Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta? 24.06 Aktywne elementy zawieszenia i układów kierowniczych – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl 24.06 Przyszłość jest dziś. Najnowszy trend w dziedzinie układów hamulcowych zyskuje popularność. 21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1

AkzoNobel

AkzoNobel stworzył pierwszą bio-powłokę dla KIA Motors

AkzoNobel opracowało innowacyjną bio-powłokę wewnętrzną dla nowego elektrycznego SUV-a EV9 firmy KIA Motors, korzystając z żywicy rzepakowej i sosnowej. To pierwsze takie zastosowanie tego typu powłoki w samochodach elektrycznych. Specjalna farba, używana do wykończenia wnętrza pojazdu, jest wykonana z dwóch rodzajów bio-żywicy pozyskiwanej z rzepaku i sosny.

Nowa generacja podkładu przyspieszającego pracę od AkzoNobel

Warsztaty lakiernicze mogą teraz korzystać z nowej generacji podkładów marki lakierniczej Sikkens firmy AkzoNobel, które pomagają poprawić wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii.

Mobilne narzędzie do wykrywania wad lakieru

AkzoNobel, jeden z producentów farb i powłok, stworzył PaintDefectID – aplikację mobilną dla lakierników, która pomoże w identyfikacji przyczyn wad lakieru oraz zarekomenduje sposoby ich usunięcia. Narzędzie porównuje zaimportowane zdjęcia z aparatu z cyfrową bazą danych, ewidencjującą najczęściej występujące wady lakieru.

Narzędzie AkzoNobel dla lakiernictwa

AkzoNobel wprowadza pierwsze w branży narzędzie do wspierania zrównoważonego rozwoju warsztatów lakierniczych. Warsztaty lakiernicze mogą teraz skorzystać z kalkulatora do pomiaru, zarządzania i redukcji emisji dwutlenku węgla.

IX Mistrzostwa Mechaników – finał do obejrzenia w Internecie

Tegoroczny finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ze względu na pandemię koronawirusa, został przeniesiony do Internetu. Zmagania najlepszych młodych mechaników odbędą się 15 września (wtorek) od godz. 10:00 i będzie można je śledzić na platformie streamingowej Twitch, profilu konkursu na Facebooku, jak również na profilach społecznościowych partnerów konkursu.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników z Dynacoat – marką AkzoNobel

Partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników ponownie jest firma AkzoNobel, tym razem reprezentowana przez markę Dynacoat.

Finał konkursu Top Gun Junior

Top Gun Junior to konkurs, który jest zwieńczeniem kilkuletniego projektu współpracy AkzoNobel ze szkołami zawodowymi pod hasłem: „Dobry start – chwyć kolory jutra”. Ma na celu popularyzację zawodu lakiernika samochodowego oraz zwiększenie poziomu fachowej wiedzy lakierniczej i umiejętności praktycznych uczniów. Projekt realizowany jest w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). AkzoNobel już od lat aktywnie działa […]

AkzoNobel przedstawia nową generację lakierów

W ośrodku szkoleniowym ATC w Pruszkowie firma AkzoNobel, właściciel marki Lesonal, zaprezentowała nową technologię WB GT i ogłosiła nawiązanie współpracy z Primakolor Car Refinishes. Farbami AkzoNobel pokrywane są ściany domów, samochody, statki, samoloty, stadiony piłkarskie, a nawet meble popularnej szwedzkiej firmy. Firma ta opracowała nową technolgię – Lesonal WB GT, która jest adresowana do warsztatów […]

Sikkens trenuje młodych lakierników

W ostatnim tygodniu sierpnia ośrodku szkoleniowy AkzoNobel w Pruszkowie gościł czterech najlepszych uczniów poznańskiej Samochodówki na specjalnym kursie. Goście pogłębiali swoje praktyczne umiejętności nabyte podczas całorocznego kursu lakierniczego, w którym uczestniczyli w czasie roku szkolnego. Dostrzegając zapotrzebowanie na rynku, firma AkzoNobel rozszerzyła działania edukacyjne rozpoczynając projekt "Dobry start – chwyć kolory jutra", który jest skierowany […]