LKQ Europe buduje magazyn centralny niedaleko Krakowa

22 czerwca 2022, 11:26

LKQ Europe, dystrybutor części zamiennych, inwestuje w nowy magazyn centralny w Polsce. Magazyn znajduje się w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska, spółkę zależną LKQ Europe.

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny, który będzie zlokalizowany w Modlniczce, na terenie kompleksu Kraków Airport Logistics Centre, dużego parku logistycznego łączącego rynki Europy Zachodniej i Wschodniej. Dzięki inwestycji w nowy magazyn centralny pod Krakowem LKQ zaznacza swoją obecność na rynkach lokalnych, a także rozbudowuje sieć logistyczną w Europie. Budowa magazynu ELIT Polska rozpoczęła się w styczniu 2022 roku i potrwa do drugiej połowy 2022 roku. Uruchomienie nowej powierzchni magazynowej i biurowej planowane jest na 21 listopada 2022 roku.

Magazyn centralny będzie obsługiwany przez spółkę ELIT Polska, która jest częścią LKQ Europe. Centrum logistyczne ma przyczynić się do poprawy jakości dostaw, także pomiędzy podmiotami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych Klientów w Polsce, dlatego stale dążymy do zwiększania zasobów logistycznych oraz poprawiania jakości realizowanych dostaw. Uruchomienie nowego magazynu ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju ELIT Polska. Poprzez inwestycję w Modlniczce pod Krakowem nie tylko zapewnimy naszym klientom profesjonalną obsługę zgodną ze światowymi standardami, ale przede wszystkim inwestujemy w przyszłość – Gelu Manta, CEO ELIT Polska

Powierzchnia magazynowa ELIT Polska

Powierzchnia magazynu ELIT Polska wyniesie 11 tys. m2, dzięki czemu obiekt będzie mógł magazynować ponad 100 tys. produktów. Budynek będzie wyposażony w czterokondygnacyjną antresolę do składowania części samochodowych oraz 22 doki przeładunkowe do obsługi przyjęć i wysyłek. Magazyn będzie również przygotowany do szybkiej obsługi rynku motoryzacyjnego oraz klientów biznesowych i indywidualnych, którzy będą chcieli skorzystać z bezpośredniego odbioru towaru. Lokalizacja na terenie kompleksu Kraków Airport Logistics Centre jest atutem pod względem komunikacji z centrum miasta, a także krajowym i międzynarodowym transportem lotniczym. Inwestycja zapewnia również 700 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

– Nowatorskie rozwiązania technologiczne i techniczne są kluczowym czynnikiem rozwoju firmy. Technologie zastosowane przy budowie nowego magazynu, w znacznym stopniu obniżają koszty jego funkcjonowania, jak również umożliwią podniesienie komfortu pracy załogi. Wpłynie to w istotny sposób na zwiększenie wydajności dystrybucyjnej naszego nowego magazynu centralnego – Paweł Wójcik, dyrektor logistyki ELIT Polska.

Zgodnie ze strategią korporacyjną firmy, budynki magazynowe i biurowe ELIT Polska zostaną wyposażone w rozwiązania technologiczne i środowiskowe wpływające m.in. na zwiększenie efektywności energetycznej i bezpieczeństwo pracy. Należą do nich m.in. oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne oraz destryfikatory, które mają bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji obiektu. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, inwestycja uzyskała certyfikat BREEAM.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

klient, 23 czerwca 2022, 9:41 3 0

to jak elit ma tym zarządzać do powodzenia :D firma praktycznie nie istniejąca w Polsce. oferta żadna, handlowcy dramat...

Odpowiedz

Moto, 23 czerwca 2022, 10:54 0 0

Żeby ktoś zyskał nowych klientów to ktoś musi stracić. LKQ musi przejąć kolejne firmy żeby dalej się rozwijać w PL. Mają 26 % udziału w Mekonomen który jest właścicielem Inter Team. Poczekamy zobaczymy,

Odpowiedz

Anonim, 24 czerwca 2022, 12:06 1 0

Robiłem u nich jako serwis niewiele około 5 tys miesięcznie, od dwóch lat nie biorę praktycznie nic i od dwóch lat jak się zmieniła ekipa na W-wie nie widziałem handlowca, ale słyszałem, że to jakaś ekipa z IC i do takich maluczkich nie jeżdżą

Odpowiedz

serwisant, 30 czerwca 2022, 12:44 2 0

Elit to firma praktycznie bez tożsamości. Wszędzie ładują logo LKQ, i za chwilę będzie zmiana nazwy a po elicie zostanie tylko brzydkie wspomnienie. Jeżeli ludzie się tam nie zmienią to nie wróże sukcesów pod jakąkolwiek nazwą. W moim regionie jest głównie ic, team, ap, czasem upadający gordon.

Odpowiedz

Anonim, 30 czerwca 2022, 13:27 4 -1

tylko profiauto się liczy na rynku. tylko profipower. reszta buja się na miękkich nogach i zaraz padnie

Odpowiedz