Najcichsza opona Yokohamy dla elektryków i hybryd

17 sierpnia 2022, 13:02

ADVAN dB V552 to komfortowa opona klasy premium przeznaczona do aut elektrycznych i hybrydowych aut elektrycznych typu „plug-in” (PHEV). W Polsce dostępna jest w 33 rozmiarach, od 185/65R15 88H do 255/40R21 102Y.

Opona została tak opracowana, aby zapewnić kierowcom aut elektrycznych spokojną atmosferę w pojeździe i jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Jest wynikiem skrupulatnego projektu, który obejmował wszystkie elementy, w tym wzór bieżnika, kształt profilu, strukturę wewnętrzną, typ i rozmiar poszczególnych części, oraz konfiguracje styku opony z nawierzchnią drogi w celu obniżenia poziomu hałasu wewnątrz pojazdu.

Aby uzyskać ciszę i przyczepność na mokrej nawierzchni na bieżniku ADVAN dB V552 rozmieszczono dużą liczbę małych bloków. Środkowy prosty blok żebrowy zapewnia stabilność prowadzenia na prostej, a niepenetrujące lamele i zoptymalizowana sztywność bloków odpowiadają za stabilność na zakrętach.

Mieszanki wykorzystane w tej oponie odpowiadają za jej cichą pracę i efektywność pod względem zużycia paliwa. Specjalna konstrukcja pasa wspiera cichą jazdę i zapobiega wibracjom barku. Boczny pas wzmacniający opony zapewnia komfort prowadzenia.

Przeprojektowany układ rowków i kształt barku umożliwiają najbardziej gładki kontakt opony z podłożem, co zapobiega również nierównomiernemu zużyciu i maksymalnie długo utrzymuje wysoki poziom cichej pracy.

Profil ściany bocznej pochłania różne siły uderzenia pochodzące od nawierzchni oraz ciężaru pojazdu przez całą część ściany bocznej zapobiegając generowaniu wibracji i poprawiając cichą pracę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!