Hankook dostarczy opony na oryginalne wyposażenie do modeli Porsche 718

22 kwietnia 2021, 10:11

Producent opon Hankook rozpocznie kolejną współpracę w zakresie oryginalnego wyposażenia z Porsche jeszcze w tym roku. Letnie opony UHP Ventus S1 evo 3 firmy Hankook będą montowane w ramach pierwszego wyposażenia samochodów sportowych 718 Boxster od wiosny 2021 roku.
­

Producent będzie dostarczać opony o ultrawysokich osiągach (UHP) do samochodów Porsche 718 Boxster i Cayman od wiosny br. W tym celu specjalnie przygotowano opony Ventus S1 evo 3 o rozmiarach 235/40 ZR19 (92Y) N-0 na oś przednią oraz 265/40 ZR19 (98Y) N-0 na oś tylną. Jest to uzupełnienie oferty, ponieważ modele Porsche Cayenne i Taycan, zgodnie ze specyfikacją SUV i EV, są już wyposażane w opony Ventus S1 evo 3.

– Z firmą Porsche należy szczególnie kojarzyć samochody sportowe, które mają zapewniać dużą przyjemność z jazdy, a także nadają się do codziennego użytku. Powoduje to jednak komplikacje w doborze opon – powiedział Sanghoon Lee prezes Hankook Tire Europe. – W związku z tym jesteśmy bardzo zadowoleni z tego oryginalnego wyposażenia, ponieważ bez wyjątku wykazuje niezwykłe osiągi.

Opony Ventus S1 evo 3 posiadają wytrzymałą drutówkę, co w połączeniu ze wzmocnioną ścianą boczną, oprócz sportowej dynamiki zapewnia stabilność jazdy oraz precyzję kierowania. Zastosowano także szczególnie lekką osnowę o specjalnych kordach, a w obszarze opasań zastosowano kompozyt aramidowy. Pozwala to ograniczyć niepożądane powiększanie się obwodu tocznego o maksymalnie 60% w porównaniu do materiałów konwencjonalnych, nawet przy bardzo wysokiej prędkości. Specjalna mieszanka bieżnika, uzyskana z wysokiej jakości żywic naturalnych, zapewnia potrzebną przyczepność oraz trakcję i zdolność hamowania, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

– Samochody sportowe z silnikiem montowanym pośrodku to zawsze coś wyjątkowego. Dlatego też doświadczenie jazdy Porsche 718 Boxster odegrało istotną rolę w jazdach testowych – przyznał Aleix Alcaraz, kierowca testowy Hankook Tire odpowiedzialny za dywizję samochodów sportowych. – Dzięki temu otrzymaliśmy oponę będącą w harmonii z pojazdem. Dobra przyczepność w każdej sytuacji, potrzebna sztywność boczna i wysoka precyzja kierowania, czyli ważne czynniki dla bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy samochodem sportowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!