Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Elit PL

LKQ sprzedaje Elit Polska

Firma LKQ Corporation (LKQ) ogłosiła podpisanie sprzedaży spółki Elit Polska, polskiego dystrybutora części samochodowych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatów. Wiadomo, kim jest nowy właściciel.

Czym europejskie warsztaty kierują się przy wyborze części zamiennych?

Jakość, cena, prestiż marki, a może sposób rozpatrywania reklamacji? Czym najczęściej kierują się pracownicy warsztatów decydując się na zamówienie konkretnych części zamiennych? Jakie części w pierwszej kolejności polecają kierowcom? Zebraliśmy dane na ten temat z kilku rynków krajów Europy.

Nowa marka wycieraczek dostępna w ELIT Polska

Pióra wycieraczek samochodowych przez cały rok mają przed sobą trudne zadanie. Słońce, sól, piasek, błoto i śnieg. To tylko kilka czynników, z którymi muszą sobie radzić wycieraczki samochodowe. Wycieraczki marki Negotti są dostępne w ELIT Polska.

LKQ ma nowy magazyn w Polsce – oficjalne otwarcie inwestycji

LKQ CEE, spółka największego na świecie dystrybutora części, rozwija się na rynku polskim. W Modlniczce, na terenie kompleksu logistycznego Kraków Airport, odbyło się oficjalne otwarcie nowego magazynu centralnego. Jego operatorem będzie firma ELIT Polska, należąca do struktur LKQ.

Sytuacja na rynku części i napraw na Ukrainie – wywiad z prezesem ELIT-Ukraina

Mimo trwającej wojny, rynek części i napraw samochodowych na Ukrainie musi funkcjonować. Dystrybutorzy, którzy kontynuują tam swoją działalność borykają się z problemami dotąd niespotykanymi. Zachęcamy do przeczytania wywiadu, udzielonego przez Olega Varvarskyiego, CEO ukraińskiego oddziału firmy ELIT – jednego z wiodących dystrybutorów części na tamtym rynku.

LKQ Europe buduje magazyn centralny niedaleko Krakowa

LKQ Europe, dystrybutor części zamiennych, inwestuje w nowy magazyn centralny w Polsce. Magazyn znajduje się w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska, spółkę zależną LKQ Europe.

LKQ chce naprawiać akumulatory trakcyjne

LKQ i Politechnika w Akwizgranie przeprowadziły wspólne badanie nad wyzwaniami, jakie stwarzają wadliwe akumulatory trakcyjne oraz zakończenie okresu eksploatacji akumulatorów trakcyjnych pojazdów o napędzie elektrycznym (ang. battery-electric vehicles, BEV), a także zaprezentowały potencjalne rozwiązania: ponowne wykorzystanie, regeneracja, naprawy i recykling akumulatorów.

LKQ Corporation ogłasza wyniki za pierwszy kwartał 2022 r.

Początek 2022 roku dla wielu firm był czasem wyzwań spowodowanych inflacją, wzrostem cen energii oraz konfliktem na Ukrainie. LKQ Corporation poradziło sobie w tym trudnym okresie i prezentuje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku.

Niewłaściwy poziom oleju

Prawdopodobnie każdy mechanik doświadczył sytuacji, w której po wymianie oleju okazało się, że jest go… zbyt dużo. Zdarzają się także przypadki, że poziom wydaje się prawidłowy, ale na drugi dzień użytkownik pojazdu zgłasza, że ślad na bagnecie ledwo dosięga minimum. Castrol i Elit zwracają uwagę na najczęstsze przyczyny takich sytuacji. Wymiana oleju należy do najprostszych […]

Wyniki finansowe LKQ Europe w 2021 roku

LKQ Corporation, spółka dominująca LKQ Europe, której częścią jest ELIT Polska, ogłosiła wyniki za czwarty kwartał i cały rok 2021. Spółka zakończyła ten rok ze wzrostem przychodów i marży EBITDA.

Elit Polska to ogólnopolski dystrybutor części i wyposażenia warsztatowego. Firma jest częścią LKQ Corporation, czyli jednego z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, związanych z branżą części zamiennych do pojazdów. Elit Polska posiada obecnie cztery główne centra logistyczne na terenie Polski oraz ok. 50 oddziałów. W ofercie ma ponad 100 tys. pozycji asortymentowych. Współpracuje z warsztatami samochodowymi, tworząc sieć Partner ELIT, oferując im wsparcie marketingowe oraz preferencyjne warunki zakupu produktów. ELIT PL posiada własny katalog części, który jest dostępny online dla klientów. Więcej informacji na temat działalności oraz oferty Elit Polska przeczytasz w artykułach w tej kategorii.