Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
13:56 Co zrobić, żeby było więcej młodych mechaników? Pojawiają się nowe inicjatywy. 08:25 Ruszają Dni Otwarte w Würth Polska, a podczas nich m.in. strefa dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej 12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord

Delphi

Nowe narzędzie Delphi – konfigurator diagnostyczny

Delphi, marka należąca do PHINIA Inc., przedstawiła konfigurator online, nowe narzędzie ułatwiające wybór rozwiązań diagnostycznych i powiązanych akcesoriów. Za pomocą konfiguratora diagnostycznego Delphi, warsztaty będą mogły zbudować dopasowany do potrzeb pakiet rozwiązań diagnostycznych, tak aby w jeszcze lepszym stopniu zwiększyć zakres oferty serwisowej i poprawić jakość wykonywanych napraw.

MotoFocus TV: Czy warto mieć oryginalny tester diagnostyczny?

Diagnostyka i elektronika pojazdów to główny temat rozmowy Witolda Hańczki z Tomaszem Hurtem z firmy Delphi Technologies w kolejnym odcinku programu MotoFocus TV. W jakim kierunku zmierzać będą wspomniane dziedziny oraz, jakie narzędzia diagnostyczne powinny posiadać warsztaty samochodowe? O tym w naszym filmie.

MotoFocus TV: Wymiana hamulców w samochodzie – nawet mechanicy popełniają błędy

Obok wymiany oleju silnikowego, wymiana klocków czy tarcz hamulcowych w samochodzie jest najbardziej powszechną usługą, świadczoną przez warsztaty. Czy jest w tej czynności coś, co mechanicy mogą robić źle? Między innymi na to pytanie w rozmowie z Witoldem Hańczką odpowiedział Tomasz Hurt, specjalista techniczny firmy Delphi Technologies.

O motoryzacji bez cenzury – osiemnasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Dlaczego cewka cewce nierówna, czym charakteryzują się hamulce w samochodach elektrycznych a także kto i gdzie pojedzie “maluchem” na 50. urodziny Polskiego Fiata 126p? Między innymi tego można dowiedzieć się z nowego odcinka podcastu przygotowanego przez redaktorów portalu Warsztatowiec.info.

Podróbki części zamiennych – czym są i jak je rozpoznać?

Podróbki części stanowią problem, na którym z jednej strony tracą producenci, a z drugiej klienci. Nabywca nieświadomie kupujący podrobione części otrzyma prawdopodobnie element niskiej jakości. Właściciel marki, której logo pojawi się na podrobionej części oraz na opakowaniu, również jest w takiej sytuacji stratny. Jakie kroki podejmują producenci, aby zwalczać próby podrabiania ich produktów?

Konkurs Delphi Technologies – wyniki

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie, którego patronem została firma Delphi Technologies. Aby zagrać, należy wykazać się wiedzą na temat producenta części i urządzeń oraz jego działalności.

Delphi Technologies to amerykańska firma motoryzacyjna, obecnie należąca do koncernu BorgWarner. Jej początki są związane z koncernem General Motors, skąd Delphi wyodrębniło się w 1999 r. Jako niezależna firma, Delphi nadal produkowała części na pierwszy montaż dla GM, ale i innych producentów oraz na aftermarket, jednak wysokie koszty działalności zmusiły firmę do szukania nowego partnera biznesowego. Finalnie, w 2017 r. ze spółki Delphi Automotive wyodrębniono firmy Aptiv oraz Delphi Technologies, które w 2020 r. zostało przejęte przez BorgWarner. Delphi Technologies specjalizuje się w produkcji części związanych z napędem pojazdów, elektroniką motoryzacyjną i systemami bezpieczeństwa. Na polskim rynku szczególnie znane są części Delphi Technologies takie jak klocki i tarcze hamulcowe, elementy układu klimatyzacji, kierowniczego i zawieszenia, układy wtrysku paliwa czy czujniki. Popularnym produktem jest także interfejs diagnostyczny Delphi. Więcej informacji na temat Delphi Technologies i produktów marki można znaleźć w powyższych artykułach.