Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Delphi

Konkurs Delphi – wyniki

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Patronem była marka Delphi. Do wygrania były atrakcyjne nagrody za pierwsze trzy miejsca.

Przed nami finał konkursu AUTOFACHMAN 2024

Już za kilka dni odbędzie się finał konkursu edukacyjnego dla uczniów, absolwentów szkół technicznych oraz mechaników – AUTOFACHMAN. Zmagania finalistów to niejedyny punkt wydarzenia, które odbędzie się w Pszczynie. Nie zabraknie ciekawych wystaw i pokazów oraz osób dobrze znanych z Internetu czy telewizji.

Konkurs Delphi – wyniki

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, którego patronem została marka Delphi.

Jaki tester diagnostyczny wybrać do małego lub dużego warsztatu? MotoFocus TV.

Dobór odpowiedniego narzędzia diagnostycznego to dziś podstawa, bez której nie da się prowadzić efektywnie warsztaty samochodowego. Na jakie parametry urządzeń zwracać uwagę? Jakich funkcji potrzebują mniejsze, a jakich duże warsztaty naprawcze? Tego dowiecie się z rozmowy Witolda Hańczki z Joanną Kłosowską z firmy Delphi.

Uszkodzony czujnik NOx w samochodzie – diagnostyka i wymiana. MotoFocus TV.

Tlenek azotu to jeden z głównych winowajców wdrożenia polityki unijnej, dążącej do wycofania z dróg samochodów z silnikami spalinowymi. We współczesnych samochodach za kontrolę emisji tego związku chemicznego odpowiada specjalny czujnik NOx. Niestety zdarza się, że ulega on usterkom, które są trudne do zdiagnozowania.

Jakie części zamienne wybierają konsumenci i od czego to zależy?

Części nowe, regenerowane czy używane? Jakie produkty do napraw samochodowych są wybierane przez konkretne grupy konsumentów? Tego tematu dotyczyła jedna z sesji dyskusyjnych XVIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbył się 23 listopada 2023 r. w Warszawie.

Nowe czujniki tlenków azotu trafiły do oferty Delphi

Delphi wprowadza na rynek nową gamę czujników tlenków azotu obejmującą 70 milionów pojazdów w Europie. 36 nowych produktów ma zastosowanie w 70 milionach pojazdów osobowych i użytkowych w Europie. 

Delphi Technologies to amerykańska firma motoryzacyjna, obecnie należąca do koncernu BorgWarner. Jej początki są związane z koncernem General Motors, skąd Delphi wyodrębniło się w 1999 r. Jako niezależna firma, Delphi nadal produkowała części na pierwszy montaż dla GM, ale i innych producentów oraz na aftermarket, jednak wysokie koszty działalności zmusiły firmę do szukania nowego partnera biznesowego. Finalnie, w 2017 r. ze spółki Delphi Automotive wyodrębniono firmy Aptiv oraz Delphi Technologies, które w 2020 r. zostało przejęte przez BorgWarner. Delphi Technologies specjalizuje się w produkcji części związanych z napędem pojazdów, elektroniką motoryzacyjną i systemami bezpieczeństwa. Na polskim rynku szczególnie znane są części Delphi Technologies takie jak klocki i tarcze hamulcowe, elementy układu klimatyzacji, kierowniczego i zawieszenia, układy wtrysku paliwa czy czujniki. Popularnym produktem jest także interfejs diagnostyczny Delphi. Więcej informacji na temat Delphi Technologies i produktów marki można znaleźć w powyższych artykułach.