Wyniki finansowe LKQ Europe w 2021 roku

22 lutego 2022, 12:05

LKQ Corporation, spółka dominująca LKQ Europe, której częścią jest ELIT Polska, ogłosiła wyniki za czwarty kwartał i cały rok 2021. Spółka zakończyła ten rok ze wzrostem przychodów i marży EBITDA.

LKQ Europe siedziba

Globalne przychody LKQ Corporation za czwarty kwartał 2021 r. wyniosły 3,2 mld USD, co stanowi wzrost o 7,9% w porównaniu do 3,0 mld USD w czwartym kwartale 2020 r. Przychody za cały rok 2021 wyniosły 13,1 mld USD, co stanowi wzrost o 12,6% w porównaniu z 11,6 mld USD za cały rok 2020.

W europejskim segmencie LKQ odnotowano wzrost przychodów o 4,4% do 1,5 mld USD w czwartym kwartale 2021 r., w porównaniu do 1,4 mld USD w czwartym kwartale 2020 r. Marża EBITDA segmentu za czwarty kwartał wyniosła 8,9%.

Przychody LKQ Europe za cały rok 2021 wyniosły 6,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 10,4% w porównaniu z 5,5 mld dolarów w analogicznym okresie roku 2020. Marża EBITDA segmentu za pełny rok wyniosła 10,2%.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników za 2021 rok. Po mocnym czwartym kwartale, zespół LKQ Europe osiągnął również imponujące wyniki pełnoroczne. Pomimo obecnych wyzwań na rynku, byliśmy w stanie dalej zwiększać przychody i marże EBITDA segmentu europejskiego. Jednak niepewność znacznie wzrosła ze względu na utrzymującą się wysoką inflację, Covid-19, jak również ciągłe wyzwania w globalnych łańcuchach dostaw. Aktywnie pracujemy nad złagodzeniem wzrostu kosztów poprzez inicjatywy cenowe i działania zwiększające wydajność. Obecnie jesteśmy pewni, że spełnimy wysokie oczekiwania naszych klientów i inwestorów również w 2022 roku. Pragniemy dalej rozwijać działalność, szczególnie w Europie Wschodniej i Zachodniej – powiedział Arnd Franz, CEO LKQ Europe.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku za rok 2021 również w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz ogromnego projektu, jakim było zakończenie fuzji naszych spółek pod marką LKQ na rynkach czeskim i słowackim, udało nam się jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję numer jeden w obu krajach. W bieżącym roku stajemy przed dalszymi wyzwaniami związanymi z pandemią COVID, inflacją oraz łańcuchem dostaw i czynnie pracujemy nad poprawą naszej efektywności. Jesteśmy przekonani, że ten rok będzie także udany – powiedział Andras Lorincz, Dyrektor Generalny LKQ na Europę Środkową i Wschodnią.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!