Opony zimowe Hankook w testach redakcyjnych

22 października 2020, 9:36

Producent opon Hankook w swoim asortymencie opon zimowych oferuje dwa  produkty – model i*cept RS 2 oraz nową oponę Winter i*cept evo 3, z których obie są szczególnie dobrym wyborem na bieżący sezon zimowy. Te modele Hankook zajęły wysokie miejsca w kilku testach opon przeprowadzonych przez europejskie magazyny i organizacje branżowe.

W roku wprowadzenia na rynek nowego flagowego produktu firmy Hankook – Winter i*cept evo 3, dwukrotnie otrzymał najwyższą ocenę „Wzorowy” od magazynu motoryzacyjnego Auto Bild i powiązanego z nim magazynu Auto Bild Sportscars, natomiast produkt Winter i*cept RS 2 otrzymał wysoką ocenę „Dobry” od niemieckiego automobilklubu ADAC i jego europejskich partnerów prowadzących testy.

Była to jedna z dwóch opon, która otrzymała rekomendację zakupu od brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego Auto Express. Model i*cept RS 2 został wyróżniony przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung jako „bardzo godny polecenia” i „najlepszy pod względem osiągów w danym przedziale cenowym”.

W tym sezonie zimowym producent opon premium wprowadza na rynek kilka produktów. Opony Winter i*cept evo 3 i Winter i*cept RS 2 uzyskały dobre wyniki testów. Niezależni testerzy szczególnie chwalili zrównoważone osiągi opon Hankook.

Jesteśmy dumni, że nasze produkty znów udowodniły, że Hankook jest uznanym producentem opon zimowych klasy premium, który uzyskuje imponujące wyniki w niezależnych testach. Wielokrotne uzyskiwanie dobrych i bardzo dobrych wyników w testach osiągów naszych opon zimowych Hankook pokazuje, że w różnych segmentach oferujemy naszym użytkownikom końcowym atrakcyjne produkty, na których zawsze można polegać nawet w coraz trudniejszych warunkach pogodowych – mówi Sanghoon Lee, Prezes Hankook Tire Europe.

Model Winter i*cept evo 3, który już w roku wprowadzenia na rynek otrzymał pierwsze najwyższe nagrody, został opracowany specjalnie na zimowe warunki drogowe w Europie Środkowej i Zachodniej i jest już dostępny w ponad 90 rozmiarach dla samochodów osobowych i SUV-ów.

Po raz pierwszy inżynierowie projektowi z firmy Hankook zdecydowali się na nową, kierunkową rzeźbę bieżnika dla najnowszego zimowego flagowca firmy. Zapewnia to nie tylko przyczepność na śniegu, ale także pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Potwierdza to test przeprowadzony przez magazyn „Auto Bild Sportscars”, który przyznał notę „Wzorowy”.

Auto Bild doszedł do podobnego wniosku. Według Auto Bild, nowa opona zimowa Hankook imponuje w szczególności „sportowymi osiągami na drogach mokrych i suchych, dobrą przydatnością na śniegu” oraz „krótką drogą hamowania na ośnieżonej i mokrej nawierzchni”. Również tutaj nowy model Winter i*cept evo 3 otrzymał ogólną ocenę „Wzorowy” (Auto Bild, 38/2020).

Winter i*cept RS 2, opona zimowa Hankook dla samochodów kompaktowych i klasy średniej o zastosowaniu w umiarkowanych szerokościach geograficznych, takich jak Europa Środkowa i Zachodnia, została również oceniona w teście przeprowadzonym przez automobilklub ADAC i jego zagranicznych partnerów.

Model Winter i*cept RS 2 zaimponował testerom swoimi osiągami na suchych, mokrych i pokrytych śniegiem drogach, a także niskim zużyciem paliwa i dobrym przebiegiem. (Adac.de, 22.09.2020 r.).

Czasopismo motoryzacyjne Auto Zeitung przetestowało i oceniło oponę zimową i*cept RS2 firmy Hankook jako cenowego mistrza wydajności z oceną „bardzo godna polecenia” w kompleksowym teście opon zimowych 2020 (Autozeitung.de, 14 października 2020 r.: Auto Zeitung, 24/2020).

Brytyjski magazyn motoryzacyjny Auto Express również przetestował oponę Winter i*cept RS 2. Po raz kolejny opona okazała się „świetnym, wszechstronnym modelem” z wyraźną rekomendacją zakupu, którą – jak się okazuje – otrzymały tylko dwie z dziewięciu testowanych opon znanych marek (Auto Express.co.uk, 25.09. 2020 r.).

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!