Ikony Motoryzacji wracają na salony – startuje wyjątkowa wystawa. Jej partnerem został Inter Cars.

13 grudnia 2023, 12:35

Pod dachem PGE Narodowego ponownie zebrane zostaną kultowe pojazdy z różnych epok w ramach wystawy Ikony Motoryzacji. W tym roku partnerem tytularnym ekspozycji została firma Inter Cars.

W poprzedniej edycji wystawy mogliśmy podziwiać samochody takich marek jak Aston Martin, Lotus, Porsche, Alfa Romeo, McLaren, Ferrari, Ducati czy Jaguar. Goście mogli przyjrzeć się z bliska klasykom, jak chociażby Lancia Delta Integrale czy Toyota Celica, która zagrała w kultowym polskim filmie „Chłopaki nie płaczą”. Nie zabrakło również hipercarów w postaci McLarena P1 czy Forda GT.

Wystawa będzie do dyspozycji zwiedzających już od 15 grudnia 2023 rokuBilet można zakupić po kliknięciu

W nadchodzącej edycji pojawią się m.in. pojazdy znane z rajdów Dakar czy Wielkiej Wyprawy Maluchów. Odwiedzający będą mogli skorzystać również ze strefy symulatorów i profesjonalnych aut R/C, a to nie koniec niespodzianek.

– Jestem przekonany, że wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji z pewnością zachwyci niejednego zwiedzającego. Naturalnie osobom mającym benzynę we krwi nie trzeba tego mówić. Oprócz czystej satysfakcji z możliwości zetknięcia się z tak różnorodnymi pojazdami jest to również okazja do podejrzenia, jakie jest podejście do designu i mody w projektowaniu samochodów w poszczególnych krajach na przestrzeni dekad. Tym samym to nie tylko święto motoryzacji, ale również mody, stylu czy technologii. Dodatkowo planujemy w tej przestrzeni zorganizowanie spotkania z naszymi ambasadorami – drifterami Bartoszem Ostałowskim i Łukaszem Tasiemskim oraz z wieloma innymi ciekawymi osobowościami – powiedział Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars SA.

Do partnerów wydarzenia, oprócz partnera tytularnego, dołączyli również partnerzy strategiczni w postaci Q Service Castrol, Bosch, Castrol, Hankook i Motointegrator.com. Partnerem motoryzacyjnym została seria Drift Masters European Championship, najlepsza profesjonalna seria driftingowa w Europie.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest portal MotoFocus.pl

Kogo można spotkać na wystawie Inter Cars Ikony Motoryzacji?

W świecie driftu raczej próżno szukać osoby zaangażowanej w tę dyscyplinę, która nie kojarzy postaci Bartosza Ostałowskiego. Historia naszego wieloletniego ambasadora jest równie motywująca, co wzruszająca. Od zawsze zakochany w motorsporcie. Początki zdobywania szczytów przerwał mu wypadek, w wyniku którego stracił obie ręce. Jednak odnalazł w sobie siłę, by walczyć o marzenia i cele, które w tamtej chwili wydawały się nieporównywalnie bardziej odległe niż wcześniej.

Dziś dzięki charakterowi i zaangażowaniu jest jedynym profesjonalnym kierowcą sportowym na świecie, który prowadzi pojazd stopą i posiada profesjonalną licencję FIA! Bartek na równych zasadach rywalizuje ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski i wcale nie zamyka stawki. W sezonie w 2019 roku stanął na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej DMP i wywalczył tytuł Driftingowego Wicemistrza Polski. Bartosz tak pokochał przełamywanie barier, że w 2022 roku ustanowił Rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą, przy okazji pobijając dotychczasowy ustanowiony rekord Polski należący do Jakuba Przygońskiego.

– Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji to szczególne wydarzenie, w którym możemy zatrzymać się i pomyśleć nad motoryzacją, która była 3-4 dekady temu. W jaki sposób wówczas konstruowano samochody, z jakich materiałów były wykonane i jaka była myśl przewodnia danego producenta. Jest to również zestawienie motoryzacji jutra, w której to zaawansowane rozwiązania techniczne, stosowane dziś przez supersamochody, mają szansę w przyszłości trafić do produkcji wielkoseryjnej w bardziej budżetowych autach. To także fascynująca podróż przez zmodyfikowane pojazdy przeznaczone do motorsportu, które są w zasięgu wzroku. Jest mi niezmiernie miło być ambasadorem takiego przedsięwzięcia i nie mogę się doczekać, by zobaczyć się tam razem z Wami – mówi Bartosz Ostałowski, ambasador wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji.

Charakter, zaangażowanie i pasja to cechy równie mocno widoczne u Łukasza Tasiemskiego. Swoją przygodę z driftem może określić mianem sinusoidalnej, a mniej naukowo, mającej wznosy i upadki. Jego droga rozpoczęła się 13 lat temu, kiedy to kupił pierwszy driftowóz, by szlifować swoje umiejętności. Równolegle rozpoczął przygodę z budowaniem aut do driftingu i innego rodzaju motorsportu.

Prowadzona dwutorowo kariera stanęła jednak pod znakiem zapytania, w wyniku problemów zdrowotnych syna. Łukasz postanowił wycofać się ze startów, by skoncentrować się na pozyskaniu środków finansowych na leczenie. Tym samym, na 7 lat odłożył na półkę kluczyki do drifterskiego auta, jednak nigdy do końca nie zerwał z motorsportem. W 2019 roku spróbował sportowej jazdy na symulatorze i pojawiła się iskra. Łukasz początkową zajawkę do e-sportu wziął na tyle poważnie, że w ciągu kilku lat doszedł do czołówki najbardziej popularnej ligi e-sportowej w drifcie na świecie. Po czym dostał propozycję stworzenia silnika fizyki do gry driftingowej we współpracy z ECC Games. Te wydarzenia sprawiły, że ostatecznie wrócił do driftingu, kończąc ostatnią rundę tegorocznej edycji DMP na 6. miejscu. Z dobrego źródła wiemy, że ma apetyt na więcej.

– Uważam, że Inter Cars Ikony Motoryzacji to bardzo ważna wystawa, dzięki której można rozprzestrzeniać kulturę, historię i pasję do tej dziedziny. Mnogość pojazdów z różnych epok, okraszone stosownym opisem na tabletach. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnych symulatorach, które uwielbiam. Trudno jest przejść obojętnie obok tego fascynującego wydarzenia, dlatego już dziś zapraszam Was, by wspólnie przeniknąć ekscytującego świata na wysokich obrotach – mówi Łukasz Tasiemski, ambasador wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!