Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:00 Konkurs Delphi – wyniki 09:39 MotoFocus na Wielkiej Wyprawie Maluchów – wesprzyjcie z nami szczytny cel! 09:16 Ile czasu klient czeka na przyjęcie auta do Twojego warsztatu? Ankieta. 08:32 Analizy rynku: szanse i zagrożenia, czyli przyszłość warsztatów w Europie [FILM] 24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta?

Yokohama

YOKOHAMA wzmacnia zespół w Europie Środkowo-Wschodniej

Yokohama Europe GmbH powołała Błażeja Bębenistę na stanowisko Dyrektora Handlowego na Polskę. Nowy Dyrektor dołączy do zespołu Yokohama CEE z siedzibą w Warszawie 1 stycznia 2023 roku.

System projektowania mieszanek gumowych bazujący na sztucznej inteligencji

Yokohama Rubber zaczęła wdrażać zastrzeżony system projektowania mieszanek gumowych oparty na sztucznej inteligencji. System powstał przy współpracy z firmą Hamagomu Aicom Inc., pod nazwą: koncept YOKOHAMA’s HAICoLab* AI, w skrócie HAICoLab.

Najcichsza opona Yokohamy dla elektryków i hybryd

ADVAN dB V552 to komfortowa opona klasy premium przeznaczona do aut elektrycznych i hybrydowych aut elektrycznych typu „plug-in” (PHEV). W Polsce dostępna jest w 33 rozmiarach, od 185/65R15 88H do 255/40R21 102Y.

Nowy Dyrektor Generalny Yokohama CEE

Yokohama Europe GMBH powołała Jarosława Krzempka na stanowisko Dyrektora Generalnego Yokohama CEE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Nowy Dyrektor dołączy do firmy 11 lipca br.

Yokohama testuje system zdalnego monitorowania ciśnienia w oponach

Yokohama Rubber prowadzi testy systemu TPRS, który zdalnie monitoruje ciśnienie powietrza w oponach, we współpracy z korporacjami taksówkowymi z prefektury Kyoto, w Japonii. System wykorzystuje czujniki montowane do wewnętrznej powierzchni opon i ma być oferowany na rynku wtórnym.

Nowa technologia zdalnego wykrywania stanu zużycia opony

Koncern Yokohama Rubber opracował technologię, która zdalnie wykrywa stan zużycia opony zamontowanej w samochodzie osobowym. Bazuje ona na analizie sygnałów pochodzących z czujnika, nad którym firma pracowała wspólnie z Alps Alpine.

Przegląd rynku opon całorocznych – oferta na rok 2022

Opony całoroczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród polskich kierowców. Producenci ogumienia chętnie wprowadzają zatem nowe, coraz bardziej wydajne modele. W poniższym zestawieniu prezentujemy modele opon całorocznych, które zadebiutowały na rynku w ostatnim czasie. Warto wziąć je pod uwagę planując zakup lub służąc radą klientowi warsztatu.

ADVAN NEOVA AD09 – nowa, wyczynowa opona sportowa typu HP

Yokohama wprowadza na rynek nową oponę typu super sport na tor uliczny – ADVAN NEOVA AD09. Jej sprzedaż rozpoczyna się w lutym 2022 roku w Japonii i będzie stopniowo rozszerzana, początkowo na Azję i Amerykę Północną.

Sztuczna inteligencja w produkcji opon

Yokohama Rubber stosuje nowy system wykorzystujący technologię sztucznej inteligencji do przewidywania wartości kluczowych parametrów opon.

Yokohama Rubber testuje czujnik do inteligentnych opon

Yokohama Rubber rozpoczęła praktyczne testy czujnika mocowanego do wewnętrznej powierzchni opony. Testy są prowadzone na terenie Japonii, przy użyciu pojazdów testowych. Celem firmy jest poprawa bezpieczeństwa kierowców i zwiększenie efektywności ekonomicznej eksploatacji pojazdów.

Yokohama to japoński producent opon, wchodzący w skład koncernu Furukawa. Firma została założona w 1917 r., co czyni Yokohamę jednym z najstarszych azjatyckich wytwórców ogumienia. Obecnie Yokohama jest producentem opon letnich, zimowych i całorocznych klasy premium do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także do samolotów. Firma jest jednym z wiodących dostawców pierwszomontażowych (OE), jednak jest aktywna także na rynku wtórnym (aftermarket). Jej produkty, takie jak modele Geolandar, Bluearth czy W.drive zdobywają wysokie oceny w testach ogumienia pod względem drogi hamowania, odporności na uszkodzenia czy efektywności energetycznej. Opinie użytkowników na temat opon Yokohama są z reguły pozytywne. Więcej informacji można znaleźć w powyższych artykułach.