AkzoNobel stworzył pierwszą bio-powłokę dla KIA Motors

3 listopada 2023, 11:57

AkzoNobel opracowało innowacyjną bio-powłokę wewnętrzną dla nowego elektrycznego SUV-a EV9 firmy KIA Motors, korzystając z żywicy rzepakowej i sosnowej. To pierwsze takie zastosowanie tego typu powłoki w samochodach elektrycznych. Specjalna farba, używana do wykończenia wnętrza pojazdu, jest wykonana z dwóch rodzajów bio-żywicy pozyskiwanej z rzepaku i sosny.

Kia SUV EV9

Specjalna farba do Kia EV9

Biopochodna farba stosowana w EV9 spełnia wszystkie wymagania KIA Motors w zakresie odporności chemicznej i fizycznej (na przykład na działanie kremu do opalania, odświeżacza powietrza, ciepła czy zarysowań). Uzyskano aż 100% potwierdzenie wzorca kolorów.

– Obie firmy mają długą historię dotyczącą tworzenia coraz bardziej zrównoważonych produktów. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pomóc KIA Motors w osiągnięciu znaczącego przełomu w produkcji. KIA Motors miała unikalne wymagania dotyczące powłok dla EV9, a wydajność naszego bioproduktu spełniła wszystkie ich potrzeby. To najnowszy przykład tego, w jaki sposób jako firma nieustająco rozwijamy zaawansowaną technologię powłok, która minimalizuje wpływ na środowisko, bez uszczerbku dla jakości – mówi Patrick Bourguignon, Dyrektor działu Automotive i Specialty Coatings w AkzoNobel.

AkzoNobel jest zaufanym partnerem KIA Motors od dziesięciu lat. Mimo, że nowa umowa dotyczy modeli EV9 produkowanych w Korei Południowej, oczekuje się, że zostanie rozszerzona na kolejne modele aut elektrycznych KIA Motors.

Zdjęcia: Biuro prasowe KIA Motors

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!