Menu

Tenneco

Tenneco przejmuje Öhlins Racing

Tenneco ogłosiło, że podpisało ostateczną umowę na nabycie Öhlins Racing A.B. (“Öhlins”), szwedzką firmę technologiczną, która opracowuje premium systemy zawieszenia i komponenty dla motoryzacji i sportów motorowych.

Układy zawieszenia Tenneco dla Volvo i Jaguara

Tenneco będzie dostarczać rozwiązania dla układów zawieszenia w kompaktowych SUVach Jaguar E-PACE oraz Volvo XC40 z 2018 r. W przypadku pierwszych pojazdów będą to standardowe kolumny przednie i amortyzatory tylne, a w przypadku drugich – adaptacyjne układy tłumienia drgań.

Technologia Tenneco w nowym Mercedesie klasy G

Tenneco, dostawca produktów i systemów osiągów jezdnych i ochrony powietrza ogłosił, że linia pojazdów SUV klasy G firmy Mercedes-Benz będzie wyposażona w adaptacyjne i regulowane układy tłumienia drgań z zastosowaniem Ciągle Zmiennej Semi-Aktywnej (CVSA2) technologii zawieszeń Tenneco z zakresu inteligentnych zawieszeń marki Monroe.

Tenneco zmienia nazwę elektronicznych amortyzatorów Monroe

Firma Tenneco ogłosiła, że zmieniła nazwę i rozszerzyła zakres zamiennych amortyzatorów elektronicznych. Linia produktów została nazwana Monroe Intelligent Suspension RideSense i ogłoszono przy tym 18 nowych numerów części, które będą dostępne począwszy od pierwszego kwartału 2019 roku.

Nowy katalog amortyzatorów Monroe dla lekkich pojazdów

Tenneco publikuje nowy katalog główny amortyzatorów Monroe dla lekkich pojazdów. Katalog zawiera ponad 800 odniesień do nowych produktów obejmujących ponad 25 milionów dodatkowych samochodów osobowych, pojazdów typu van i innych pojazdów. Te nowe odniesienia doprowadzają całkowitą ilość referencji Monroe do ponad 3400.

Tenneco uruchamia platformę eLearning dla dystrybutorów i mechaników

Tenneco ogłosił udostępnienie nowej platformy eLearning. Nowa platforma sieciowa zaprojektowana tak, aby zapewnić profesjonalistom rynku samochodowych części zamiennych dostęp do bezpłatnych, dogłębnych możliwości szkoleniowych i szczegółowych informacji technicznych została zaprezentowana na targach Automechanika, we Frankfurcie.

Tenneco przejmuje Federal Mogul Hot News

Tenneco przejmuje Federal Mogul

Koncern Tenneco podpisał umowę przejęcia firmy Federal-Mogul, jednego z wiodących światowych dostawców części na rynek pierwszego montażu oraz rynek wtórny. Transakcja opiewa na kwotę 5,4 miliarda dolarów.

Tenneco otwiera Centrum Logistyczne Monroe w Gliwicach

Firma Tenneco rozszerza zakres obsługi klienta, otwierając centrum logistyczne Monroe w celu przyspieszenia procesu dostawy części do polskich klientów.

Zawieszenie Tenneco zastosowane w Samochodzie Roku

Zawieszenie z zaworem MTV firmy Tenneco zostało wykorzystane w nowym samochodzie Peugeot 3008, któremu na tegorocznych Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie przyznano tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2017.

Tenneco wprowadza dodatki do paliwa

Ciągłe gromadzenie się sadzy i innych zanieczyszczeń może prowadzić do uszkodzenia silników oraz komponentów układów kontroli emisji. Zapowiada tym samym  potencjalnie kosztowne naprawy. Usunięcie tych osadów może pomóc w przywróceniu osiągów pojazdu, redukcji zużycia paliwa czy zmniejszeniu szans na negatywny wynik przeglądu.

Tenneco to amerykański koncern założony w 1940 r. w stanie Illinois. Jest jednym z największych na świecie producentów układów wydechowych i rozwiązań w zakresie kontroli emisji spalin, a także systemów kontroli jazdy. Tenneco dostarcza swoje produkty zarówno na rynek pierwszego montażu (OE) jak i na rynek wtórny (aftermarket). Jest właścicielem kilkunastu marek części zamiennych, z których najpopularniejszymi są Monroe (układ zawieszenia) oraz Walker (układ wydechowy). W 2018 r. koncern Tenneco stał się właścicielem spółki Federal-Mogul, czego efektem było włączenie kilku znanych marek części zamiennych (np. Ferodo, Champion czy MOOG) w struktury amerykańskiej firmy. Powstał wówczas koncept rynkowy DRiV, obecny m.in. na rynku polskim. Więcej o działalności oraz produktach z szerokiego katalogu Tenneco można przeczytać w artykułach z tej kategorii.