IX Mistrzostwa Mechaników – finał do obejrzenia w Internecie

11 września 2020, 10:16

Tegoroczny finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ze względu na pandemię koronawirusa, został przeniesiony do Internetu. Zmagania najlepszych młodych mechaników odbędą się 15 września (wtorek) od godz. 10:00 i będzie można je śledzić na platformie streamingowej Twitch, profilu konkursu na Facebooku, jak również na profilach społecznościowych partnerów konkursu.

Dzień wcześniej do rywalizacji w sieci staną mechanicy zawodowi. Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Mobil, KRAMP i AkzoNobel to największy konkurs dla młodych i zawodowych mechaników w Polsce.

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników miał odbyć się w tradycyjnej formie podczas targów Poznań Motor Show 2020. Jednak po ich odwołaniu i przeniesieniu rywalizacji do Internetu, Mistrzostwa nie opuszczają stolicy Wielkopolski. Studio IX finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, trzy minuty spaceru od hali, w której przez minione lata poznawaliśmy laureatów kolejnych edycji konkursu. 15 września z poznańskim studiem połączy się kilkuset młodych i zawodowych mechaników i lakierników, opiekunów oraz ekspertów z firm partnerskich, w tym Mobil, KRAMP, FILTRON, AkzoNobel, JohnDeere, UTP i febi.

Pod patronatami Ministerstw oraz na przekór Covid-19

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbywają się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju. Kategorię Młody Mechanik Maszyn Rolniczych honorowym patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, natomiast kategorię iElektromobilni honorowym patronatem objął Minister Klimatu – Michał Kurtyka. Ambasadorem konkursu jest Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Testy online, pytania ekspertów i Duda Challenge

15 września poznamy zwycięzców konkursu w kategoriach Młody Mechanik, zainicjowanej przez producenta olejów Mobil, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Lakiernik, iElektromobilni oraz Mechanik Zawodowy. Uczestnicy finału będą rozwiązywać testy online, inne dla każdej kategorii, oraz odpowiadać na pytania przygotowane przez partnerów merytorycznych Mistrzostw. Podczas finału odbędzie się również test z zasad bezpieczeństwa, przygotowany przez Yanosika oraz Policję.

Dodatkową atrakcję przygotował Grzegorz Duda, ambasador Mistrzostw i gospodarz programów na antenie TVN Turbo. Ekipa Grzegorza Dudy to znakomici profesjonaliści. Jednak podczas finału popełnią kilka błędów podczas serwisowania auta. Uczniowie kibicujący finalistom będą musieli odgadnąć, co zostało zrobione źle. Czas do ogłoszenia nazwisk laureatów (około 13:30) urozmaicą rozmowy z pedagogami, którzy przygotowywali młodych mechaników do rywalizacji oraz z partnerami konkursu. Najbardziej aktywne szkoły podczas transmisji otrzymają płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni od Chemia8.

Rekordowe zainteresowanie konkursem

W eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wzięło udział blisko 2900 uczestników. Najwięcej, ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, zgromadziła zainicjowana przez ExxonMobil kategoria Młody Mechanik. Kolejne kilkaset osób walczyło o udział w finałach innych kategorii – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Lakiernik i Mechanik Zawodowy. Awans wymagał udzielenia poprawnej odpowiedzi na co najmniej 24 z 30 pytań przygotowanych przez partnerów Mistrzostw i Grzegorza Dudę, ambasadora konkursu.

Organizatorzy wydarzenia to V8 Team i Grupa MTP. IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wspierają partnerzy: producent olejów Mobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, Kramp – największy europejski dostawca części zamiennych i akcesoriów dla branży rolniczej, FILTRON, febi, Yanosik, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Farnell, Chabin, Best-Pol, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, Briggs&Stratton – producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR, nowy magazyn rolniczy Profi oraz AkzoNobel, Rupes, AnestIwata, LOCO, LCO, Chemia8, Duda Motorsport, TÜV SÜD Polska, PZM, ProfiAuto, VRTechnology, Kongres MOVE oraz Fundacja Cooperatio.

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędzie się 15 września 2020, początek transmisji od 9:00, start rywalizacji około 10:00. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo pod poniższymi linkami:

  • https://www.twitch.tv/mistrzostwamechanikow
  • https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow

 

Przed startem finałowych zmagań w Mistrzostwach Mechaników możesz sprawdzić swoją wiedzę w Treningach wiedzy MotoFocus. W tym celu, kliknij tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!