Hankook & Company podpisuje umowę z Korea Advanced Institute of Science and Technology

17 sierpnia 2021, 21:52

Firma Hankook & Company i Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) rozszerzają współpracę, tworząc platformę opartą na otwartych danych (open data). Programy pilotażowe są planowane przez spółki zależne Hankook & Company, które będą korzystać z platformy wymiany danych, gdy zostanie już stworzona.

­
Hankook & Company Co., Ltd, spółka holdingowa Hankook Tire & Technology Co., Ltd, zawarła umowę z Kolegium Inżynieryjnym KAIST w sprawie „Symbiotycznej transformacji dla rzeczywistości opartej na sztucznej inteligencji (STAR)”. Partnerstwo ma na celu zbudowanie platformy infrastruktury danych i wzmocnienie współpracy w zakresie badań naukowych na potrzeby ery post-AI (po sztucznej inteligencji).

KAIST jest wiodącym uniwersytetem w dziedzinie nauki i technologii w Korei Południowej. Celem stworzenia projektu „STAR” jest przygotowanie innowacyjnej platformy otwartych danych, odpowiadającej przejściu do społeczeństwa skoncentrowanego na danych. Hankook & Company i KAIST zgadzają się co do tego, że istnieje potrzeba tworzenia nowej wartości w zakresie gromadzenia, analizowania i udostępniania danych.

W ramach partnerstwa firma Hankook & Company będzie wspierać KAIST w przygotowywaniu wirtualnego środowiska testowego oraz rzeczywisto-wirtualnego środowiska testowego Symbiosis, a także w budowaniu konwergentnej platformy udostępniania danych w chmurze, przeznaczonej dla Kolegium Inżynieryjnego KAIST. Hankook & Company wspomoże ten projekt w pełni angażując swoje możliwości cyfrowe jako systemowy i wzajemnie korzystny model współpracy pomiędzy przemysłem a uczelnią wyższą.

Tymczasem główne spółki zależne Hankook & Company, w tym Hankook Tire, przeprowadzą programy pilotażowe promowania Smart Life, Smart Factory i Smart Mobility poprzez platformę wymiany danych już po zakończeniu projektu. Spółki zależne Hankook poszukują możliwości współpracy w różnych dziedzinach, do których należą: analiza danych o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym w dziedzinie ochrony środowiska oraz wykorzystanie rzeczywistych rejestrów ruchu drogowego i danych z wypadków drogowych, zebranych w ramach badań i projektowania opon.

Hankook & Company oraz KAIST współpracują ze sobą od pewnego czasu, osiągając kilka znaczących sukcesów. Na przykład w 2019 roku utworzono wspólne przedsięwzięcie HK-KAIST Digital Innovation Centre, które jest siłą napędową badań, rozwoju i zwiększania możliwości technologii cyfrowych poprzez transformację cyfrową. W maju tego roku przedłużono umowę, co pozwala kontynuować działalności centrum i prowadzić dalsze wspólne badania, mające się stać w przyszłości motorem rozwoju oraz możliwości innowacji technologicznych.

– Jeśli uda nam się stworzyć eksperymentalną platformę Metaverse (zbliżenia wirtualnego świata i rzeczywistości) poprzez wymianę danych – taką, która przyspieszy współpracę między przemysłem a środowiskiem akademickim przy tworzeniu nowych technologii – będziemy mieć możliwość prowadzić u nas branżowe programy szkoleniowe, pielęgnujące talenty dla ery post-AI. Stwarza to doskonałą okazję dla pracowników naukowych i zaangażowanych firm do osiągnięcia kolejnego etapu i kontynuowania rozwijania swych umiejętności – stwierdził Dongman Lee, dziekan Kolegium Inżynieryjnego KAIST.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!