Nowa platforma internetowa dla mechaników

7 marca 2022, 9:22

Firma Gurus Garage stworzyła nową platformę internetową przeznaczoną specjalnie dla mechaników. To baza wiedzy, z której można korzystać tak, jak ze zwykłej strony internetowej i po prostu oglądać filmowe, techniczne newsy lub rozwijać się korzystając z bezpłatnych i płatnych materiałów instruktażowych lub szkoleń.

Platforma to miejsce dla osób, które cenią swój czas, a w Internecie szukają konkretnych informacji. Każdy publikowany tutaj materiał jest formą krótkiego szkolenia lub instruktażu. Wszystkie publikacje są przygotowywane przez fachowców, więc nie ma obawy o ich wiarygodność. Strona, a w zasadzie platforma (ze względu na jej możliwości) bazuje na materiałach filmowych, które umożliwiają najszybsze i najłatwiejsze przyswajanie wiedzy.

Strona www.garagegurus.tech/pl-pl/ powstała, aby ułatwić pracę mechanikom, właścicielom warsztatów i dystrybutorom. Koncentruje się na następujących tematach:

 • Układ hamulcowy
 • Kontrola emisji spalin
 • Silnik i uszczelnienia
 • Obsługa serwisowa
 • Amortyzatory i kolumny zawieszenia
 • Układ kierowniczy i zawieszenie

Pomysłodawcą i organizatorem programu pomocy technicznej Garage Gurus jest firma Tenneco Inc. Docelowi odbiorcy to mechanicy, właściciele warsztatów oraz dystrybutorzy części. Materiały są opracowane w języku polskim lub w innych, ale z polskim tłumaczeniem.

Najprostszą formą komunikacji są zamieszczone filmiki instruktażowe lub szkoleniowe. Główną ideą jest przekaz informacji w formie szkoleń i webinariów. W zależności od potrzeb, osoba zainteresowana może się logować na stronie i uczestniczyć w kursach on-line, lub zapisywać na szkolenia przeprowadzane w sposób klasyczny w warsztatach (w centrach szkoleniowych lub u klienta). Zarówno filmy jak też zajęcia są organizowane lub nadzorowane przez aftermarketowe marki motoryzacyjne, takie jak Monroe, Ferodo i MOOG.

Uzupełnieniem jest centrum wsparcia telefonicznego. Na razie jest obsługiwane przez konsultantów w językach angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Kontakt odbywa się przez telefon (+34-911-08-54-08, połączenie płatne). Połączenia odbierają eksperci z Garage Gurus. Dostępny jest także numer bezpłatny: 00800-33337256.

Zagadnienia, w których wyspecjalizowani są konsultanci, to numery referencyjne części, informacje techniczne, zagadnienia związane z gwarancją, problemy związane z montażem. Zawartość portalu jest stale aktualizowana zgodnie z zapotrzebowaniem klientów oraz rozwojem techniki. W zakresie edukacji i szkoleń praktykowane są także indywidualne programy nauczania – opracowane bezpośrednio w odpowiedzi na zapotrzebowanie konkretnego warsztatu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w marcu odbędą się kolejne webinaria dla mechaników. Wystarczy zarejestrować się, lub – jeśli ktoś jest już zarejestrowany – zalogować. Po zalogowaniu się do głównej platformy szkoleniowej, w zakładce „zapraszamy na nasze webinaria na żywo” pojawi się lista aktualnych, dostępnych webinarów.

Najbliższe tematy:

 • Organizatorzy: Payen, Nüral, Glyco, Goetze
  Temat: Przegląd oferty i kluczowych technologii
  Data: 04.03.2022, godz.: 10:00-11:30
  Zagadnienia: podział części silnikowych, trendy rynkowe, konstrukcje, dobór, technologie i innowacje, zalecenia montażowe (z podziałem na tłoki cylindrowe, pierścienie tłokowe, łożyska ślizgowe, zawory, uszczelnienia, tuleje silnikowe), doświadczenie OE.
 • Organizator: Beral
  Temat: Klocki i tarcze hamulcowe w pojazdach ciężarowych
  Data: 09.03.2022, godz.: 14:00-15:30
  Zagadnienia: pojęcia fizyczne, materiały cierne, testy, projekty OE, katalog i numeracja, diagnostyka & instrukcje montażu.
 • Organizator: Monroe
  Temat: Informacje techniczne, montaż i typowe reklamacje
  Data: 15.03.2022, godz.: 10:00-11:00
  Zagadnienia: zasady działania zawieszenia i amortyzatorów, zalecenia montażowe (zestaw ochronny, zestaw mocowań), diagnostyka układu zawieszenia, kontrola stanu opon, kontrola gwarancyjna, montaż i demontaż, wsparcie Monroe.
 • Organizator: Jurid
  Temat: Informacje techniczne, montaż i typowe reklamacje
  Data: 21.03.2022, godz.: 10:00-11:30
  Zagadnienia: system hamulcowy – zasada działania, omówienie elementów układu, trendy i technologie, testy, doświadczenie OE i homologacja R90, znakowanie klocków hamulcowych, okres użytkowania i gwarancja, diagnostyka i instrukcje montażu, najczęściej spotykane reklamacje, Garage Gurus i wsparcie techniczne.
 • Organizator: Champion
  Temat: Filtry – produkty, trendy, konstrukcje i zalecenia techniczne
  Data: 30.03.2022, godz.: 12:00-13:00
  Zagadnienia: 4 rodzaje filtrów (oleju, powietrza, paliwa, kabinowy) – budowa i funkcje, nowe technologie, diagnostyka i wskazówki montażowe, omówienie uszkodzeń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!