankook Ventus Prime 3. Od końca 2018 roku dwa rozmiary opony Hankook-Premium Komfort stanowią oryginalne wyposażenie nowego modelu pojazdu.

Nowy dyrektor zarządzający w polskim oddziale Hankook Tire

Hankook, ogłosił zmianę na stanowisku dyrektora zarządzającego polskim oddziałem Hankook Tire. Rafał Spirydon zastępuje na tej pozycji Kim Dong Baek, który objął stanowisko dyrektora zarządzającego wietnamskiego oddziału spółki.

Opony do samochodu – o co najczęściej pytają klienci warsztatów?

Kierowcy często borykają się z problemem odpowiedniego dobrania ogumienia do samochodu. Elementów, które trzeba uwzględnić, jest zwyczajnie zbyt wiele, dlatego też zwracają się z prośbą o pomoc do mechaników oraz wulkanizatorów. Fachowcy starają się uwzględnić wszystkie czynniki i jak najlepiej doradzić klientowi. Jednak kwestii do analizy jest naprawdę sporo i nieraz nie sposób o wszystkim […]

Koło wynaleziono na nowo – modułowe opony z włókna węglowego

Przebite opony wkrótce przestaną być problemem dla kierowców. Branża motoryzacyjna coraz częściej sięga po opony typu run flat, które po przebiciu pozwalają przejechać bezpiecznie nawet do kilkudziesięciu kilometrów.

Hankook to producent opon, wywodzący się z Korei Południowej, który powstał w 1941 r. Wytwarza opony do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Mimo stosunkowo późno rozpoczętej ekspansji na rynki poza azjatyckie, Hankook zdobył ugruntowaną pozycję na rynku opon, czego dowodem są dostawy ogumienia na pierwszy montaż dla wielu producentów samochodów. Firma działa aktywnie także na rynku wtórnym. Popularne modele opon Hankook takie jak Ventus Prime 3 czy Ventus S1 Evo2 zbierają dobre opinie użytkowników. Hankook reprezentuje oponiarski segment premium, posiada w portfolio także markę budżetową Laufenn, której produkty są dostępne w Europie. Więcej informacji na temat marki i opon Hankook można znaleźć w artykułach z tej kategorii.