Mobilne narzędzie do wykrywania wad lakieru

14 grudnia 2022, 15:01

AkzoNobel, jeden z producentów farb i powłok, stworzył PaintDefectID – aplikację mobilną dla lakierników, która pomoże w identyfikacji przyczyn wad lakieru oraz zarekomenduje sposoby ich usunięcia. Narzędzie porównuje zaimportowane zdjęcia z aparatu z cyfrową bazą danych, ewidencjującą najczęściej występujące wady lakieru.

Ta interaktywna aplikacja internetowa stanowi integralną część serii rozwiązań cyfrowych AkzoNobe. PaintDefectID opiera się na wykonaniu przez lakiernika trzech kroków:

  1. zrobienia telefonem komórkowym zdjęcia danej wady,
  2. porównania zdjęcia i właściwego dopasowania z bazą danych obrazów,
  3. znalezienia głównej przyczyny, ustalenia sposobu usunięcia wady i środków zaradczych.

Uzyskane informacje można pobrać lub udostępnić innym pracownikom firmy, lokalnym technikom lub centrum pomocy.

– PaintDefectID  to kolejna innowacja – po aplikacji do organizacji pracy Carbeat czy cyfrowego narzędzia do wyszukiwania kolorów MIXI – która pomaga warsztatom blacharsko-lakierniczym optymalizować czas i pieniądze, jednocześnie zwiększając zadowolenie odbiorców usług – mówi Patrick Bourguignon, Dyrektor Zarządzający AkzoNobel Automotive and Specialty Coatings. – PaintDefectID wyposaża lakierników w wiedzę na zasadzie ich samodoskonalenia. Dodatkowo, aplikacja wpisuje się w szerszą ideę zrównoważonego rozwoju, zmniejszając ilość poprawek i zużycie lakieru oraz poprawiając efektywność napraw – dodaje.

Aby skorzystać z narzędzia, wystarczy przejść do witryny paintdefectid.com i wyświetlić aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!