Haldex z nowym Dyrektorem Generalnym

23 marca 2021, 15:34

Helene Svahn, dotychczasowa CEO firmy Haldex, przekaże swoje stanowisko Jean-Lucowi Desire’owi. Zmiana na szczycie przedsiębiorstwa nastąpi najpóźniej 1 lipca bieżącego roku.

Helene Svahn przeprowadziła Haldex przez trudny czas projektów oszczędnościowych i inicjatyw związanych z poprawą wydajności, który trwał od czerwca 2019 r. Był to okres, w którym firma została również dotknięta globalną pandemią COVID-19. Rekrutacja Jeana-Luca Desire’a została przeprowadzona w porozumieniu z Helene, która będzie kontynuowała swoją obecną rolę do czasu objęcia przez niego stanowiska.

– Zarząd pragnie podziękować Helene za jej ciężką i oddaną pracę w ciągu ostatnich lat, zarówno w roli członka zarządu, jak i dyrektora generalnego. Firma opracowała nowe produkty pod kierownictwem Helene, a także udało jej się przeprowadzić Haldex przez trudne czasy, zarówno dla branży, jak i dla firmy, nie tylko w związku z pandemią COVID-19 – mówi Stefan Charette, prezes zarządu. – Haldex znajduje się teraz w nowej fazie rozwoju z produktami nowej generacji i zoptymalizowanymi kosztami działalności. W związku z tym zarząd, w porozumieniu z Helene, zdecydował, że Haldex potrzebuje dyrektora generalnego o innym profilu przemysłowym, który będzie postępował naprzód. Zarząd i pracownicy chcieliby życzyć Helene powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach 

Helene Svahn skomentowała sytuację w następujący sposób:

– Kiedy dołączyłam do Haldex, jako członek zarządu, a później dyrektor generalny, firma miała przed sobą poważne wyzwania. Ogromną presję na całą branżę wywierała również globalna pandemia. Skoncentrowałem się na zmniejszeniu bazy kosztowej Haldex, usprawnieniu organizacji, równolegle z rozwojem nowych produktów, aby zabezpieczyć pozycję firmy w przyszłości. Zaczynamy teraz widzieć solidne rezultaty tych wysiłków, z czego jestem zadowolona i dumna. Czas spędzony z firmą Haldex był satysfakcjonującym doświadczeniem, za które jestem bardzo wdzięczna i które zabieram ze sobą na przyszłe zadania.

Jean-Luc Desire zajmuje obecnie stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego działu “Ride and Performance” EMEA w Tenneco Automotive w Belgii. Posiada tytuł magistra inżyniera Ecole Centrale w Paryżu oraz ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Jean-Luc zajmował wcześniej stanowiska wiceprezesa CAR Systems w WABCO i dyrektora programowego w Peugeot Citroën w Szanghaju. Jean-Luc urodził się i wychował we Francji i ma duże doświadczenie w pracy na arenie międzynarodowej. Działał m.in. w USA, Chinach i Belgii, a wkrótce także w Szwecji. Jean-Luc będzie pracował w siedzibie głównej w Landskronie.

– Jean-Luc ma solidne doświadczenie w branży motoryzacyjnej i wykazał świetne wyniki – wzrost i poprawę rentowności w swoich poprzednich firmach. Jean-Luc ma motywację i wiedzę techniczną, które w połączeniu z silnymi umiejętnościami przywódczymi będą cennym kapitałem w momencie, w którym znajduje się firma – mówi prezes Stefan Charette.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!