Menu

Haldex

Haldex z nowym Dyrektorem Generalnym

Helene Svahn, dotychczasowa CEO firmy Haldex, przekaże swoje stanowisko Jean-Lucowi Desire’owi. Zmiana na szczycie przedsiębiorstwa nastąpi najpóźniej 1 lipca bieżącego roku.

Szkolenie stacjonarne z mechanizmów typu HALDEX

Ravenol wraz z Biurem Ekspertyz Technicznych i Szkoleń (BETiS) przygotował kolejne, tym razem stacjonarne szkolenie „Diagnostyka, obsługa i naprawa układów wyposażonych w mechanizmy typu Haldex”. Jest to kontynuacja webinaru „Układy przeniesienia napędu Haldex”, w ramach którego uczestnicy otrzymali 30% rabatu na szkolenie stacjonarne.

Awarie sprzędła Haldex w samochodach Opel i Volvo

Z rynku napraw docierają głosy, że w autach z napędem 4×4 marki Opel i Volvo wyposażonych w sprzęgło Haldex, nawet po stosunkowo niedużym przebiegu rzędu 50 tys. km, występują awarie i usterki tego sprzęgła. Co jest tego przyczyną?

Pompy oleju oraz filtry układu HALDEX w ofercie Inter Cars 

Do produktów dostępnych w ofercie Inter Cars sukcesywnie dołączają kolejne. Jednymi z nowych pozycji na tej liście są produkty firmy BorgWarner.

Nowe oleje w ofercie febi

Firma febi wprowadziła do swojej oferty oleje dedykowane pojazdom wykorzystującym napędy ze sprzęgłem typu Haldex.

Nowość w ofercie RAVENOL

RAVENOL AWD-H Fluid to syntetyczny olej przeznaczony do mokrych wielopłytkowych sprzęgieł HALDEX wszystkich generacji, stosowanych w układach przenoszenia napędu 4×4 takich jak Allrad, Quattro czy 4motion.

4×4 i inne takie numery

Nawet taką mikro encyklopedię napędów na obie osie należy rozpocząć podziałem na układy ze stałym przeniesieniem momentu na wszystkie koła oraz dołączanym. 

Firma Haldex to szwedzki producent układów hamulcowych, zawieszeń i części silników, przede wszystkim do pojazdów ciężarowych. Firma zasłynęła jednak za sprawą patentu międzyosiowego sprzęgła, które jest wykorzystywane w wielu samochodach osobowych z napędem 4×4. Sprzęgło Haldex jest stosowane jako centralny mechanizm różnicowy dla optymalnego rozdzielenia momentu obrotowego pomiędzy przednią i tylną oś napędzaną. W nawiązaniu do konkurencyjnego rozwiązania innego producenta, w sieci często można znaleźć zestawienie Torsen vs Haldex. Pomimo sukcesu na rynku osobowym, Haldex pozostał firmą angażującą się głównie na rynku pojazdów ciężarowych. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć w powyższych artykułach.