Tenneco dostarcza technologię inteligentnego zawieszenia Monroe do nowego elektrycznego SUV-a

29 kwietnia 2021, 7:19

BMW iX3, pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiego producenta, będzie opcjonalnie wyposażony w bezstopniowe zawieszenie półaktywne z zaworem zewnętrznym (CVSAe) firmy Tenneco. Nowy SUV, pierwszy z 13 samochodów elektrycznych BMW nowej generacji, które zostaną wprowadzone na rynek do 2023 roku, zostanie wprowadzony na rynek w Europie i Chinach jeszcze w tym roku.

Zawieszenie CVSAe, należące do grupy produktów inteligentnego zawieszenie – Monroe Intelligent Suspension, wyczuwa i dostosowuje się do zmieniających się warunków drogowych i jazdy za pomocą czterech elektronicznie sterowanych amortyzatorów. Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) przetwarza różne sygnały wejściowe z czujników i steruje zaworem elektronicznym w każdym amortyzatorze. Kierowca może wybrać preferowany tryb jazdy – komfortowy lub sportowy, aby uzyskać pożądane prowadzenie i właściwości jezdne. System ten jest obecnie stosowany w ponad 40 popularnych modelach pojazdów.

Technologia CVSAe zwiększa również możliwości regulacji siły tłumienia w pojazdach wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe. Ta dodatkowa waga akumulatora może zwiększyć moment bezwładności i inne obciążenia dynamiczne w różnych sytuacjach drogowych. Półaktywne zawieszenie CVSAe automatycznie zwiększa siłę tłumienia, zwiększając kontrolę nad ruchami pojazdu i zachowując jednocześnie wyjątkowy komfort jazdy.

– Technologia CVSAe jest coraz chętniej wykorzystywana u czołowych producentów samochodów i ich klientów, ponieważ zapewnia lepsze wrażenia z jazdy w praktycznie każdej sytuacji – powiedział Henrik Johansson, wiceprezes i dyrektor generalny Advanced Suspension Technologies, Tenneco.

Aby dowiedzieć się więcej o technologii zawieszenia CVSAe i innych technologiach inteligentnego zawieszenia Monroe, odwiedź www.monroeintelligentsuspension.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!