Tenneco przejmuje Öhlins Racing

, 23 listopada 2018, 10:33

Tenneco ogłosiło, że podpisało ostateczną umowę na nabycie Öhlins Racing A.B. (“Öhlins”), szwedzką firmę technologiczną, która opracowuje premium systemy zawieszenia i komponenty dla motoryzacji i sportów motorowych.

Dodanie Öhlinsa ma przyspieszyć rozwój zaawansowanych inteligentnych systemów zawieszenia OE i pozwolić na szybsze wprowadzanie ich na rynek. Poprawi to także ofertę Tenneco na szerszym rynku mobilności, dodając gamę produktów Öhlins premium jakości OE i aftermarketowej, a także dla sportów motorowych.

– 20-letnia współpraca Tenneco z Öhlins dostarczyła światowej klasy produkt na rynku inteligentnych zawieszeń i zapewnia strategiczne wejście do społeczności zaawansowanych osiągów poprzez produkty marki premium i zastrzeżoną technologię Continuously Controlled Electronic Suspension Valve (CES) – powiedział Brian Kesseler, co-CEO, Tenneco – Zespól technologiczny Öhlins pozwoli nam rozwinąć naszą ofertę produktową dla obecnych i przyszłych klientów i pomóc nam zdobyć większy udział w rozwoju rynków mobilności. Miło mi powitać zespół Öhlins jako ważną część naszej nowej firmy Aftermarket and Ride Performance.

Założyciel Kenth Öhlin zachowa mniejszościowy udział Öhlins i udziały w Tenneco, aby zapewnić ciągłość swojej strategicznej i technologicznej wizji. Oczekuje się, że przejęcie zostanie zakończone w pierwszym kwartale 2019 roku, pod warunkiem zatwierdzenia przez organy regulacyjne, akcjonariuszy oraz innych zwyczajowych warunków zamknięcia. Kwota przejęcia wynosi około 160 mln USD, co znalazło odzwierciedlenie w celach kluczowych ogłoszonych w kwietniu 2018 r., w ramach oświadczenia o przejęciu Federal-Mogul.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!