Menu

Tenneco

Monroe® oficjalnym dostawcą inteligentnego zawieszenia do McLaren Automotive

Brytyjski producent luksusowych super- i hipersamochodów McLaren Automotive oraz producent części Tenneco ogłosili, że Monroe® został oficjalnym dostawcą inteligentnego zawieszenia (Monroe® Intelligent Suspension) dla gamy samochodów drogowych McLaren.

Nowa technologia pierścieni zabezpieczających oraz osłon przeciwpyłowych zaprezentowana przez MOOG®

Producenci części samochodowych przeganiają się w nowych technologiach służących poprawie ich działania, czy wydłużeniu czasu eksploatacji. Inżynierowie MOOG opracowali nowy materiał, z którego produkowane są obecnie osłony przeciwpyłowe MOOG.

Tenneco otworzyło w Polsce centrum inżynieryjne Monroe – widzieliśmy je od środka

24. maja odbyło się uroczyste otwarcie Monroe European Engineering Center, czyli Europejskiego Centrum Inżynieryjnego Monroe, na którym mieliśmy okazję gościć. Na ceremonii otwarcia zjawili się przedstawiciele Tenneco z całego świata.

Nowa platforma internetowa dla mechaników

Firma Gurus Garage stworzyła nową platformę internetową przeznaczoną specjalnie dla mechaników. To baza wiedzy, z której można korzystać tak, jak ze zwykłej strony internetowej i po prostu oglądać filmowe, techniczne newsy lub rozwijać się korzystając z bezpłatnych i płatnych materiałów instruktażowych lub szkoleń.

Oferta szkoleniowa Gurus Garage

Kierowcy przesiadają się do coraz nowszych samochodów, których serwisowanie wymaga specjalistycznej wiedzy. Garage Gurus przygotowało ofertę dla mechaników chcących poszerzyć swoją wiedzę.

Tenneco dostarcza technologię inteligentnego zawieszenia Monroe do nowego elektrycznego SUV-a

BMW iX3, pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiego producenta, będzie opcjonalnie wyposażony w bezstopniowe zawieszenie półaktywne z zaworem zewnętrznym (CVSAe) firmy Tenneco. Nowy SUV, pierwszy z 13 samochodów elektrycznych BMW nowej generacji, które zostaną wprowadzone na rynek do 2023 roku, zostanie wprowadzony na rynek w Europie i Chinach jeszcze w tym roku.

Haldex z nowym Dyrektorem Generalnym

Helene Svahn, dotychczasowa CEO firmy Haldex, przekaże swoje stanowisko Jean-Lucowi Desire’owi. Zmiana na szczycie przedsiębiorstwa nastąpi najpóźniej 1 lipca bieżącego roku.

Amortyzatory przyszłości – co nowego szykują czołowi producenci?

Producenci samochodów starają się zapewniać coraz większy komfort użytkownikom swoich maszyn. W tym celu zlecają swoim partnerom biznesowym opracowywanie nowoczesnych, zaawansowanych technicznie elementów układu zawieszenia. Jakie nowatorskie rozwiązania dotyczące amortyzatorów samochodowych są obecnie wprowadzane do produkcji? Zapytaliśmy o to przedstawicieli dwóch firm, dostarczających amortyzatory na pierwszy montaż do nowych samochodów.

Adaptacyjne zawieszenie Monroe w elektrycznym Volkswagenie ID.3

Właściciele nowego pojazdu elektrycznego Volkswagena ID.3 mogą korzystać z zaawansowanego półaktywnego zawieszenia Monroe DRiV, które wyczuwa zmieniające się warunki drogowe i dostosowuje się do nich.

„Chcę pozostać w orbicie świata motoryzacyjnego” – wywiad z Bogumiłem Papierniokiem

Bogumił Papierniok, po 27 latach pracy, odchodzi z firmy Moto-Profil. Tuż po oficjalnym ujawnieniu tej informacji, specjalnie dla nas, były Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu chorzowskiej spółki, zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. 

Tenneco to amerykański koncern założony w 1940 r. w stanie Illinois. Jest jednym z największych na świecie producentów układów wydechowych i rozwiązań w zakresie kontroli emisji spalin, a także systemów kontroli jazdy. Tenneco dostarcza swoje produkty zarówno na rynek pierwszego montażu (OE) jak i na rynek wtórny (aftermarket). Jest właścicielem kilkunastu marek części zamiennych, z których najpopularniejszymi są Monroe (układ zawieszenia) oraz Walker (układ wydechowy). W 2018 r. koncern Tenneco stał się właścicielem spółki Federal-Mogul, czego efektem było włączenie kilku znanych marek części zamiennych (np. Ferodo, Champion czy MOOG) w struktury amerykańskiej firmy. Powstał wówczas koncept rynkowy DRiV, obecny m.in. na rynku polskim. Więcej o działalności oraz produktach z szerokiego katalogu Tenneco można przeczytać w artykułach z tej kategorii.