LKQ Corporation ogłasza wyniki za pierwszy kwartał 2022 r.

9 maja 2022, 9:14

Początek 2022 roku dla wielu firm był czasem wyzwań spowodowanych inflacją, wzrostem cen energii oraz konfliktem na Ukrainie. LKQ Corporation poradziło sobie w tym trudnym okresie i prezentuje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku.

Sytuacja geopolityczna i gospodarcza na świecie wprowadza wiele niepewności w sektor biznesowy. Jednak dla LKQ Corporation pierwszy kwartał 2022 roku z punktu widzenia finansów i stabilności firmy był pozytywny. Przychody w wysokości 3,3 miliarda dolarów (wzrost o 5,6% rok do roku) sprawiają, że firma z optymizmem patrzy w przyszłość. Świadczą o tym skorygowane prognozy na ten rok, które w szczegółach są dostępne w załączniku nr 1. Jest to dobra informacja również dla regionalnych oddziałów firmy jak ELIT Polska, który z sukcesem realizuje wcześniej założoną strategię.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z organicznego wzrostu przychodów osiągniętego przez zespół LKQ Europe w I kwartale, wynikającego z wyższych wolumenów, ale także wyższych cen sprzedaży. Aktywnie pracujemy nad radzeniem sobie z wyzwaniami związanymi z COVID-19, rosnącą inflacją, ciągłymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw oraz wojną na Ukrainie. Nawet w tym bardziej zmiennym otoczeniu rynkowym jesteśmy przekonani o naszej zdolności do osiągania dwucyfrowych marż EBITDA w tym roku. Wspieramy naszych kolegów na Ukrainie i nadal będziemy udzielać im naszego wsparcia i pomocy. LKQ kontynuuje swoje inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju, dbając o zaangażowanie pracowników, redukcję emisji i wsparcie dla społeczności – powiedział Arnd Franz, Dyrektor Generalny LKQ Europe.

– W regionie CEE w I kwartale kontynuowaliśmy starania o zapewnienie klientom wysokiej jakości usług. Pomimo rosnącej inflacji i kosztów energii, które również wpłynęły na koszt towarów, udało nam się zrealizować naszą strategię. Jesteśmy naprawdę dumni, że większość naszych oddziałów na Ukrainie nadal działa, a koledzy kontynuują swoją oddaną pracę. Nasze myśli i serca są z nimi i wspieramy je najlepiej, jak potrafimy – dodaje Andras Lorincz, CEO LKQ Central and Eastern Europe (CEE).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Alfons_Petarda, 10 maja 2022, 7:51 4 0

Skoro inflacja ponad >10%, to jak obroty urosły tylko o 5%, to jakby jednak niespecjalnie się rozwijali, tylko raczej delikatnie zwijali.

Odpowiedz

Anonim, 12 maja 2022, 10:58 1 0

Inflacja >10% tylko w katolandzie. W Europie jakby jednak niższa.

Odpowiedz