Menu

BREMBO

Brembo otwiera nowy zakład produkcyjny

Brembo rozszerza globalną działalność przemysłową i otwiera zakład w Tajlandii. Inwestycja o wartości około 40 milionów euro skonsoliduje rolę Brembo jako dostawcy rozwiązań dla klientów i pozwoli grupie wykorzystać nowe możliwości w Azji Południowo-Wschodniej.

Nowa generacja klocków hamulcowych została zaprezentowana na targach AAPEX oraz SEMA

Na targach AAPEX oraz SEMA, które odbyły się w Las Vegas jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów części układu hamulcowego zaprezentował nową generację klocków hamulcowych. Producent zapewnia, że są one bardziej wydajne oraz ekologiczne.

Wyniki finansowe Brembo

Brembo przedstawiło wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 roku. Firma osiągnęła w ciągu 9 m-cy 2023 r. wzrost przychodów do 2.919 mln euro – +7% w porównaniu z 2022 r.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod fabrykę Brembo

Zwiększenie mocy produkcyjnych to znaczący kamień milowy dla spółki joint venture Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) i jest dowodem na rozwój firmy w ostatnich latach. Związana z tym budowa dwóch nowych hal produkcyjnych w zakładzie SGL Carbon w Meitingen to ważne wydarzenie dla firmy BSCCB, jej właścicieli, ale także dla regionu, co świętowano w […]

Brembo: Zauważalne wzrosty w I półroczu 2023

Firma Brembo osiągnęła w pierwszym półroczu 2023 roku widoczne wzrosty. Przychody wyniosły 1.949,9 mln euro, co daje wzrost o 11,6% w porównaniu z I półroczem 2022 r. Wskaźnik EBITDA osiągnął 344,0 mln euro (marża EBITDA: 17,6%). Zysk netto wyniósł 167,8 mln euro. Inwestycje netto i wzrost wartości aktywów w leasingu osiągnęły 165,2 mln euro. Zadłużenie […]

Nowa sekcja – Montaż: Samochód – dostępna na stronie Bremboparts

Na stronie internetowej Bremboparts wprowadzono nową sekcję „Montaż: Samochód”. Można na niej znaleźć wskazówki i instrukcje krok po kroku dotyczące wymiany produktów Brembo. Nowa zakładka na stronie zawiera również informacje na temat konserwacji produktów hamulcowych z gamy Brembo.

Ta firma dostarczy układy hamulcowe do bolidów Le Mans

Długodystansowe Mistrzostwa Świata (WEC) mają nowego partnera – firmę Brembo. Marka specjalizująca się w technologii hamowania wyposażyła 44 z 62 pojazdów biorących udział w zawodach.

Otwarto nową jednostkę grupy Brembo – Brembo Solutions

Brembo Solutions swtorzono aby dostarczać innowacje technologiczne klientom biznesowym. Opiera się ono na podejściu AI•Doing, które łączy doświadczenie Brembo w zakresie sztucznej inteligencji z jej zastosowaniem w przemyśle.

Wyniki finansowe Brembo w 2022 roku

Brembo opublikowało wyniki finansowe w 2022 roku. Producent układów hamulcowych osiągnął rekordowe przychody na poziomie 3 629 mln euro.

Brembo odnotowało duży wzrost przychodów

Dane finansowe porównywane były do wyników z dn. 30 września 2021 r. i wykazują duży wzrost przychodów. W badaniu porównane zostało 9 miesięcy 2022 r. 

Brembo jest producentem układów hamulcowych do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych i motocykli. Jest to najbardziej rozpoznawalna marka hamulcowa na świecie. Firma Brembo została założona w 1961 r. we włoskim Bergamo, gdzie posiada swoją siedzibę do dzisiaj. Początkowo zajmowała się produkcją tarcz hamulcowych, z czasem portfolio produktowe zostało uzupełnione o klocki hamulcowe, bębny hamulcowe, zaciski, przewody i płyny hamulcowe. Brembo zaopatruje wielu producentów samochodów i motocykli w układy hamulcowe na pierwszy montaż. Posiada także rozbudowaną ofertę na wtórnym rynku części. Firma zdobyła duże doświadczenie w sportach motorowych, współpracuje m.in. z zespołami Formuły 1, MotoGP czy wyścigów terenowych. Więcej informacji na temat marki Brembo i jej produktów znajdziesz w powyższych artykułach.